Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Karavanem z Francie do Rakouských Alp - díl 5.

Vsechny clanky_button

Středa - začínáme na hradě Essalois, dobře zakonzervovaném a částečně opraveném. Ideální poloha nad přehradou Grangent se skvělým výhledem do všech stran včetně hráze a dalším hradem na ostrově. Velkým překvapením po otevření v 9.00 je volný vstup do hradu. Po prohlídce si dáváme v přilehlé hospůdce kávu na terase a sjíždíme dolů k vodě přes hráz na odpočívadlo, ze kterého máme další hrad (Chateau de Grangent) jako na dlani.

Ten je bohužel na ostrově a v soukromých rukách, takže nemáme šanci na prohlídku. Fascinuje mě, že majitelé mají jedinou možnost, jak se dostat domů - na loďce. Dalším cílem je něco mezi hradem a opevněným městečkem - Chateau de Saint-Victor sur Loire. A zase vstup volný i do interiérů a další hrad, kde není ani noha - prostě nádhera. A další hrad - Chateau de Cornillon - ten je pro veřejnost nepřístupný - dostali jsme se jen do podhradí k hlavní bráně. Tyčí se nad řekou a nad viaduktem. Parkovat se dá jen dole a cesta je docela prudká, to jsme si zafuněli :-). A další městečko z kterého dýchá historie - Aurec sur Loire, zde jsou hrady hned dva, z jednoho je městské infocentrum a z druhého knihovna. Zde jsme si dávali oběd na terase nad řekou a místní důchodci se divili, že k jídlu nic nepijeme. Další zřícenina stojí za tu námahu 2 kilometrů výstupu do kopce - Chateau de Rochebaron - nádherná a přístupná, tentokrát za poplatek, který jsem usmlouval na 4 Eura.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0556-aurec_sur_loire.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0622-arias.jpg

Po prohlídce jsme si dali v hradní kavárničce kávu a studené pití a počkali 20 minut než se přežene májový deštík. Poslední památka pro dnešek je zřícenina hradu Arias (2 zdi hradu a 1 kostelíku), zase krásný výhled na řeku a pěkný, téměř prázdný kemp s bazénem pod námi za řekou, kde zůstaneme 2 noci. Chateau de Chabanolles - přeměněný na hotýlek Chateau de Mercuret - soukromé sídlo a nepřístupné Tyto dvě jsou na dohled od sebe a dělí je jen údolí. Chateau de Ventressac - soukromé sídlo v generální opravě dole na okraji městečka Chamaliéres sur Loire. Vracíme se kousek do kempu v Aurec sur Loire a nestačíme zírat - za plně vybavený kemp (podstatně lepší než v Andermattu) platíme pouhých 6,20 Euro.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 10 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY