TOPlist

Recenze Camping Vádvirág Balatonszemes - Maďarsko

 

Co se Vám vybaví, když se řekne Maďarsko a Balaton ?  Papriky, melouny, teplá voda a pohodová dovolená  ? Nám ano a to i po posledním pobytu v kempu na břehu "maďarského moře". Nutno dodat, že před touto dovolenou jsme Maďarskem projížděli pouze při cestách do Řecka a tak si z ní pamatuji jen tankování na dálnici, nesrozumitelnou řeč a lány kukuřice. Tentokrát jsme se však vydali poznat jí důkladněji a vybrali jsme si kemping Vádvirág poblíž městečka Balatonszemes. Ani nevím co nás k tomu vedlo. Snad to, že na první pohled ležel blízko sjezdu z dálnice a nebyl uprostřed turistické oblasti jako kempy v oblasti Fonyód, Balatonfüred a dalších turisticky profláknutých destinacích. Cesta od nás z Karlový Varů měří asi 700 km, téměř celá vede po dálnici a tak příjemně ubíhá. Oproti vzdálenosti do řecka úplná "brnkačka". Camping Vádvirág se nachází mezi Balatonszemes a rušným střediskem Balatonlelle, kousek od pobřežní silnice č.7 a železniční trati.

Camping Vádvirág plážPo příjezdu, parkujeme před branami kempu a jdeme se zeptat na recepci na místo, protože máme obavy, že bude plný. Máme obavy s dorozumění, ale ty berou za své, protože kancelář je plná mladých pracovníků, kteří umí perfektně anglicky. A co je nejlepší místa je prý dost ! Dostáváme mapku kempu, do které nám kluci z recepce zakreslili plochy vhodné pro stanování a dál je to na nás. Chvíli popojíždíme po rozlehlém areálu a nakonec nacházíme perfektní místo. Míst pro stanování je dostatek, je ale třeba se řídit podle mapky, protože některé parcely mají různě barevná čísla a jsou určena pro karavany, nebo obytné přívěsy. Většina parcel se nachází mezi vzrostlými stromy, takže i v parném srpnovém počasí se dá najít chladivý stín. I  podklad je rovný a dostatečně měkký, takže zatlouci kolíky není žádný problém. Jediné co musíte v plné sezoně oželet je asi to, že nebudete mít stan nebo obytňák přímo na břehu Balatonu. Tato místa jsou již dávno dopředu obsazena místními, takže se musíme smířit s tím, že těch 100 m k vodě budeme muset chodit. A jak to vypadá s další vybaveností ?  Vezmeme to tedy pěkně popořádku od brány. Mimochodem brána se po 22 h zavírá a i během dne Vás pustí dovnitř s autem, jen když máte za oknem lístek z recepce potvrzující pobyt. Za bránou a recepcí je malý krámek s potravinami a všemožnými potřebami. Dá se v něm nakoupit zelenina, čerstvé pečivo i další pochutiny včetně levného vína a je celkem dobře zásobený. Pokud si chcete udělat větší a levnější nákup, sedněte do auta a jede do pár km vzdáleného Balatonakali, kde je ALDI a Lidl. Za krámkem začíná zóna chatiček a domků k pronájmu, která se táhle až do poloviny kempu. Po cestě areálem k místu pro stanování potkáte občerstvení, jednu restauraci a sociální zázemí s WC, místem pro mytí nádobí a sprchami. Společné lednice zde také jsou , ale misí se připlácet, takže pokud máte vlastní chladící box, doporučuji si ho vzít ke stanu.  Vzdálenost od konce kempu k recepci je několik set metrů, takže řada malých capartů, ale i dospělých zde má kola, nebo koloběžky. A pokud by jste měli zájem můžete si v kempu půjčit šlapací káry, na kterých se Vy i Vaše děti doslova vyřádíte.

 

Vzhledem k rozlehlosti kempu si také můžete vybrat místo na koupání. Buď vlezete do teplých vod Balatonu přímo ze schůdků před obytnou částí kempu, nebo si zajdete na pláž více vpravo. Hloubky  se v této části Balatonu bát nemusíte. Než máte vodu po ramena, je tuto ujít i pár set metrů. Zato je voda krásně prohřátá, čistá a nemusíte mít starost o to, že by děti nedosáhly na dno. Není tu žádné rákosí, nebo chaluhy a pod nohami je příjemný jemný písek. Část u oficiální pláže má pečlivě střižený trávník, jsou zde hrací prvky pro děti a animační týmy Balatontouristu zde pořádají zábavné programy pro děti. Najdete zde i menší bazén. Rozhodně si v něm nezaplavete, ale dětem na dovádění stačí a k večeru není ani přeplněný. Velmi příjemně nás překvapilo to, že po desáté večerní je v kempu klid.

 

stanové místo v kempuTenhle kemp je prostě dělaný na rodinou dovolenou. Diskoték a nočního života si v něm kvůli odlehlost opravdu neužijete.

Jediné na co si musíte zvyknout jsou vlaky. Ty jezdí po dvoukolejné trati kousek za plotem a silnicí a občas Vás proberou ze sna. Po pár dnech jsme je ale už nevnímali. Ostatně železnice vede kolem celého Balatonu, takže všechny kempy jsou u ní stejně daleko. A pár tipů na závěr ? Pokud chcete být na klidnější pláži mi mo kemp, stačí vyjít z brány a jít k pobřeží cca. 300 m . Tady je obecní pláž s hřištěm a lavičkami a dostatkem místa pro zaparkování. Kousek od ní je občerstvení András Büfé, kde dělají výborné ryby a kousek opodál pizzerie. Camping Vádvirág je prostě ideální pro každého, kdo nechce utrácet za předražený kemp v turistickém letovisku a má rád klid a pohodové koupání. Tento kemp spadá do sítě společnosti Balaton Tourist, která kolem jezera provozuje ještě asi další 10 kempů. Ceny v nich jsou ale , přestože patří pod jednu firmu jsou značně rozdílné. Tento patří mezi ty nejlevnější a pobyt pro dva dospělé, dvě děti, auto, velký rodinný stan vč. elektřiny stál na 10 nocí cca. 7000 Kč. Tak vyražte, hned jak to půjde s karavanem, nebo stanem do Maďarska - stojí to za to ! Odkaz na kemp najdete zde.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY