Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Na kole do kempu Amerika u Chebu

Vsechny clanky_button

Pokud se rozhodnete trávit aktivní dovolenou na samém západě Čech , máme pro vás  tipy na výlety v okolí a ubytování. Jedno z takových míst je kemping Amerika kousek od Františkových LázníJednoho srpnového dne, vystupujeme s dětmi a koly ověšenými cyklobrašnami z vlaku na Chebském nádraží a vyrážíme asi 12 km cestou do našeho „základního” tábora, kterým se má stát pro příštích pár dní kemp na břehu stejnojmeného rybníka – Amerika.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/10350405_924802364202812_8316504259090002570_n_0.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/amerika.jpg

Z nádraží jedeme nádherným historickým centrem k řece Ohři . Projíždíme parkem ve kterém se často pořádají různé kulturní akce proti proudu až k hrázi přehradní nádrže Skalka. Tu přejíždíme a příjemnou asfaltkou se přes přírodní památku Komorní Hůrka blížíme k cíli. Mimochodem – Komorní hůrka je naše nejmladší sopka, která vznikla před 115 000 - 15 000 lety :-) Jako sopra ale moc nevypadá. Je to jen jakýsi oblý zalesněný vršek nedaleko hlavní silnice do Německa. Odsud již je to pár km do našeho nocležiště. Rybník poblíž  kterého kemp stojí je celkem špinavý od sinic, které se díky vedru množí, o kempu se to ale díkybohu říci nedá. Jedná se o čistý, upravený kemping s bohatým zázemím. Je nový, moderní a nabízí nocleh v různých cenových relacích podle typu ubytování. Jsou zde srubové chatky s vlastním soc. zařízením i terasou , malé mini chatičky i plácky pro postavení stanu nebo karavanu.

My využíváme střechu nad hlavou v podobě pidichatičky v zadní části kempu. Není v ní nic jiného než dvě palandy proti sobě a úzká ulička, takže kola musíme nechat zamčená před ní. Na přespání ale bohatě postačuje. Další dny pak využíváme strategické polohy kempu k mnoha výletům, které jsou velmi vhodné také pro rodiny s dětmi.  Které to jsou ? Přímo s areálem sportovišť u kempu sousedí prostory mini-zoo - lesopark Amerika. Děti i dospělí tady najdou koně, lamy, kachny, sovy sněžné i mývaly.

Pokud půjdete dále směrem do Františkových Lázní, do kterých dojdete asi po 2 km, můžete se pokochat nejenom tímto krásným městem, ale i navštívit moderní Aquapark Aquaforum. To je opravdu výhoda kterou tak blízko u jiných kempů nenajdete. Směrem na západ podél rybníka se zase nachází přírodní rezervace Amerika, která má za úkol chránit hnízdiště vzácného ptactva na jednom z ostrůvků rybníka. Za tímto účelem je zde zřízena i krytá pozorovatelna s vysvětlujícími infotabulemi o místních opeřencích.

 

Pěšky, nebo na kole pak můžete jako my dojet krajinou rybníků na nedaleký hrad Poustka, známější spíše pod názvem Seeberg. Je krásně zrekonstruovaný se zajímavými expozicemi a jistě vás mile překvapí.

Dalším cílem který je z kempu Amerika snadno dostupný je Motýlí dům v malé obci Žirovice, východně od Františkových Lázní. V nenápadném vesnickém stavení můžete shlédnout v tropickém prostředí stovky nádherných motýlů v růzých stadiech vývoje. Je to opravdu nádherný zážitek pro děti i dospělé.

Po návštěvě této atrakce a zakoupení zezbytných suvenýrů se můžete skvěle najíst v Selském Dvoře nedaleké vesnici Nový Drahov. Ta je také památkově chráněnou zónou s mnoha starými hrázděnými budovami. A odsud je to již kousek k dalšímu přírodnímu zázraku této oblasi Karlovarského Kraje – rezervaci SOOS, plné bublajících bahenních sopek a léčivých pramenů.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/1972379_924802044202844_7468780444351401692_n.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/sebberg.jpg

Pokud by jste i přesto nebyli unaveni zážitky, můžete se po návratu do kempu Amerika „dorazit na některém ze sportovišť nebo chutným jídlem v restauraci u recepce. Přesto, že je tento kemp malý kousek od města, byli jsme překvapeni klidem, lázeňskou atmosférou a velkou možností výletů po okolí, včetně těch do Německa. Na kole, pěšky, vlakem. Opravdu ideální místo pro rodiny s dětmi nebo aktivní turisty.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Ubytování v okolí: 
ZařízeníVzdálenost
0 Km

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 8 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY