TOPlist

Dovolená na ostrově

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Ostrovy Chorvatska tvoří neuvěřitelný počet a je jich tady více jak 1 000. Mnohé z nich patří dokonce k nejvyhledávanějším ostrovům v Evropě. Jsou zde malé a neobydlené ostrovy, které pokrývá přirozená vegetace, ale i velké a známé ostrovy s často vyhledávanými středisky a atrakcemi. Při návštěvě Chorvatska lze díky dobrému trajektovému spojení procestovat současně několik chorvatských ostrovů. Můžete jet na výlet lodí, nebo se vydat na cesty na plachetnici či jachtě. Chorvatské ostrovy rozhodně stojí za to.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostrov Brač

Ostrov Brač je největším z chorvatských ostrovů s krásnou krajinou. Velice známé letovisko mezi turisty je město Bol s pláží Zlatý Rat patřící mezi nejkrásnější pláže Jadranu. Na ostrov jsou stále vybavovány lodní výlety z Omišské a Makarské riviéry. Ostrov Brač je vyhledávaný sportovci a milovníky windsurfingu. Ubytování na ostrově Brač doporučujeme. Ostrov Brač ve střední Dalmácii vás opravdu nadchne. Procházky po ostrově vás zavedou do vnitrozemských taveren, příjemného stínu olivových hájů, na vyhlídku z nejvyšší hory ostrova, na prohlídku opuštěného skalního kláštera a na pláž Zlatni rat, jehož leteckou fotku znáte jistě z pohlednic po celém Chorvatsku.

Ostrov Cres

Ostrov Cres si zamilují obdivovatelé přírody, klidu a romantiky. Ostrov Cres je totiž málo obydlený s možností turistiky v přírodě se starými obydlími z benátského období. Na ostrově se nachází mnoho ukrytých pláží. Chovají se zde ovce a v místních restauracích ochutnáte místní speciality. Město Cres se původně jmenovalo Crepsa. Má 2 500 obyvatel a je správním, historickým, kulturním a společenským centrem ostrova. Nádherná starobylá městská zástavba se zbytky městských hradeb a obranou věží vás uhrane svou krásou stejně jako zvyky a kultura dnešních obyvatel. Téměř 800 let vlivu Benátské republiky se v tradicích vrylo lidem do paměti a Cres patří mezi nejkrásnější ostrovy v Chorvatsku. Ubytování na ostrově Cres doporučujeme všem milovníkům přírody, historie i klidu.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
9 + 11 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY