Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Hodnocení Waldcampingu Pirna, Copitz - ubytování Sasko

Vsechny clanky_button

Dalším kempem, který jsem na své cyklistické pouti kolem řeky Labe navštívil, byl německý kemp Waldcamping Pirna-Copit, který je situován u krásného saského historického města Pirna.

 

Umístění kempu


Waldcamping Pirna-Copit je od centra města vzdálen zhruba čtyři kilometry. Do kempu se dostanete, když po hlavní Labské cyklostezce přejedete hlavní most přes Labe a napojíte se na městkou cyklostezku, která vás dovede až přímo do kempu, který je u hlavní silnice. Součástí kempu je přírodní jezero Natursee, které má k dispozici dvě přírodní pláže. wink

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_pirna_mapa.png

 

Vybavení kempu na výbornou


Sociální zařízení jsou v kempu moderní a prostorná a denně se pečlivě uklízejí. Navzdory velikosti místa je zde příjemný klid, dokonce ani od okolních ulic neslyšíte příliš velký ruch. V areálu kempu jsou dostatečně velká hřiště. Děti zde mají rovněž speciální hřiště s prolézačkami. Velmi příjemné jsou zde zejména stromy, které poskytují dostatečný stín před ostrým sluníčkem. Jezero Natursee bylo však neustále v obležení kachen, takže si musíte dávat pozor, kam na břehu šlapete smiley. Kemp je jinak vhodný ke stanování i pro pobyt s karavanem. Navíc se zde můžete ubytovat v dřevěných bungalovech. Všechny mobilní domy mají obytnou plochu 32 metrů čtverečních a nabízí prostor až pro čtyři osoby.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_pirna_jezero_1280x707.jpg

 

 

Možnosti ubytování v kempu

 

  • ubytování s vlastním stanem
  • kempová m ísta pro vlastn í karavany a obytná auta

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_pirna_karavany_1280x723.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/pirna_kemp_3.jpg

 

Dřevěné přístřešky na jídlo


V kempu Waldcamping Pirna-Copit jsem také ocenil praktické dřevěné lavice se stolem a stříškou, kde si můžete sníst jídlo nebo si jen odpočinout, i když trochu mrholí či drobně poprchává.

 

Obchody a občerstvení


V areálu kempu není žádný obchod ani restaurace, nicméně asi padesát metrů od kempu se nachází benzinová stanice společnosti Jet. Hned za pumpou je také supermarket se smíšeným zbožím Netto Marken Discount, kde je velký výběr potravin, čerstvého pečiva a hygienických potřeb. U supermarketu je navíc rychlé občerstvení Korch Fachfleischerei, které je otevřeno od sedmé hodiny ranní do 19 hodiny večerní. yes

 

Výhodná poloha kempu pro výlety


Kromě benzínky, obchodu a rychlého občerstvení, má kemp výhodnou polohu pro výlety. Na kole si zde můžete odskočit do Drážďan, Míšně nebo Saského/Českého Švýcarska či centra historického města Pirna.
 


Historické město Pirna


Krásné město Pirna stojí určitě za návštěvu. Byl jsem tam celkem dvakrát a mohu doporučit především návštěvu zámku a hlavního náměstí. Hlavní náměstí se může pochlubit krásnou radnicí, která má dochované gotické portály. Kousíček od náměstí je pak barokní evangelický kostel svaté Marie, který je otevřen každý den. V kostele můžete obdivovat zejména krásné stropy, které mají ještě gotický původ. Po prohlídce kostela již můžete jít k zámku Sonnestein, který nádherné trůní na kopci. Zámek Sonnenstein zaujme především svou bohatou a pestrou historií. Díky velmi dobré strategické poloze na skále nad Labem po dlouhá staletí sloužil jako mohutná pevnost a bedlivě střežil obchodní stezku z Českých zemí do německého Saska. Hrad byl pevností až do roku 1746. Pak se z pevnosti stal zámek. Na začátku 19. století pak proběhla velká proměna zámku na první Německý léčebný ústav pro duševně nemocné lidi. Za druhé světové války tu přišlo o život velké množství, většinou právě psychicky nemocných pacientů. Tuto brutální část dějin dnes v části zámku připomíná muzeum. Od zámku je rovněž nádherný výhled na město a řeku Labe.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/pirna_kamp_1.jpg

 

Výhody kempu

  • výhodná poloha kempu pro cyklistické výlety do Saského Švýcarska
  • čisté a moderní sociální zařízení
  • dostatečně velký kemp s vysokými stromy
  • blízko od hlavní cyklistické stezky Labe
  • dřevěné přístřešky k posezení


 

Nevýhody kempu

  • wifi byla trochu pomalá, takže s připojením na internet byl trochu problém, ale to je bolavé místo všech kempů
  • absence obchodu nebo restaurace uvnitř kempu
  • u jezera hodně kachen

 


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
10 + 2 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY