TOPlist

Podzimní dovolená v Chorvatsku

Možná by mělo mít Chorvatsko nové jméno pro podzim - “pozdní léto”. Za poslední dva roky bylo září a říjen nádherné. Na pobřeží Jadranského moře a na ostrovech je průměrná teplota v září okolo 24 stupňů a v říjnu okolo 20 stupňů. Moře je v nejlepším - pěkně zahřáté.

Davy jsou pryč

Více než 15 milionů turistů si vybere Chorvatsko na letní dovolenou a většina z nich přijede v červenci a srpnu. Zvolte si dovolenou na podzim v Chorvatsku v září nebo říjnu a budete mít místo na pláži a méně lidí na zvláštních místech. Většina turistických atrakcí, muzeí, restaurací a výletů pokračuje až do konce října. Trajekty, katamarány a hydroplány slouží většině destinací po celý rok.

Turistika, cykloturistika a pěší turistika

Pokud jste aktivní druh, září a říjen jsou nejlepší měsíce, kdy si můžete vychutnat chorvatskou krajinu. Červenec a srpen jsou příliš horké, teploty často překračují až 30 ° C. Chorvaté jsou velmi hrdí na své přirozené prostředí a proto jsou u nich výlety o víkendech velmi populární. Následkem toho jsou velmi dobře vyznačené cesty a stezky a dobré mapy. Jízdní kola je možné pronajmout na mnoha místech, včetně vchodů do některých národních parků. Nenechte si ujít podzimní Chorvatsko.

Prodloužení pobytu

Užívali jste si své dovolené, ale chtěli byste vidět ještě víc? Právě dovolená v říjnu je ideální dobou na prodlouženou dovolenou. Ceny jsou mnohem nižší než během sezóny.

Víno a jídlo

Na ostrově Brač se v Supetaru koná na začátku října Festival hroznů a vína. V krásné kopcovité vesnici Kastav nad Opatijou slaví Bílá neděle v první neděli v říjnu nové víno, což je pestrá místní událost s ochutnávkami a hudbou. V okolí Lovranu se v říjnu uskuteční dvoutýdenní festival Marunada Chestnut s gaštanovými tématickými slavnostmi a v restauracích a cukrárnách se používají speciální pokrmy a recepty.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY