TOPlist

Dovolená Bulharsko - proč vyrazit k Černému moři

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Největším lákadlem této stále oblíbenější země východní Evropy je takřka odjakživa Černé moře. Do původně sladkovodního jezera se před cca 7500 lety vlilo slané Středozemní moře, které se tehdy přelilo přes Bospor a zaplavilo do té doby poloslané či sladké jezero. Především díky tomu je voda Černého moře téměř sladká a kyslík pouze u hladiny. Původní jezero bylo zaplaveno tak rychle, že se dodnes vody nestačily dokonale smísit. Hustší slaná voda Středozemního moře většinově klesla ke dnu, zatímco sladká voda původního jezera se drží na povrchu. Voda na hladině tedy obsahuje zhruba poloviční koncentraci soli.

Dovolená Bulharsko - proč vyrazit k Černému moři

Bulharsko je oblíbenou balkánskou zemí, která byla hojně navštěvována již v minulosti. Po úpadku cestovního ruchu v této oblasti z doby nedávno minulé se ovšem znovu vrací na přední příčky oblíbenosti a to nejen mezi českými turisty. I hotelové komplexy a další ubytovací kapacity prošly velkými změnami. Nyní se v letoviscích na pobřeží Černého moře nacházejí moderní hotely, jež se svou výbavou mohou směle rovnat hotelům v západní Evropě. Dlouhé písčité pláže, mírně slané moře, stálé slunečné počasí v Bulharsku i zdejší kultura jsou velkými lákadly této země. To vše a mnohem více vám nabídne během vaší dovolené Bulharsko.

Nezapomeňte, že dovolená Bulharsko nejsou jen pláže a moře, ale tato země disponuje také nádhernými horami a velkým množstvím historických památek. Odkaz starověké kultury je zde patrný na mnoha místech, ...vydejte se za jeho poznáním.
Poznejte i vy pohodu, kterou dovolená Bulharsko přináší. Jedinečné stylové hotely, nádherné písčité pláže a bohatá nabídka různých vodních sportů, to vše dovolená v bulharských letoviscích nabízí. Navštivte Bulharsko a přesvědčte se sami!

 

 

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY