Ebook - slevy - vouchery - kempy - celoročně

TOPlist

Dodávkou přes Itálii na Korsiku

Tato cesta měla původně začít autovlakem z Vídně do Livorna, ale na poslední chvíli nám oznámili že máme příliš vysoké auto i když jsme se asi měsíc předtím informovali jestli to nebude problém a nebyl ... co už. Kdo nás zná ví, že cirkus a kolotoče jsou naše vášeň takže překvapeni, že naše poznávací cesta po Korsice a Sardinii začala v zábavním parku Gardaland nedaleko Verony u jezera Garda. Naše cesty vždy plánujeme tak aby Leonard většinu cesty po dálnici prospal takže vyrážíme z domu kolem páté večer. Tři hodinky jsou akorát za Vídeň kde se na dálnici posádka už převlékne na spaní, rozloží se postel a malý usne do deset km jízdy. Bez problémů vím řídit do druhé v noci co většinou udělá cca.600km takže jsme se ráno vzbudili kousek od Verony.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/mapa_trasa_slovensko-korsika.png

Taková zastávka má dvě výhody. Člověk si trochu odpočine od nudného cestování po dálnici kterému jsme se právě chtěli vyhnout autovlaky a za druhé jsou zde usměvavé dětské oči které nic nepřekoná. Takže vlastně to je za prvé. :-) Gardaland je obrovský zábavní park na který jistě potřebujete více než jeden den navíc v jeho okolí jsou další parky ať už kaskadérských, rytířské nebo aquapark. To všechno jsem absolvolal už pár let předtím když ještě Leonard nebyl ani v plánu a tentokrát šlo opravdu jen o příjemnou zastávku.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/gardaland_-italie_x2.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/gardaland_-italie_x1.jpg

 

Z Gardalandu opět nočním přesunem cca 300km do Savony kde nás druhý den ráno čekal trajekt do Bastie na Korsice. Na zakázku lístků na trajekty používáme společnost Directferries která má i dobrou aplikaci v níž se dá zaplatit přes Paypal. I díky této stránce jsme přišli nato že je výhodnější potáhnout o 50km dál od Janova ze kterého se dá také dostat na Korsiku ale podstatně dražší než ze Savony.
    
Korsika nás přivítala brutálním teplem takže jsme se hned vybrali hledat pláž kde se osvěžíme a přespíme. Bastia je přístavní město které nás nijak extra neuchvátily tak jsme vyrazili na jih. Nalezli jsme písečnou pláž ale byl problém najít místo kde bychom mohli přenocovat. Po dlouhém hledání jsme nakonec zakotvili před nějakým resortem. Korsika má pláže uzavřené rampami a všechno tady někomu patří takže to má ohrazené. Na sprchy na pláži zapomeňte.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemping_rondinara_x1.jpg

Ráno jsme se vybrali na pláž resortu před kterým jsme přespali a kupodivu to nikomu nevadilo. Na pláži pronajímali i vodní skútry tak jsem se šel zeptat. Chlap mi zjevně rozuměl anglicky ale odpověděl francouzsky takže velká zábava. Já nevím francouzský ani "ň". Nakonec jsme se dohodli a Leonard zase předvedl jak ho uklidňuje vše co se hýbe a za jízdy po vodě usnul.

Tato část se nám moc nelíbila, tak jsme se vybrali křížem přes ostrov na západní pobřeží do městečka Porto. Vede sem nádherná cesta vnitrozemím kde budete muset více krát couvat před autobusem nebo kamionem neboť se oba do zatáčky nevejdete ale stojí to zato. Vyšplháte se až do oblasti kosodřeviny kde to vypadá jako u nás v tatrách jen namísto ovcí a kamzíků se tam pasou malé černé prasátka.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/korsika_zvirata.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/les_roches_bleues_-_corsica.jpg

Městečko Porto je kouzelné a tak malé že jízdní kola které jsme složili jsme po sto metrech opřeli a zamkli protože nemělo vůbec smysl je používat. V přístavu jsme si dohodli vyhlídkovou plavbu lodí kolem útesů které jsou úžasné is jeskyněmi přes které vás převezou. Malý samozřejmě zase usnul. Já jsem si ještě dohodl potápění na další den a přespali jsme v parku kousek od městečka. Mimo sezónu to nikdo neřešil ale myslím si že v sezoně to bude problém. V městečku je i oblázková pláž a celé to tu působí velmi útulně.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/mestecko_porto_x1.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/mestecko_porto_x2.jpg

 

Naše cesta pokračovala západním pobřežím na které se nedalo dostat takže další milion zatáček vnitrozemím až do města Ajaccio které jsme ale opustili rychleji než jsme sem přišli. Katastrofální dopravní zácpy ve městě které nás ničím neuchvátily. Vykašlali jsme se i na rodný dům Napoleona a pokračovali nejprve na jih kde jsme objevili zapomenutou pláž na které jsme se zdrželi do večera.

Na Korsice stejně jako na Sardinii platí vykašlat se na západní pobřeží a držet se na východním. Výjimkou je asi opravdu jen výše zmíněné městečko Porto a cesta k němu. Táhl jsem dlouho do noci v naději že dorazíme až na všude vychválenú pláž Santa Giulia. Podařilo se a tu jsme ocenili že jsme nevzali zahrádku na střechu. Na parkoviště zde je vstup přes jakoby branky které mají podchodnou výšku dva metry a s obytňákom nebo větší dodávkou se tam nedostaneš. Naše Mičiná tam vlezla jen tak tak. Pláže na východě jsou jako z pohlednic. More je azurové, písek bílý, ceny v barech a restauracích astronomické. Každopádně je tu nádherně a přenocovali jsme dvě noci v perfektně vybaveném kempu za docela přijatelné ceny. Zde jsme se seznámili také s Čechy který tu byli na Viane co nás v podstatě dovedlo k autu které máme nyní.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemping_rondinara_x1.jpg

 

Proběhly jsme v této části několik pláží a všechny byly gíčovo krásné.

Santa Giulia

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/santa_giulia_x1.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/santa_giulia_x2.jpg

Naše cesta byla ale teprve v polovině a nás čekala Sardinie. Přes aplikaci jsme si v kempu rezervovali lístek na trajekt a podvečer se přesunuly do městečka Bonifacia. Je to historické město se vším všudy. Večer jsme se šli převést na bikoch k majáku zcela napravo na fotce s rackem která nám pózovala a pak si prohlédnout historické centrum kde jsme si dali i poslední večeři na Korsice. Přespali jsme přímo v přístavu před dokem.

Bonifacio - Corsica

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/bonifacio_-_corsica.jpg

 

Phare de Pertusato

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/phare_de_pertusato_x1.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/phare_de_pertusato_x2.jpg

 

Zde se skončilo putování po Korsice a začalo putování po Sardinii které bude následovat. Trasa i s body zájmu ke stažení v KMZ zde

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
5 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY