TOPlist

Moje zkušenosti s kempem na Sázavě

 

Letos jsme stihli navštívit i další český kemp - autokemp a to u řeky Sázava. Kemp Sázava najdete ve stejnojmenné obci na Sázavském ostrově, který je situován u řeky Sázavy. Kemp se nachází v malebném prostředí Středního Posázaví a je ideálním místem především pro vodáky, kteří sjíždění řeku Sázavu.

 

První dojmy z kempu


Do kempu jsme dorazili na kole, neboť jsme si chtěli projet okolí Sázavy, které má pro cyklisty, co nabídnout. I když je kemp určen především pro vodáky, tak cyklisté zde najdou rovněž dobré zázemísmiley. Hned na úvod musím pochválit, že recepce kempu je otevřená celý den, respektive od 8 hodiny ranní do 22 hodiny večerní, takže člověk se nemusí stresovat, že pokud přijede do kempu trochu později, nikoho zodpovědného za ubytování tam nenajde.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/sazava_1.jpg

 

Popis kempu z mého úhlu pohledu


Kemp nabízí kromě míst pro karavany a stanaře, také pět apartmánů, 6 mobilních domků a 25 hotelových pokojů. Nás však nejvíce zajímala místa pro stany. Míst pro stany je tady docela dost, oficiální web mluví o 120 místech. Oceňuji hodně travnatých ploch, takže váš stan se vám zde bude stavět dobře. Tráva byla posečená, takže za mě dobrý.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/sazava_5.jpg

 

Slabé stránky kempu


Toalety a sprchy byly docela v pořádku, ale čekal bych především toalet na tak velký kemp prostě více. Všeho všude 3 záchody pro dámy, 2 pro pány. Jsou zde sice ještě Toi toalety, ale ty jsou umístěné až na konci kempu, což sice kvůli vyluzujících vůní z těchto zařízení chápu, ale není to prostě šťastné řešení. Toi toalety jsou navíc záchody jen pro odvážně jedince. Inu, hygiena je slabou stránkou našich kempů. Tristní je také nedodržování večerky, ale to také vypovídá o chování nás všech, které je prostě neohleduplné. Večerka po 22 hodině se prostě nedodržuje a nikdo to neřeší, což je vždy smutné.

 

Sportovní nabídka kempu


Jelikož nemáme děti, tak hodnocení nabídky kempu pro děti nechávám povolanějším, ale děti se zde opravdu vyřádí. Pro dospělé je zde k dispozici půjčovna kánoí a raftů. Zapůjčení jedné kanoe pro dvě osoby zde vyjde na 420 korun na den, na pět dní pak 990 korun. Raft pro pět osob pak stojí 975 korun na den. V kempu se také můžete zapůjčit paddleboardy. Dále je zde k dispozici  dětské hřiště s lanovkou, obří trampolína a dvě pramice. Dospělí pak ocení fotbalové, nohejbalové a volejbalové hřiště. Pro ty, kteří nechtějí příliš pohybu, pak doporučuji ruské kuželky nebo venkovní stůl na ping pong.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/sazava_3.jpg

 

Jídlo a občerstvení


V kempu je docela pěkná a stylová restaurace (Sázavská taverna), ovšem její obsluha nebyla úplně vstřícná. Jídlo bylo spíše průměrné a uvařené z polotovarů, takže doporučuji si zajít raději do nějaké restaurace ve městě nebo si uvařit vlastní jídlo. Na drink se zde však dá zajít, nabídka je slušná a posezení opravdu pěkné, neboť se můžete dívat na otevřené ohniště uvnitř restaurace.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/sazava_2.jpg

 

Okolí kempu


Nejvyšší přidanou hodnotou celého kempu je tak krásná příroda a bezprostřední blízkost malebné řeky Sázavy. Já jsem nejvíce ocenil blízkost některých památek, zejména nádherný Sázavský klášter, který jednoznačně doporučuji navštívit. Během prohlídky nahlédnete do útrob klášterního kostela nebo do zajímavé expozice o historii kláštera, který vznikl již v 11. století.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/sazava_4.jpg

 

Nabídka pro cyklisty


Obcí Sázava prochází dálková Posázavská cyklotrasa číslo 19 a cyklotrasa číslo 4156. Cyklotrasa číslo 19 se vine podél řeky Sázavy a má opravdu svou kouzelnou atmosféru, neboť po celé délce vás čeká velké množství velmi dochovaných historických památek a překrásná příroda. Mě osobně se nejvíce líbil mohutný gotický hrad Český Šternberk.

 

Výhody kempu

  • dost travnatých ploch pro stanování
  • krásná příroda v okolí kempu
  • velmi blízko kempu je řeka Sázava
  • půjčovna kánoí a raftů
  • velká nabídka sportovního vyžití
  • hodně atrakcí pro dětiNevýhody kempu

  • málo záchodů a sprch
  • záchody byly nečisté
  • zapáchající toi toalety
  • hluk po 22 hodině

 


Více o kempu Sázava

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY