TOPlist

Penzion Maják - Lipno - recenze

 

Letos jsme se vypravili na Šumavu, konkrétně na Lipno. Pěší turistika není náš "obor", my jsme spíše na kola, ale jak se říká, je třeba zkusit všechno. Měli jsme naplánovanou trasu, která začínala na Lipně. V dané chvíli jsme ani sami nevěděli kde přesně jsme a tak řešit ubytování nebylo prioritou. Zde jsme si na našich cestách mohli vybrat z nepřeberného množství, kempů, či penzionů. Tedy pokud by jsme si s výběrem ubytování pospíšili a nehledali na poslední chvíli.. Potom se může stát, že nám shánění zabere víc času, než si přejeme. Nebo nám nezbude nic jiného než přenocovat pod stanem. V našem případě letos stanování nepříchází v úvahu, tak se začínáme uprostřed tůry obhlížet po nějakém penzionku.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/penzion_majak_celkovy_pohled.jpg

Chtěli jsme se původně ubytovat co nejblíže přehrady Lipno, ale protože jsme si na hledání noclehu vzpomněli dost pozdě, nezůstalo nám nic jiného než jít "poslepu". Nakonec skončíme v penzionu Maják v Dolní Vltavici. Ubytování na poslední chvíli a tak jsme byli vděční za každý přístřešek. K našemu překvapení, nás cesta zavedla do celkem příjemného penzionu.. Tak šup-šup ubytovat se, najíst a na kutě.. Hezky jsme se vyspali. S očekávaním nového dne zažíváme další překvapení. Okolí bylo super, co při večerním příjezdu nebylo znát. Počasí nám přálo, poloha penzionu byla naprosto ideální, protože se nachází přímo u pláže vodní nádrže Lipno. Výhled na přehradu byl hezký, takže nám stačilo pár kroků a mohli jsme se slunit a koupat ;).

Ráno také zjišťujeme, že penzion  je součástí hotelu Resort Relax, co napovída, že zde mají k dispozici hodně služeb. Bohužel kvůli tomu jsme sem nepřisli. Snad příště...

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/pokoj_penzion_majak.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/spolecenska_mistnost_0.jpg

Protože jsme byli na dovolené v létě, wellness centrum jsme nevyužili, ale při zimní dovolené by to myslím bylo báječné.

Kdybych měl shrnout ubytování v penzionu Maják, byli jsme spokojeni. A to jak s čistotou pokojů, tak i s vybavením. Hlavně jsme byli rádi, že nám přálo štěstí i když příště si už dáme pozor a cesty budeme plánovat pečlivěji. Také se nám mohlo stát, že skončíme v penzionu IV. kategorie, kam penzion Maják rozhodně nepatří.. A tak vyrážíme na další cesty, no tentokrát už s turistickou mapou cool.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY