TOPlist

Ostrov Hvar

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Chorvatský ostrov Hvar s jeho zátokami, které nabízejí ubytování v nádherném prostředí, kde je pouze pláž a pár domečků, vám navždy utkví v srdci. Úžasná tropická vegetace kolem apartmánů označovaných jako robinzonády, nabízejí veškerý komfort moderního ubytování. Moře v okolí Hvaru je průzračné a plné mořského života. Jde o ráj na potápění i vodní radovánky, kde si to opravdu užijete. Nekonečná pole levandulí, monumentální historické památky a původní kamenná architektura venkova chorvatského ostrova Hvar ve Střední Dalmácii, nabízí nádherné prostředí, které si dovolení u moře doslova žádá. Jeden z největších a nejnavštěvovanějších ostrovů na Jadranu patří k nejkrásnějším ostrovům světa.

hvar

Chorvatsko, dovolená u moře a ostrov Hvar

Na Hvaru jsou nejrozšířenější pláže oblázkové, ale písek a postupný vstup do vody vám nabídnou třeba písečné pláže Grebišće s modrou vlajkou poblíž městečka Jelsa, nebo Maslenica poblíž městečka Vrboska. Krásné oblázkové až písčitooblázkové pláže jsou i v letovisku Ivan Dolac, Zavala, Milna, Stari Grad a v zátokách Vela Stiniva, Pokrivenik nebo Dubovica. Původní kamenná lidová architektura je v obci Humac. Z vesničky Zavala na jižním pobřeží ostrova vede makadamová silnice, kde lze potkat stáda polodivokých koní. Mezi opuštěnými, ale nádhernými kamennými stavbami Humacu uvidíte vyhřívající se ještěrky i hady.

ostrov hvar

Za motýly na Hvar

Přezdívku chorvatská Madeira si Hvar získal kvůli největšímu počtu hodin slunečního svitu na Jadranu, a to nejen v letních měsících. Počasí na Hvaru je stálé a úžasné po celý rok. Výhodou návštěvy ostrova Car před sezónou nebo po ní je minimum turistů, nízké ceny a velmi příjemné denní teploty. Na první pohled vás na Hvaru zaujme bujná a rozmanitá vegetace a výjimečné množství všude poletujících motýlů, které nelze přehlédnout. Nádherní motýli, nejen otakárci a ostruháci, zde létají od jara až do podzimu. V září dozrávají na ostrově Hvar fíky a zdejší stromy s ovocem jsou těmito pestrokřídlými krasavci doslova posety.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 12 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY