Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Karavanem z Francie do Rakouských Alp - díl 3.

Vsechny clanky_button

Pondělí - tradičně vstáváme poměrně brzy ráno a po snídani a sprše vyrážíme přes další alpské sedlo (Furkapass), které jsme vloni projížděli za mlhy s viditelností 20 metrů. Tentokrát si počasí užíváme, je azúro, slunce a teplo a tak nemůžeme minout ledovec Rhonegletscher. Ten jsme minule pro mlhu vůbec neviděli. Jsme tady ještě před otevřením, nikde ani živáčka, a tak máme šanci pozorovat kamzíky ze vzdálenosti cca 40 metrů. Teď už jedeme stále z kopce a míjíme několik hotelů se zatlučenými okny OSB deskami. Ledovec se zmenšil a turisté bohužel zmizeli. U Brigu úplně náhodou zastavujeme na prohlídku visuté lávky Hängebrücke über Rotten u Fürgangen-Bellwald. Délka 280 metrů, výška nad řekou 94 metrů.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0367-vyhled_z_prusmyku_furkapass.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0384-ledovec_rhonegletcher.jpg


Projdeme na druhý břeh, pokoukáme, přes zákaz pohoupáme, a pokračujeme kolem Sionu (opět jsme letos neodbočili k nejvyšší přehradě v Evropě Lac des Dix nad Pralongem) na Martigny. V Martigny jen tankujeme a šplháme do dalšího sedla směrem na Francii. Samozřejmě nesmíme zapomenout na tradiční svačinu na odpočívadle nad městem s úžasným výhledem. Pár kilometrů, tentokrát prázdná celnice a za chvíli vjíždíme do Chamonix, kde jako vždy, když přijedeme my, jsou hory v mracích. A to už jsem dávno skousnul cenu za lanovku na Mont Blanc (každý rok je vyšší a vyšší), ale byla by to dost drahá prádelna. Nahoru jedou jen japonský turisti s průvodcem. Pokračujeme mimo dálnice a vede nás to úzkými silničkami a různými zkratkami venkovem. Dokonce jsme za jednou vesničkou čekali až nás obejde stádo krav. Auto teda vypadalo, nechtěla to vzít ani myčka.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0409-visuta_lavka.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0422-vinice_v_martigny.jpg

Navečer jsme dorazili k prvnímu cíli ve Francii - historickému městečku Perouges - to je jeden z důvodů, proč se do jižní Francie tak rádi vracíme. Tady máme problém - místní kemp, přestože je v průvodci, tak je viditelně několik let mimo provoz. Hledáme jiný, ale tady, na rozdíl od zbytku Francie, to je dost těžké. Takže Perouges musí počkat do zítra a my hledáme nocleh. Nakonec máme štěstí, již za tmy nalézáme kemp v provozu (Saint Maurice de Gourdans) a protože je již pozdě, tak nefunguje pokladna, na čemž  vyděláme - bez dokladu za 15 Eur.

 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 2 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY