TOPlist

I letos Chorvatsko táhne tisíce Čechů k moři

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Mezi Čechy snad není člověka, který by alespoň jednou neslyšel o Chorvatsku. Nejvíce se o něm hovoří v souvislosti s letními dovolenými. Je pravda, že pro nás Čechy patří právě Chorvatsko k destinacím, které jsou pro nás dostupné a to nejen cenově, ale i vlastní vzdáleností. Dnes se již do Chorvatska vydáváme i na prodloužené víkendy.

Historické památky

plitvická jezera


Chorvatsko však není pouze o oblázkových plážích a čistém moři. Můžete zde navštívit mnoho zajímavých památek, které zde vybudovali již nežijící předci. Patříte-li k milovníkům historických památek, rozhodně by vám nemělo uniknout, staré město Soline. Jedná se o vykopávky, které jsou založené zhruba 2000 

let př. n. l. a nacházejí se na okraji Splitu. Návštěvníci Chorvatska si velmi oblíbili i známé Plitvické jezera. Navštívit je můžete pouze za vstupné, ale rozhodně to stojí za to. Na výběr je hned několik různých tratí.

Pro milovníky relaxace

Pokud patříte milovníkům spíše relaxace, můžete využít nejen místní pláže na pobřeží, ale k dispozici Vám jsou i vzdálenější pláže, na které vás dopraví loď, některé mají v ceně plavby i nějaký program nebo jídlo. Na těchto malých zákoutích je většinou větší klid, než na hlavních plážích. A pokud se  zde půjdete projít, můžete narazit na zajímavé přírodní úkazy. Velice pěkně jsou tu vodou obroušené kameny. Může se vám tak snadno stát, že si budete myslet, že jste v nějakém starém obýváku či kuchyni. Pravdou však je, že si s kameny pohrálo pouze moře.

chorvatsko

Rozhodnete-li se i vy odcestovat do Chorvatska, měli byste zvážit několik parametrů. Nejprve si položte otázku, zda jet na vlastní pěst nebo využít nabídky některé z cestovních kanceláří. Dalším a vlastně možná nejdůležitějším rozhodnutím bude to, zda chcete vyrazit do Chorvatska za kulturou nebo pouze za mořem. Dnes jsou cestovní kanceláře, které se snaží vyjít vstříc širší společnosti tím, že část pobytu je poznávacího a část si můžete relaxovat třeba na pláži.

Při výběru přeji hodně úspěchu a krásnou dovolenou.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
12 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY