TOPlist

Nové stany Coleman pro letní sezónu

I tento rok přichází řada výrobců stanů s novinkami na nadcházející sezónu. Například  renomovaný výrobce outdoorového vybavení značka Coleman,  pro letošní rok zařadila do nabídky dva velmi zajímavé stany pro 3 a 4 osoby. 

Jsou to modely, které se vyznačují unikátní technologií Fastpitch. V překladu tedy něco jako „rychlostavěcí” . Je tak  označována venkovní rychle stavitelná konstrukce,  díky které je stavba a následné složení stanu otázkou několikamálo  minut.

Revoluční konstrukce nejenom že umožňuje rychlé postavení stanu, což oceníte zejména při blížícím se zhoršení počasí, ale také skvěle odolává poryvům větru.

Díky středovému náboj ze kterého jsou vedeny všechny pruty vnitřní ložnice tuto stavbu zvládne bez pomoci i jediný člověk.   Samozřejmostí u těchto nových modelů stanů je vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům -  tedy dostatečný vodní sloupec.

Všechny stany Coleman mají také ochranu proti hoření látky.  Tato úprava materiálu znemožňuje hoření tkaniny pokud odstraníte zdroj plamene.  v praxi může jít například o například převrácený vařič ve stanu

Všechny nové modely Coleman jsou také ochráněny úpravou UV Guard Sun Protection. Tato vrstva zabraňuje vyblednutí materiálu a jeho znehodnocení vlivem UV záření ale zároveň ochrání i osoby uvnitř přístřešku před jeho působením.  Tím je také prodloužená životnost látky stanů.

Nové rychlost stavěcí stany Coleman Drake 4 a Drake 3 mají kupolovou konstrukci laminátové pruty polyetylenovou podlážku a vodní sloupec vnějšího stanu naprosto dostatečných 3 000 mm.

Další z novinek Colemanu jsou takzvané nafukovací stany. 

Tyto jsou již zařazeny do kategorie rodinných stanů . Jsou inovativní zejména v tom, že místo klasických laminátových či duralových prutů a tyči,  jejich konstrukci a tvar zajišťuje vysokotlaký válec, který je kryt ochrannou vrstvou z polyetylenu.

Tyto obloukovité válce prostě nafouknete přiloženou pumpou a vytvoříte tak odolnou konstrukci stanu. Nic se nemůže zlomit ani ohnout a tvar ložnice perfektně drží.

Tato nafukovací konstrukce je také snadno pochopitelná a rychlá . Stavbu odinného stanu s touto technologií zvládne s přehledem i jediný člověk. Vysokotlaké ventily válců pak umožňují snadné nafouknutí a vyfouknutí.

Navíc nemusíte mít strach,  že v případě nenadálého poškození těchto vzpěrných válců přijdete o celý stan, který není přávě levný. 

Nafukovací válce totiž mohou být v případě poškození vyměněny.  Stany Coleman Valdes 4 a Waldes 5 disponují také originální technologií blackout bedroom. 

To je ideální pro všechny,  které dříve budlo světlo procházející přes klasické stanové dílce.  Speciální úprava materiálu v ložnicích tohoto stanu blokuje až 99% denního svitu. 

Takže děti můžete dát spát dříve a vy můžete vstávat třeba později a užívat si tak svojí dovolenou pod stanem plnými doušky.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
15 + 2 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY