Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Navštivte zámek v Miloticích - pohoda jižní Moravy

Vsechny clanky_button

Přeneste se na chvíli do barokní doby. Navštivte zámek v Miloticích, kde "vládne" autor Poslední aristokratky. Vesnička na jihu Moravy se již poněkolik staletí pyšní skvostem barokní architektury. Zámek v Miloticích, přezdívaný jako perla jihovýchodní Moravy, je dominantou celého blízkého okolí. Na jeho místě se nacházela nejprve vodní tvrz, která byla v 16. století přestavěna na jednopatrový renesanční zámek. Ten byl následně přebudován v 1. polovině 18. století do své barokní podoby - dvoupatrového zámku se čtyřmi nárožními věžemi. Společně se zámkem prošla barokní úpravou i zámecká zahrada a všechny nově vystavěné budovy byly postaveny v souladu se zásadami barokního stavitelství.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/milotice_netradicni_0.jpgBarokní atmosféra na vás dýchá na každém kroku. Při vstupu na vnitřní nádvoří uslyšíte tóny barokní hudby, o pár kroků dál se vám naskytne pohled na kašnu obklopenou symetrickými záhony plných růží a levandulí. Odtud vaše oči upoutá hlavní cesta vedoucí zámeckým parkem, která je po obou stranách lemována habrovým loubím vedoucím k renesanční kašně. Celý kolorit budou patrně dokreslovat dámy a pánové v barokní róbě procházející se po parku po čaji o páté. Idylické barokní odpoledne, jehož součástí můžete být na chvíli i vy. Můžete zažít baroko na vlastní kůži. Nevěříte? Navštivte zámek v Miloticích a přesvědčte se o tom sami! Lákadel je na této památce ale mnohem více!

Citlivé propojení baroka a kultury 1. poloviny 20. století

Milovníci historie zajisté ocení prohlídku zámku. Na prohlídce blíže poznáte život rodiny posledního majitele milotického zámku, hraběte Ladislava Seilerna, jehož rodina zámek obývala v 1. polovině 20. století. Instalace byla zařízena na základě vzpomínek dcery Ladislava Seilerna, Marie Henrietty. Dochované fotografie interiérů z 1. poloviny 20. století společně se vzpomínkami paní Marietty umožnily památkářům vytvořit téměř autenticky zařízené interiéry. Ty jsou navíc doplněny i o dobové dekorace, které pokoje zútulňují a navozují dojem, že rodina si pouze na malou chvíli odskočila na sousední panství.

Přeneste se na malou chvíli do doby barokní

Pokud prohlídky zámků příliš nevyhledáváte, i tak můžete v Miloticích prožít hezký den. Zdejší originální půjčovna (nejen) barokních kostýmů připraví nezapomenutelný zážitek snad pro všechny turisty. Která z dam by netoužila stát se na chvíli hraběnkou v noblesní róbě? Věšinou každý muž velmi rád udělá své dámě doprovod v šatech barokního kavalíra. Půjčovna disponuje také velkým množstvím dětských kostýmů nejrůznějších velikostí. I vašim dětem tak můžete zpestřit návštěvu zámku a udělat z ní příjemnou vzpomínku. Pokud budete mít o zapůjčení kostýmu zájem a budete vícečlennou skupinou, doporučuji telefonickou rezervaci.

Vychutnejte si kávu ve stylové kavárně

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/milotice_zmensene_0.jpgNezapomeňte navštívit ani zámeckou kavárnu. Nachází se v přízemí, v místě, kde dříve bývala zámecká kuchyně. Kavárna je stylově zařízená, historický interiér zde doplňují fotografie z 1. poloviny 20. století a nejrůznější předměty z doby našich babiček. Pokud nebudete mít zrovna chuť na kávu nebo dezert, nevadí. Do kavárny můžete usednout jen tak a nasávat genia loci místa třeba s knihou v ruce, kterou si můžete vypůjčit ve zdejší knihovničce.

Zakončete vaši návštěvu procházkou v parku

Milotický park je rozsáhlejší, než se vám na první pohled může zdát. Francouzskou zahradu doplňuje ještě bažantnice, přírodní park v anglickém stylu. Cestou zde projdete kolem loveckého altánu, odvodňovacích kanálů,rybníku nebo umělé zříceniny. Mohutné stromy vám také poskytnou v parných letních měsících bezpečné útočiště před žhavým sluncem. Nezapomentě navštívit i užitnou zahradu, která byla obnovena v roce 2013. Užitná zahrada zásobovala zámek květinami, zeleninou a ovocem. Jde o unikátní zahradu. Vše je zde vysázeno do obrazců. Květinové záhony lemují krušpánkové nebo levandulové plůtky, zeleninové záhony jsou uspořádány do nerůznějších tvarů, vše je doplněno ovocným sadem, loukami a záhony nejrůznějších květin podél zámecké zdi. Tuto zahradu si jednoduše nemůžete nechat ujít!

Milotice představují výlet na celý den. Můžete jej strávit poznáváním historie tohoto místa nebo jen procházkami po parku, které vám zaručeně pročistí hlavu.  A pokud by vám výše uvedené kulturní zážitky nestačily, můžete navštívit ještě zámeckou konírnu, v níž se konají nejrůznější tematické výstavy. Nebo toužíte ještě po jiném, nezapomenutelném zážitku? V tom případě navštivte zámeckou jízdárnu, kde se můžete vyfotit s dravými ptáky a nebo si rovnou vyzkoušejte přílet dravce na ruku.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY