TOPlist

Kam do kempu na Zlínsku - kempování Pulčínské skály

 

Kemp Pulčinské skály najdete ve valašské obci Pulčiny, což je část obce Francovy Lhoty v okrese Vsetín ve Zlínském kraji. Tábořiště se stany se nachází na strmém pozemku penziónu Pulčínské skály. Jedná se o pohodový kemp v okolí nádherné přírody valašských kopců a vrchů. Kemp respektive tábořiště jsem znal z vyprávění přátel, kteří mi zdejší místo k přenocování jednoznačně doporučili. Již při příjezdu zde na vás dýchne příjemná atmosféra tábořiště, kterému kryje záda příjemný penzión s útulnou restaurací.

 

 

Popis kempu z mého úhlu pohledu


Kemp je pro všechny, kteří mají v oblibě indiánské a kovbojské symboly cheeky. V malém leč pěkném areálu najdete dvě TeePee. Každé indiánské TeePee disponuje čtyřmi postelemi. Dále jsou zde tři podsadové stany a docela dost místa k postavení si vlastních stanů. Je zde dokonce možnost bivakovat jen tak pod širákem. Postele ve stanech jsou opatřeny mirolenovou matrací, ovšem lůžkoviny nebo spacáky je zapotřebí si vždy vzít se sebou. Všechny tři podsadové stany a TeePee mají dřevěnou podlážku a dřevěné postele. yes

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_pulciny_1.jpg

 

Vybavení kempu


Kemp je součástí místní restaurace (a penzionu), takže záchody byly například k dispozici tam. Ve venkovním areálu byla k dispozici zajímavá umyvadla ze dřeva a bambusu, včetně jednoho dřevěného sprchového koutu a záchodu.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_pulciny.jpg

 

Sportovní nabídka kempu


V areálu kempu je docela bohaté vyžití pro děti. Ty zde mají k dispozici houpačky, dřevěné koně a pískoviště. Zvláště dřevění koníci působily velmi mile a sympaticky. Dále je zde hřiště pro volejbal, nohejbal a badminton.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_pulciny_1.jpg

 

Jídlo a občerstvení


Součástí areálu je příjemná restaurace, kde si můžete objednat pití i jídlo. My jsme si zde dali ovocné borůvkové knedlíky, které byly naprosté skvělé cool. Dále zde doporučuji místní valašské speciality a pochutiny. Ze sladkostí si zde určitě dejte valašský frgál, což je velký vdolek ve tvaru pizzy. Vdolky jsou buď z hruškových povidel, tvarohové nebo makové.

 

Zajímavostí kempu


Kemp je prošpikován vtipnými zajímavosti, které potěší. Jednou z těchto zajímavostí je fiktivní kamenný hrob kovboje s nápisem Poslední Cowboy. Veselý byl rovněž vysoký indiánský kůl nebo dřevěná brána s nápisem v angličtině Vítáme vás na indiánském území. Kemp také zdobí dřevěný kůň se starým spřežením, které slouží zde dětem na hraní smiley. V areálu kempu najdete dost dřevěných laviček a dřevěných soch, které často zobrazují indiány a kovboje.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_pulciny_3.jpg

 

Okolí kempu


Hlavní turistickou atrakcí jsou zde Pulčínské skály, což jsou největším moravským skalním labyrintem, který se nachází v nadmořské výšce 600 až 750 metrů nad mořem. Tento pozoruhodný skalní labyrint najdete zhruba 600 metrů od kempu. Jsou to chaoticky a neuspořádaně naskládané gigantické balvany, které místy tvoří řady a stěny. Jejich výška dosahuje až dvaceti metrů, na délku pak měří dvě stě padesát metrů. V dávných dobách stál na samém vrcholu skal hrad Pulčiny. V současnosti  jej připomínají toliko schody vytesané do skály. Skály jsou dobře přístupné a dostat se nahoru zvládnout i děti. Od kempu můžete jít po červené turistické značce. Hlavní turistická trasa po červené značce je opatřena stupni a zábradlí, takže i menší děti, které jsou schopné samostatně chodit, to docela dobře zvládnou. Navíc právě takový neobvyklý terén děti velmi baví wink. Samozřejmě je zapotřebí dbát na bezpečnost a mít pevnou turistickou obuv s dobrou podešví. Ze skal je čarokrásný výhled do okolí.

 

Nocležné


Pojem Nocležné je napsán na velké ceduli v restauraci. Tato cedule vás seznámí s lidovými cenami v kempu. Za jednu noc s vlastním stanem zde zaplatíte 50.- CZK, celé Teepee, kde se vyspí čtyři osoby, stojí pro změnu za noc 500 korun, podsadový stan pro dvě osoby pak 250.- CZK.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_pulciny_5.jpg

 

Výhody kempu

  • jsou zde k dispozici podsadové stany a Teepee
  • krásná příroda v okolí kempu
  • dobrá restaurace
  • nedaleka kempu jsou nádherné skály
  • hodně vtipných zajímavostíNevýhody kempu

  • kemp je hodně z kopce
  • menší kemp pro nenáročné

 


Více o penzionu a kempu Pulčínské skály


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 9 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpgZAJÍMAVÉ ČLÁNKY