Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Karavan, nebo obytný vůz - statistiky 2017 /2018

Vsechny clanky_button

Mezi karavanisty je oblíbená diskuse, jestli se prodává více přívěsů, karavanů, nebo obytných aut a čeho je v kempech více. V Evropě je dlouhá léta jasné, že v nových registrech se vyskytují výrazně obyčejné autá. Celkově, nejméně v roce 2017 byl poměr přívěsů a obytných automobilů registrovaných v členských státech ECF 3 362 95/1 866 750. Znamená to, že za dlouhé roky se kupuje více přívěsů, než obytných automobilů.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavany_porovnani_2017_2018.png
 


Tento poměr ročně naměří cca 60 tisíc kusů v prospěch obytných automobilů. Znamená to, že v dnešním desetiletém období bude celkový poměr domácích automobilů v Evropě menší než počet přívěsů. Tak si vyberte co chcete. Naco je tato statistika dobrá? Vidíte jaký je trend prodeje, jaké jsou praktické výrobní kapacity. A podle trendu nastal výrazný prepad cen přívěsů. Jestli to tak bude i nadále ukáže čas. V priložených tabulkách jsou vidět celkové stavy v jednotlivých zemích a změny za první tři čtvrtletí tohoto roku v porovnání s minulým rokem.

A nezanedbatelná je také informace, kde je jaka síla karavanistů. Pro srovnání na Slovensku je registrovaných cca 8 000 majitelů, v Čechách je to více než 30 000 majitelů karavanů a přívěsů. Nárust zhruba o 200 000 nových registrací v Evropě by měla být pozitivum pro ty, kteří mají dosah na cestovní ruch v souvislosti s karavaningem. Těch nových 400 000 lidí spojených s karavany ročně bude chybět alespoň částečně v statistikách cestovních kanceláří.

Zdroj ECF 2018: Jaroslav Mišura / prezident SACC - Slovenská asociace kempů


 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 17 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY