TOPlist

Jeseníky - kde se ubytovat

 

CHKO Jeseníky je chráněná krajinná oblast v pohoří Hrubý Jeseník, vyhlášená v roce 1969. CHKO se nachází v severovýchodní části České republiky. Svou výměrou 744 km2 (dle GIS) se řadí k největším CHKO v České republice. CHKO leží na území Moravskoslezského a Olomouckého kraje, na částech okresů Jeseník, Šumperk a Bruntál. Do CHKO zasahují územní obvody obcí s rozšířenou působností – Jeseník, Šumperk, Bruntál, Krnov a Rýmařov.

 

V Oblasti Jeseníky stojí za zmínku zajímavý penzion Na Myslivně, který se nachází přímo v obci Horní Lipová . V okolí penzionu se nachází spousta zábavy a přírodních zajímavost, proto je ideální výchozí bod pro Vaše aktivity.

  • Horská vodní elektrárna

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Zařadila se tak mezi nejvýznamnější české památky jako jsou třeba hrad Karlštejn nebo zámek Hluboká. V samotném finále hlasovací soutěže se stala dokonce největším divem České republiky, kdy pro ni hlasovalo 119 158 občanů.

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/horska_elektrarna.jpg

 

  • Lesní bar

 Lesní bar je  samoobslužný bar nacházející se v obci Lipová – lázně, v části Horní Lipová.Vydejte se po turistické cestě z Horní Lipové směr k vrcholu Smrk (hraniční hora, 1125 m.n.m) a po cca 2km narazíte na náš Lesní bar!

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/lesni_bar.jpg

 

  • Termální park - termály Losiny

Vyzkoušejte devatero termálních bazénů a vodní atrakce. Nechte své tělo hýčkat při profesionálních masážích. Načerpejte energii při pohybových aktivitách v bazénu. Dopřejte své imunitě pobyt ve čtyřech typech saun. To vše s vaší rodinou, v zázemí našeho termálního parku.

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/termaly-bazeny.jpg

 

  • Vyhlídka Čertovy kameny - Jeseník

Čertovy kameny jsou skalní útvar nacházející se na severním úbočí Zlatého chlumu asi 3 km od Jeseníku. 40 m vysoký a 100 m dlouhý skalní útvar dal i jméno turistickému objektu, který byl vybudován v jeho těsné blízkosti na počátku 20. století.

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/vyhlidka_certovy_kameny.jpg


 

Penzion Na Myslivně - Jeseníky

 

Pro všechny zajímavosti je ideálním spojením pravě penzion na Myslivně. Penzion na Myslivně se nachází v obci Lipová lázně na rozmezí Jeseníků a Rychlebských hor. Nabízíme tři 5-ti lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a tv. Další možností je ubytování v podkroví penzionu se sociálním zařízením v přízemí (12 lůžek) – tato varianta je ideální pro turisty, kteří naší oblastí pouze prochází a shání přespání na 1 noc.

http://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/penzion_na_myslivne_3.jpghttp://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/penzion_na_myslivne_00.jpg

 

Vybavení penzionu

V penzionu je společná kuchyň ( plně vybavena – sporáky, lednice) a společenská místnost s tv a pohovkou. Využít lze i společné venkovní prostory s houpačkou, pískovištěm, ohništěm a stodolu se stolem na ping pong. K parkování lze využít prostornou zahradu za penzionem.

 


Více o penzionu na Myslivně


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY