Ebook - slevy - vouchery - kempy - celoročně

TOPlist

Jak zkomplikovat krádež Camperu, nebo karavanu

Za měsíc se chystáme do Albánie a rozhodl jsem se trochu posílit naši bezpečnost. Jak jsem psal auto má dobře vymyšlené zabezpečení, ale opatrnosti není nikdy dost. Vylepšil jsem bezpečnost ve třech úrovních. Odstrašit zloděje, zkomplikovat mu krádež a být o všem upozorněn pokud nejsem v autě.

Odstrašení:
    
Na tablo, kde mám nainstalované ventilátory chlazení jsem přidělal pohybové čidlo a 1000 lumenovu ledku, která se rozsvítí přesně ve výšce očí v momentě, když se někdo přiblíží k zasouvacím dveřím nebo ke dveřím spolujezdce. Vyzkoušel jsem to potmě a asi půl minuty jsem nic neviděl, jak mi zabilo to světlo do očí. Navíc si myslím, že zloděj v noci nechce aby se na něj svítilo, takže moje teorie je, že raději od auta uteče. Má to ještě jednu výhodu. Mám venkovní světlo na posezení u autě. Montáž samotná nebyla nic složité a cele mě to stálo 5 EUR. Na existující 12V přívod jsem napojil ledku a plusem spínající pohybové cidlo ji zapíná. Můžu to i manuálně rozpojit pomocí konektoru v případě, že nechci, aby se rozsvěcovalo světlo.  

- pohybové čidlo
- ledku (kup zde)

Komplikace:

V mém případě znamená, že jsem gurtni nahradil spirálovým zámkem na bike. Spojím přední dveře navzájem a navíc obtočím i volant. Rozumím tomu, že když už zloděj vleze do auta a bude mít kleště tak si s tím poradí, ale je to o komplikovaní. Neexistuje neukradnuteľné auto. Nová auta se přesto kradou s počítači v ruce, který připojí přes OBD zásuvku. Za 15 EUR jsem koupil OBD modul, který komunikuje s aplikací v telefonu a mám tak přehled o stavu baterie, teplotě motoru (mercedes nemá budík, který by vám teplotu motoru ukazoval) spotřebě a dalších útočných informacích ke kterým bych se nedostal, protože nemám palubní počítač. Má to zabudované i GPS a odposlech dění v autě je-li vložena sim karta. Stejně to má pohybové čidlo, které dokáže na základě pohybu auta (pokud se ho někdo pokusí odtáhnout) vyslat varovný signál na přednastavený mobil. Modul přes aplikaci dokáže číst hodně věcí a např. i mazat chybové kódy. Budu se tomu věnovat blíže v dalším příspěvku o aplikacích. Toto zařízení jsem v zásuvce omotal kovovou stahovací páskou a ducktapom a dát ji dolů potrvá nějaký čas, takže účinná a levná komplikace. Pokud se zloděj nepokusí odstranit modul tak mám aktivní sledování činnosti v autě a lokalizaci jeho polohy.

 - OBD modul (kup zde)
 - zamku na bike kdekoliv :-)
 - aplikace pro Android (stáhni zde)

Sledování:
    
Hledal jsem mezi aplikacemi na telefon něco, co by umělo hlídat prostor a našel jsem apku Salient eye. V autě mam jeden starší telefon jen jako navigaci, záznam trasy a bezpečnostní kameru. Do něj jsem tuto aplikaci nainstaloval a telefon zůstává stále v autě. Na přední a boční okna dávám během stání termofólie takže do auta není vidět. Po aktivaci vámi nastavená kamera sleduje pohyb a když se před ní něco děje, zdokumentuje to sekvenčními fotkami, které odešle na přednastavený email nebo mms a spustí se alarm. Telefon je v tom momentě zablokován a není možné s ním nic dělat bez zadání kódu. Cela appka je ovladatelná i na dálku přes spárovaný telefon. Chce to jen data v případě odesílání na email. Toto v Evropě není problém, protože zanikl roaming v rámci unie. K aplikaci na cesty se ještě vrátím v dalším příspěvku. Jako prevenci na termofólie oken nalepit nálepky aby bylo jasné, že auto je sledováno přes GPS a SMS. Co předpokládám také některých odradí.
 
- aplikace pro Android (stáhni zde)

Shrnutí:
    
Moje úvaha je následující. Přes přední dveře se bez rozbití okna a kleští do auta nikdo nedostane díky zámku biků. Pokud se někdo pokusí otevřít dveře v noci, vzbudí mě alarm auta, který je aktivní i když spíme v autě nakolik se dá vypnout sledování vnitřního prostoru. Boční dveře hlavně v noci vystraší světlem a dost pravděpodobně se na to vzbudím i já, protože spím jako pes. Pokud se zloděj dostane do auta, když v něm nejsme, tak jedině bočními dveřmi i to nevím jak, protože zámku dverý mám zalepenou. Přední dveře jsou staženy zámkem z biku. Po vniknutí do auta ho to systém ho vyfotí a fotku mi pošle na email. Díky tomu budu okamžitě vědět, že se něco děje v autě ať jsem jakkoli daleko. Salient eye navíc začne velmi silně pištět a nedá se to vypnut bez zadání kódu. Jasné, může telefon vyhodit ven a rozbít, ale rámus a moje varování už je na světě. Zloděj si následně musí poradit se zámkem z biku neboť nebude moci točit volantem, zástrčka OBD ho také zdrží pokud chce připojit notebook. Pokud ne, tak budu znát přesnou polohu auta pokud s ním odejde. Během celého času budou auto a mobil dělat pořádný hluk a já budu o tom vědět a budu na cestě k autu. Myslím si, že ne špatné ... :-)

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


Camping Karolina - Plzeňsko


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY