Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Recenze - rodinný stan Husky Bolen

Vsechny clanky_button

Rád bych se v vámi podělil o své pozitivní zkušenosti s rodinným stanem Husky Bolen. Věřím, že oceníte popis od uživatele, který stan opravdu aktivně používá a nejde jen o umělý PR článek, kterých jsou na internetu mraky.  Tenhle rodinný stan jsme se rozhodli pořídit před naší cestou do Slovinska. Máme prostě rádi kempování a aktivní dovolenou, děti jsou ještě ve věku, kdy o tento typ prázdnin mají zájem. Bohužel náš starší stan od Ferrina - Shaba 4 již velikostně ani konstrukcí nevyhovoval našim potřebám.

Husky Bolen - stanHusky Bolen je stan který má značka Husky v nabídce asi 3 roky a dělají ho ve veriantě pro 4 nebo pět osob. My jsme sice čtyři, ale nakonec jsme si vybrali variantu pro 5 osob, protože máme rádi více místa a rezervní prostor. Na první pohled jsou stany téměř shodné. Varianta pro 4 osoby má jen obě ložnice stejně široké, kdežto model Bolen 5 má jednu ložnici širší. Tu jsme si sobecky zabrali my - rodiče, protože kromě double nafukovací matrace do ní po stranách můžete dát ještě další oblečení , batoh kufr nebo jiné příslušenství. Ložnice pro děti je užší, takže do ní většinou dáte jen své dvě ratolesti na matračkách. Ještě se vrátím k těm ložnicím. Oddělené ložnice byl vlastně ten hlavní důvod proč jsme tento model pořizovali. Nepředstavujte si pod tím ale nějaký luxus ala sádrokarton. Oddělení je řešeno pouze vpínací nylonovou zástěnou. Jde tedy spíše o psychologickou překážku, ale pokud si chcete večer číst , nebo se potichu věnovat tvorbě dalšího sourozence, je to dostačující. Takto je to ostatně řešeno u drtivé většiny rodinných stanů. Váhodou je variabilita, rychlá instalace oddělovací přepážky, kterou v případě potřeby prostě sundáte a vytvoříte jednu velkou ložnici.

A jak se stan staví ?  Na vnitřní straně obalu na stan je všitá velká „visačka” na které jsou jednoduché pokyny pro stavbu. Podle nich se to dá ve dvou lidech snadno zvládnout za pár minut. Stan nemá kopulovou konstrukci s křížením prutů, která je vlastně samonosná , ale tunelovou konstrukci. Proto je lepší pokud ho staví dvě osoby. Vybalíte nejdříve hlavní část stanu a rozložíte ho na své kempovací místo.  Tady jsme se poprvé lekli , že jsme si koupili opravdový hangár. Půdorys stanu Bolen 5 má totiž úctyhodných 470 x 335 cm. Nakonec ale zjistíte, že to není tak velká plocha, pokud nebudete následně používat moc dlouhé kotvící šňůry. Podlážku která je spojená s hlavním stanem necháte volně, nepřikolíkovanou. To proto, že do konstrukce musíte nejdříve nasunout tři hlavní obloukové konstrukční tyče. Ty jsou odolné duralové s pevnými kovovými spojkami a koncovkami. Ty se nejlépe nasunují to tunýlků ve dvojici. Poté stan přesně umístíte na místo, příkolíkujete podlážku v rozích a vypnete stan do požadovaného tvaru. Dodám ještě, že kotvících šňůrek je opravdu mnoho a nakonec jsme je ani všechny nepoužili.Takto vám vznikne velký stan , do kterého pak jednoduše vepnete ložnici, kterou podle potřeby ještě rozdělíte. To je vše. Tři tyče, mraky lanek i kolíků, ale stavba jednoduchá.

Co mně na tomto rodinném stanu baví ?  Prostor.. A hlavně předsíňka. Mám 183 cm a tak jsem nasděn, že se v ní mohu postavit a nemusím se hrbit, protože je 190 cm vysoká po celé své délce.  Navíc je v ní integrovaná podlážka , kteoru můžete pro lepší ochranu ještě přikrýt nějakým kobercem, nebo rohoží. Vešla se nám do ní lednička, křesílko, campingová kuchyňka, nádobí, potraviny  a mnoho dalšího kempovacho „nepořádku” a ještě zbylo dost místa pro to aby si tam děti hrály. A mezi oběma ložnicemi je panel s pořadačem - kapsami, do kterých můžete dát spoustu věcí.

Stan Bolen od Husky v ŘeckuVstup do stanu je možný ze dvou stran. Přední je obrovský , přes téměř celou déln¨ku přední stěny. Je na zip a dojištění je možné suchým zipem. Pokud nechcete aby vám jen tak plandal ve větru,, můžete ho vyrolavet nahoru a tam jej zajistit . Tady bych viděl možná jedinou chybu na kráse tohoto jinak skvělého rodinného stanu. Vchod totiž můžete zapnout buď na plachtu, nebo foliovým oknem. Raději bych oželil tu průhlednou folii, kterou možná využijete pro výhled v dešti, ale praktičtější pro větrání by byla síťovaná moskytiéra.  Boční vstup do stanu jsme nevyužívali., kousek od něj je vývod pro elektrické kabely pro vaší ledničku, notebook nebo další přístroje. Další dobrá vychytávka. Podlážka u vstupů do stanu je asi 10 cm zvednutá, zřejmě prto , aby vám do ní vítr nezaháněl listí a další nečistoty. To je skvělé, ale myslete také na to, že když už si tam nějaký nepořádek, nebo písek z pláže nataháte, tak ho jednoduše nevymetete. Takže košťátko a lopatku s sebou určitě vezměte.

Protože stan používáme hlavně na jihu Evropy, . v Řecku, Slovinsku, Chorvatsku, nemuseli jsme zatím řešit nějaké extrémní srážky. Ale při náhlé bouřce ve slovinském kempu Belverere obstál , takže asi  Husky s parametry 3000 mm vnější stan a 5000 mm vodního sloupce podlážka asi nelže. Je to prostě prostorný rodinný stan, určený pro ty co jedou na dovolenou autem (do batohu ho určitě nedáte) a chtějí zůstat na jednom místě třeba 1-2 týdny a mít ho jako pohodlnou základnu.

Kde ho koupit ? Obvykle ho mají v nabídce všechny e-shopy s outdoorem a samozřejmě i přímo Husky na svém webu za stejnou cenu.  Občas k němu ale někteří prodejci dávají jako dárek třeba matraci nebo kempingové židličky. Mrkněte se např na :

Stan Husky Bolen - na Hawaj .cz

Rodinné stany na 4Camping.cz

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
6 + 11 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY