Dojmy z dovolené v kempu Jindřiš - camping pro stany a karavany

V Čechách je spousta míst, které ve mě vyvolávají nostalgické vzpomínky na dobu, kdy jsem se po nich toulal s kamarády. V maskáčích, s batohem, celtou a pár drobnými v kapse. Jednou z takových oblastí jsou i Jižní Čechy, oblast Jindřichohradecka a tzv. České Kanady. A i když dnes už se netouláme pěšky, ale vozíme se autem, přesto si spaní v přírodě nedokážeme odpustit. Pravda, celtu již nahradil prostorný stan a kamarády dvě neposedné děti, ale láska ke kempování nám zůstala. I proto jsme loni hledali nějaký klidný kemp v tomto regionu, odkud budeme vyrážet na kolech na výlety po okolí, nebude z něj daleko na úzkokolejku do Nové Bystřice, ani na nákupy. Volba padla na Autocamp Jindřiš, jen pár kilometrů za Jindřichovým Hradcem.
Camping Jindřiš jižní Čechy - stany, karavany

 

Kemp Jindřiš -Jižní Čechy kemp pro karavany a stany
 

Příjezd do kempu je naprosto pohodový i díky navigaci a navigačním cedulím v obci. Prakticky ihned po vjezdu do areálu se  nám přišel představit majitel a po zjištění, že máme velký rodinný stan nám ukázal nejlepší místa na jeho postavení. Popravdě řečeno nám se líbily všechny, ale nakonec si vybíráme místečko na travnaté terásce ve spodní části. A ještě mezitím stihneme s majitelem probrat spoustu zajímavých tipů na výlety po okolí.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_jindris_0.jpg

 

Zázemí pro karavany a obytňáky

 


U každé parcely je elektrická přípojka, všude pečlivě střižený trávník. Celý areál působí spíše dojmem takové udržované zahrady. Kdo chce soukromí, určitě ho za nějakým stromem, či keřem najde. Kemp byl zaplněný tak z poloviny - mísily se tu karavany, rodiny s velkými ,,hangáry'' a autem jako my i cyklisté s miniaturními stany. wink Přijeli jsme v ale půlce týdne a sezóna teprve začínala. Těžko říct jak je to třeba v půlce července, ale i na webu kempu se píše, že předchozí rezervace není nutná. Stan jsme postavili za chvíli, nedošlo ani na kladivo. Kolíky šly od země lehce. Děti klasicky místo pomoci se stanem zajímala spíše síla Wi-fi a přístupové heslo.

 

Karavany, stany, obytňáky v kempu Jindřiš

 

Sociální zařízení

Příjemné překvapení nás čekalo při příchodu do umýváren a na WC. Vše bylo čisté, a uklizené a doslova navoněné. Udržované sprchy, u každého umyvadla síťová zástrčka a háček na ručník, či toaletku. smiley Našel jsem i video kempu a to zcela vystihuje jak to zde vypadá, tak mrkněte na to. wink

 

 

Další vybavení a stravování

Hned vedle byla čistá, evidentně nová kuchyňka se zázemím pro vaření, kde jsou sporáky, dřezy i lednice. A hlavně - je tam mikrovlnka, to také na většině  kempů nebývá. cheekySvoje kulinářské výtvory pak můžete konzumovat třeba pod  zastřešeným posezením. Majitel se snažil být každému nápomocen a několikrát se i nás během našeho pětidenního pobytu ptal, jestli nám něco nechybí. U recepce se dá půjčit za malý poplatek přenosné ohniště s dřevem a opéct si třeba buřty. Díky tomuto řešení odpadají neudržované ohniště a povalující se zbytky větví a dým, tak jak to známe z některých jiných kempů a tábořišť.

Hlavní devizou kempu Jindřiš pro nás byl opravdu božský klid cool. Ten je určitě daný polohou, protože leží daleko od hlavních tahů a areál sousedí jen s lesem, poli a příjezdovou cestou. Své zde hraje určitě i přístup vedení kempu, které dohlíží po 22 h na dodržování nočního klidu. Takový klídek jsme při kempování zažili naposledy naposledy v Řecku po sezoně heart. Tady je i začátkem července po desáté večerní ticho, do kterého se jen tu ta tam vmísí hlasy návštěvníků vracejících se z hospody na návsi v Jindřiši. Během pobytu jsme několikrát navštívili i kiosek se základními potravinami. Pro větší nákupy jsme jezdili do Kauflandu v Jindřichově Hradci, kam je to z kempu necelých 5 km.

 

Aktivity v okolí pro pěší turisty a cyklisty

Turistického vyžití je v okolí celá řada. Jindřiš protíná cyklostezka vedoucí do Strmilova, Hradce a dalších zajímavých míst. Pár set metrů je to i na vlakovou zastávku úzkokolejky. A pokud tenhle parádní kemp navštívíte v parném létě, můžete se vykoupat v rybníku, který je od recepce - co by kamenem dohodil. A shrnutí? Autokemp Jindřiš byl pro nás velice příjemným překvapením a zjištěním, že i v Čechách může být kempování na úrovni. Rádi se sem někdy vrátíme... yes

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/koupaliste.jpg

 


>> Více o kempu Jindřiš v jižních Čechách <<


 

TIPY NA: VÝLETY, UBYTOVÁNÍ, VODNÍ PLOCHY V OKOLÍ

Ubytování v okolí - Jindřichův Hradec

Ubytování v oblasti - Jižní Čechy

U řeky - Nežárka (2,9 Km)

U rybníku - Vajgar (3,4 Km)


Doporučujeme

Nejbližší ubytování

TOP ubytování
2.5 Dostačující 4 hodnocení

Autokemp Slapy Skalice

Zveme vás k návštěvě Autokempu a kempu Slapy Skalice, ležící 35 km jižně od Prahy, na levém břehu Slapské přehrady. Výhodná poloha Slapy umožňuje výlety za historickými památkami v blízkém okolí – hrad Karlštejn, Orlík, Zvíkov, Koněpruské jeskyně, zámek Konopiště, Dobříš, Svatá hora (klášter) či návštěvu hlavního města Prahy. Zajímavé jsou i výlety na palubách výletních lodí po celé Slapské přehradě, která je 45 km dlouhá.
TOP ubytování
4 Velmi dobré 77 hodnocení

Camping Karolina - Plzeňsko

Kemp Karolina je moderní, menší rodinný kemp v krásném, tichém, přírodním prostředí Západních Čech. Nabízí ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech, apartmánech a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami. Kemp má venkovní bazén, restauraci, krb a půjčovnu kol. V okolí se můžete věnovat cyklistice a pěší turistice. Kemp Karolina je ideální pro klidnou rodinnou dovolenou uprostřed panenské přírody.
TOP ubytování
1.3 Dostačující 2 hodnocení

Sport kemp Doubí - Třeboň

Jedná se o rekreační a sportovní středisko, patřící svou polohou i vybavením mezi nejlepší na Třeboňsku. Veškeré ubytovací a stravovací objekty, včetně sportovišť jsou umístěny v krásném, čistém a udržovaném přírodním prostředí. Středisko poskytuje téměř všechny služby, které si jen můžete přát při pěkné dovolené, ať odpočinkové nebo aktivní. K tomu přispívá maximální množství všech možných sportovišť, včetně sportovní haly, fitness, sauny apod. Je zde ideální prostředí i podmínky pro společné i společenské akce jako jsou např. různé sportovní pobyty, zájezdy, školní pobyty, firemní sportovní hry, oslavy jubileí, svatby.
TOP ubytování
4 Velmi dobré 9 hodnocení

VRANOVSKÁ PLÁŽ - Holiday park

Jižní Morava, NP Podyjí, okres Znojmo, Vranovská přehrada, Vranovská pláž - tak to je lokalita, kde se nachází jeden z nejatraktivnějších kempů této oblasti - VRANOVSKÁ PLÁŽ. Kemp nabízí různé typy ubytování – luxusní mobilheimy s krytou venkovní terasou, komfortní penziony,  jednoduše zařízené chatky, v celkové kapacitě 448 lůžek. Dále je k dispozici 300 stanových míst s možností el. přípojky s rozdělením sektorů pro rodiny s dětmi a rušnější zónu a dále 60 míst pro karavany a obytná auta s el. přípojkou a přípojkou na pitnou vodu. Kemp nabízí ubytování pro rodiny s dětmi i jednotlivce ve svém rekreačním areálu na hlavní pláži Vranovské přehrady nejen v období hlavních letních prázdnin. Samozřejmě v měsících květnu, červnu, září, říjnu ubytování pro školy, turistické a sportovní oddíly, cykloturisty a rybáře. Moravský Jadran - tak je nazývána oblast Vranovské přehrady, do které Vás zveme k návštěvě. Její hlavní dominantou je přehradní nádrž, zadržující 130 mil. m3 vody, kterou po obou stranách lemují skalnaté útesy střídající se s lesními porosty.
TOP ubytování
2.9 Dostačující 3 hodnocení

Thermalpark a camping Dunajská Streda

THERMALPARK Dunajská Streda je jedno z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších rekreačních středisek jižního Slovenska. V krásném prostředí v srdci Žitného Ostrova nabízí kvalitní služby a dokonalou relaxaci pro všechny věkové kategorie. Na ploše 18 hektarů jsou návštěvníkům k dispozici čtyři vnitřní a šest venkovních bazénů. Termální voda o teplotě do 39 °C, která se nachází až ve třech bazénech, má příznivé účinky hlavně na pohybové ústrojí. Thermalpark nabízi ubytování v podobě hotelových pokojů, penzion, ale také možnost ubytování s vlastním karavanem, obytným autem, či se stanem.
TOP ubytování
4.5 Výborné 2 hodnocení

Rekreační středisko Radava - Orlík

Rekreační areál a kemp Radava se nachází v Jižních Čechách, přímo u přehrady Orlík. Tento kemp disponuje plně vybavenými chatkami a bungalovy. K dispozici jsou i karavany k pronajmutí. Kemp a středisko Radava disponuje i restaurací a dětským hřištěm. Kemp je vhodný na pořádání skupinových akcí, školních výletů a rodinných sešlostí (i rodiny s dětmi). Zde můžete využít i spoustu vodních atrakcí a projet se parníkem. Nedaleko areálu se nachází o zámek Orlík a hrad Zvíkov. Areál je otevřený každoročně od 1.5 do 30.10.  
TOP ubytování
3.8 Dobré 1 hodnocení

Rekreační areál Bajtlich - Chřibská

Rekreační areál a chatová osada Bajtlich s vlastním venkovním bazénem můžete najít u obce Chřibská a nedaleko stejnojmenné přehrady. V areálu je k dispozici 22 bungalovů s vlastní terasou. Zázemí reálu umožňuje pestré vyžití a sportování. Středisko Bajtlich leží v oblasti Lužických hor a Českého Švýcarska a poskytuje tak nespočet možností pro různé výlety do okolí. Areál je vhodný pro letní dovolenou u vody, s dětmi, pro cyklisty, ale i pro pořádání firemních pobytů, či škol v přírodě.
TOP ubytování
2.5 Dostačující 4 hodnocení

Srubový kemp Zvíkov Village

Camping Zvíkov Village - okres Písek, Jižní Čechy je celoroční kemp u soutoku řek Otavy a Vltavy. V kempu Zvíkov se můžete ubytovat ve vybavených chatkách, srubech, ale i s vlastním stanem, karavanem, či obytným autem. Kemp je vhodný pro akce, koncerty, srazy, svatby i pro rodiny s dětmi a menší skupiny. V areálu kempu je bazén, dětské hřiště a stravování v podobě kiosků.
TOP ubytování
3.5 Dobré 6 hodnocení

Chatová osada Slunečnice - Strmilov

Chatová osada Slunečnice se nachází v okresu města Jindřichův Hradec / Strmilov přímo v rekreační oblasti Jižních Čech a České Kanady. V areálu kempu se můžete ubytovat ve vybavených srubech, chatách i v apartmánových chatkách přímo u vody - Ratmírovský rybník. Po domluve je možné přijet i s vlastním karavanem, či stanem. K dispozici je dětské hřiště, možnost koupání a sportoviště. Areál je v provozu od května do září a je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro skupinové pobyty, školy v přírodě a podobně.

Náš tip

TOP ubytování
0 Nehodnoceno 0 hodnocení

Caravan Camping - Nová Živohošť

Nově otevřený caravan camping , který leží přímo na řece Vltava a vodní nádrže Slapy ve Středních Čechách je ideální místo pro milovníky dovolené u vody. V kempu se můžete ubytovat s vlastním stanem, karavanem, nebo s obytným autem. Kemp je otevřený od června do září.
TOP ubytování
2.8 Dostačující 4 hodnocení

Mara Camping - Liptovský Trnovec

Ubytování v kempu Mara - Liptovský Trnovec - Náš kemp nabízí několik možnosti ubytování - na své si přijdou milovníci kempování, ale i příznivci karavaningu. Kromě toho nabízíme ubytování ve dvaceti chatkách nebo si pronajmete jeden z našich stanů. Kemp najdete přímo u přehrady Liptovská Mara v okrese města Liptovský Mikuláš.
TOP ubytování
2.5 Dostačující 4 hodnocení

Autokemp Slapy Skalice

Zveme vás k návštěvě Autokempu a kempu Slapy Skalice, ležící 35 km jižně od Prahy, na levém břehu Slapské přehrady. Výhodná poloha Slapy umožňuje výlety za historickými památkami v blízkém okolí – hrad Karlštejn, Orlík, Zvíkov, Koněpruské jeskyně, zámek Konopiště, Dobříš, Svatá hora (klášter) či návštěvu hlavního města Prahy. Zajímavé jsou i výlety na palubách výletních lodí po celé Slapské přehradě, která je 45 km dlouhá.
TOP ubytování
4 Velmi dobré 77 hodnocení

Camping Karolina - Plzeňsko

Kemp Karolina je moderní, menší rodinný kemp v krásném, tichém, přírodním prostředí Západních Čech. Nabízí ubytování ve vybavených chatách, mobilních domech, apartmánech a na místech pro stany, či karavany s elektrickými přípojkami. Kemp má venkovní bazén, restauraci, krb a půjčovnu kol. V okolí se můžete věnovat cyklistice a pěší turistice. Kemp Karolina je ideální pro klidnou rodinnou dovolenou uprostřed panenské přírody.
TOP ubytování
3.8 Dobré 1 hodnocení

Roubenky na Stráni - Beskydy

Představujeme vám tři plně vybavené chalupy, které leží v centru Beskyd, přímo u lesa, v rekreační oblasti Severní Moravy a Slezska. Chaloupku na Stráni můžete najít v kopcích na Ostravici u nejvyššího bodu Beskyd, Lysé hory. Chalupa U řeky se nachází v blízkosti řeky Čeladenka a horská chata Kamenná stráň disponuje až pěti samostatnými apartmány. Toto rekreační ubytování je vhodné jak pro páry, tak i pro rodiny s dětmi. Okolí chaloupek poskytuje mnoho vyžití jak na kole, tak i pro pěší turistiku. V zimě můžete využít zdejší ubytování jako základnu pro lyžařský areály, který se nachází nedaleko v obcích Malenovice, Čeladná a největší lyžařský areál je v obci Bílá.
TOP ubytování
4.5 Výborné 2 hodnocení

Rekreační středisko Radava - Orlík

Rekreační areál a kemp Radava se nachází v Jižních Čechách, přímo u přehrady Orlík. Tento kemp disponuje plně vybavenými chatkami a bungalovy. K dispozici jsou i karavany k pronajmutí. Kemp a středisko Radava disponuje i restaurací a dětským hřištěm. Kemp je vhodný na pořádání skupinových akcí, školních výletů a rodinných sešlostí (i rodiny s dětmi). Zde můžete využít i spoustu vodních atrakcí a projet se parníkem. Nedaleko areálu se nachází o zámek Orlík a hrad Zvíkov. Areál je otevřený každoročně od 1.5 do 30.10.  
TOP ubytování
3.5 Dobré 6 hodnocení

Chatová osada Slunečnice - Strmilov

Chatová osada Slunečnice se nachází v okresu města Jindřichův Hradec / Strmilov přímo v rekreační oblasti Jižních Čech a České Kanady. V areálu kempu se můžete ubytovat ve vybavených srubech, chatách i v apartmánových chatkách přímo u vody - Ratmírovský rybník. Po domluve je možné přijet i s vlastním karavanem, či stanem. K dispozici je dětské hřiště, možnost koupání a sportoviště. Areál je v provozu od května do září a je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro skupinové pobyty, školy v přírodě a podobně.
TOP ubytování
2.5 Dostačující 8 hodnocení

Kemp Olšina Lipno - Černá v Pošumaví

Camping Olšina se nachází na břehu přehrady Lipno v těsné blízkosti obce Černá v Pošumaví v Jižních Čechách je zaměřený především na rodiny s dětmi s nočním klidem. Areál kempu s rozlohou 4,5 ha je uspořádán do teras a částečně je pokryt stromovím. Kemp disponuje vlastní pláží a je obklopen krásnou šumavskou přírodou. Pro hosty je v celém kempu k dispozici bezdrátové WiFi připojení na Internet zdarma, popř. hosté mohou využít počítač na recepci. Camping je určen především pro rodinnou dovolenou, není vhodný pro hlučné hosty, skupinové oslavy, apod. Je zde přísně dodržován noční klid.
TOP ubytování
2.5 Dostačující 4 hodnocení

Srubový kemp Zvíkov Village

Camping Zvíkov Village - okres Písek, Jižní Čechy je celoroční kemp u soutoku řek Otavy a Vltavy. V kempu Zvíkov se můžete ubytovat ve vybavených chatkách, srubech, ale i s vlastním stanem, karavanem, či obytným autem. Kemp je vhodný pro akce, koncerty, srazy, svatby i pro rodiny s dětmi a menší skupiny. V areálu kempu je bazén, dětské hřiště a stravování v podobě kiosků.

Přidejte si ubytování k nám na Kempy-chaty.cz

Chcete se zviditelnit a pouhé katalogy ubytování vám nestačí? Jako turisticko-informační web neustále píšeme o ubytování, které na našem portálu uveřejňujeme. A nejen to, publikujeme informace o vašich aktivitách, novinkách čí akcích a sdílíme v Newsletteroch i na sociálních sítích.

Mám zájem o spolupráci

Kempy chaty
Spolupráce