Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Kempování v přírodě - zkušenosti a tipy

Vsechny clanky_button

Kempování na divoko - stanování v přírodě

Výhody a nevýhody cestování s karavanem

Cestování s karavanem je způsob dovolené, který má své příznivce i odpůrce. Někteří lidé si ho oblíbili pro jeho flexibilitu, pohodlí a nezávislost, zatímco jiní ho považují za náročné, drahé a nepraktické. V tomto článku se podíváme na hlavní výhody a nevýhody cestování s karavanem, abyste si mohli udělat vlastní názor.

 

 

Stanování na divoko nebo jít do kempu?

Stanování je oblíbený způsob trávení dovolené pro mnoho lidí, kteří si chtějí užít přírodu, klid a pohodu. Stanovat můžete buď v oficiálních kempích, kde máte k dispozici různé služby a vybavení, nebo na divoko, kde si musíte poradit sami a dodržovat určitá pravidla. Jaké jsou výhody a nevýhody obou možností? A kde v České republice a v Evropě můžete stanovat na divoko?

Zkušenosti a porovnaní karavan VS obytné auto - co se vyplatí víc

Po naší cestě Řeckem jsem se konečně rozhodl sepsat výživný článek o výhodách a nevýhodách cestování v taženém karavanu oproti obytnému vozu. Prošli jsme to kolem 4500 km, většinou jsme kempovali ve volné přírodě. Byli jsme na cestách 29 dní, z toho jsme na kempu spali jen 4x. Ze začátku jsme byli skeptičtí a já čekal utrpení s karavanem oproti obytnému autu. Ale zkušenost je jiná.

Divoká smečka jezdí na jaře s obytňáky - trasa přes Polsko a Česko

Naše camperská smečka opět neobseděla doma a na jarní prázdniny vyrazila na cesty. Tentokrát směr Polsko a Čechy. Na cestu vyrazilo pět skalních posádek aut s krycími názvy Behaj, Garzonka, Šumák, Majo a náš Maco. Celá trasa měla 850 km a ujeli jsme ji za sedm dní. Vyrazili jsme v neděli kolem čtvrté a cílem bylo termální koupaliště ve Vrbově na východě Slovenska pod Tatrami.

Obytňákem na divoko - přes Polsko k Baltskému moři

Již několik let se pohrávám s myšlenkou vyrazit k Baltskému moři na sever a toho roku k tomu došlo. Polsko jsme už navštívili i v minulosti a vždy jsme se tu příjemně zabavili. Teploty při Baltském moři jsou pro nás velmi příjemné. Přes den 25 stupňů a v noci cca 17 stupňů. Turisté kromě domácích, téměř žádný, ceny nižší než na Slovensku a služby lépší než na Slovensku. Ale pojďme po pořádku..

Co s sebou vzít pod stan na kempování v přírodě

Sepsat kompletní seznam všeho co by sebou měl mít člověk při několikadenním pobytu v přírodě, ani nejde – vždy totiž záleží na typu terénu, počasí a spoustě dalších specifických podmínkách, které určují aktuální seznam potřebné výstroje. Proto zde uvedený výpis všech potřebných věcí berte jako orientační, abyste nezapomenuli na to nejnutnější z výbavy.

Rozhovor s Caravan Girl, aneb jak to bylo

Po delší době tady máme další díl na téma "rozhovory s kempery". Dnes jsme se spojili s blogerkou, která si nechá říkat Caravan Girl. Tato cestovatelka kempuje zejména na divoko a s oblibou návštěvuje již několik let různé evropské destinace. Navíc disponuje i vlastní tvorbou a to ve formě E-booků a cestovatelských příruček. Dost bylo řečí, pojďme na rozhovor..

Cestování karavanem po Evropě - mapy ke stažení

Jak už všichni víte, tak já a moje rodinka jsme milovníci kempování na divoko a s našim campervanem jsme procestovali snad už půlku Evropy. Všechny trasy které jsme absolvovali si můžete stáhnout v KMZ formátu na níže uvedených odkazech. Budu je postupně doplňovat. Pokud by někdo chtěl jiný formát napište v komentářů..

Soutěž o vouchery s Top-armyshop

Máme tady podzim a začínáme z ostra a to soutěží ve spolupráci s populárním Outdoorovým obchodem Top-armyshop.cz. Tato firma působí na trhu již 10 let. V roce 2016 spouštěli i Eshop, který se těší oblibě jak od outdoorových příznivců, tak i rybářů, milovníků turistiky a v neposlední řadě kemperů.

Kempování na Balkánu - obytňákem přes Srbsko a Bulharsko

Na naši cestu jsem se chystal rok a kvůli Covidu jsem myslel, že se už neuskuteční. Jelikož jsem využil možnost mateřské pro otce, tak mi běžel čas. Svět se zbláznil a to co se děje vnímám jako snahu o kontrolu pomocí šíření strachu. Každopádně na nás půjdou se strachem zbytečně, takže navzdory nesmyslným opatřením vyrážíme hned, jak je to možné.

Nové Hamry - tip na pohodovou dovolenou v Krušných Horách

O tom, že bychom měli více podporovat tuzemský turistický ruch není pochyb. Zvlášť, když letos utrpěl skoro fatální pandemickou facku. rozhodl jsem se Vám napsat o místě v Krušných horách, které nepatří mezi ‘'provařená''střediska krkonošského typu. Přesto má co nabídnout a je mému krušnohorskému srdci blízké. Tím tajným tipem jsou Nové Hamry.

Kempování na Divoko u moře - Řecko

440 km - Řecko prostě miluju a nikdy nezklame. Naše první cesta se zvedací střechou musela zákonitě směřovat právě sem. Navíc jsme se vybrali, tak jak jsem vždy snil aspoň dvě posádky nakolik kamarád koupil starší Californii. Absolvovali jsme spolu už začátek naší cesty, která nakonec skončila v Slovinsku, ale to byly jen tři dny společně.

Stránky