TOPlist

Uprostřed lesa - Pražáci v kempu Karolina

 

Kemp Karolina nám známí doporučili jako skvělé místo na dovolenou s dětmi (3 a 12 let). Žijeme v Praze, a tak jsme po rušném školním roce chtěli o prázdninách strávit týden v přírodě, daleko od civilizace, s vypnutými mobily i notebooky, zkrátka si užít jeden druhého. Za tip na kemp jsem nesmírně vděčná a ráda jej předám dále, protože po zkušenostech musím přiznat, že lépe jsme opravdu vybrat nemohli. Popis služeb kempu by vydal na zvláštní článek, úplně ale stačí, když shrnu, že jsme zkrátka měli vše, co jsme potřebovali.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/camping_karolina_mapa.png

Před dovolenou jsem se upřímně ubytování na tak odlehlém místě (a nedostupných obchodů) trochu obávala, přeci jen s malým dítětem člověk nikdy neví. Za celý týden jsme ale nakonec nepotřebovali nic, co bychom nepořídili přímo na recepci, a v obchodě jsme se tak zastavili jen jednou, když jsme se rozhodli vzít děti na výlet do Boheminia v Mariánských Lázních.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_karolina_143.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_karolina_144.jpg
 

Jak se ubytovat

V kempu Karolina jsme se mohli ubytovat jak ve stanu, tak i s vlastním karavanem. Všechno máme, to by nebyl problém. Ale z obav o pohodlí mladšího syna jsme zvolili novinku - apartmány, a tak ačkoli jsme dovolenou strávili v kempu, komfort jsme měli jako v hotelu. Musím ale přiznat, že navzdory tomu, že jsme s kvalitou ubytování (a hlavně s letní terasou) byli naprosto spokojení, zpětně vidím své obavy jako zbytečné, a příště se nejspíš ubytujeme v chatkách. Měla jsem možnost nahlédnout a nejde o žádné spartánské táborové ubytování, nýbrž o pohodlné a docela promyšleně zařízené malé domky, v nichž má člověk vše, co potřebuje. A navíc musím uznat, že mají prostě kouzelnou atmosféru! :-)  
 

Výlety v okolí kempu

Zhruba obden jsme vyráželi na pěší výlety po okolí, vzhledem k tomu, že jsme si ale vybrali srpnový termín, na který vyšla ta největší horka, několik dní jsme zůstali v kempu. A samozřejmě jsme ocenili hlavně bazén :-) Celkově je ale zázemí velmi příjemné, děti se vyřádily na “zip line” (sjezd po laně), průlezkách i trampolíně, odpoledne jsme hráli hry a večer samozřejmě zakončili táborákem. Jídlo jsme si z části vařili sami, několikrát jsme ale využili možnosti najíst se v restauraci a myslím, že z nabídky si tu vybere každý (vyzkoušeno mlsnými jazýčky obou našich dětí).

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dovolena_-karolina_cerven_2018_020.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/e506c2a1-3c66-48fc-8205-fdc4ad774245.jpg

Krajina v samotném okolí kempu má půvabný, divoký ráz, a svou zvláštní, neporušenou krásou láká výletníky, trampy i umělce. Kemp je vybudovaný na místě zaniklé továrny z 19. století, a jako milovníci historie a tajemna jsme tu s dětmi postupně objevovali stopy slavné industriální minulosti. Ostatně samotná recepce s občerstvením je umístěná v působivě zrekonstruované původní budově se zvoničkou, v prostorách, v nichž dříve dělníci hlásili příchod do práce.   

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/cap_018.jpgO co méně civilizace člověk v okolí kempu Karolina potká, o to kouzelnější příroda a malebnější scenérie ho během procházek a výletů obklopí. Údolí Hamerského potoka, vlévajícího se opodál do řeky Mže, je lemováno členitými břehy, romantickými skalisky, hlubokými lesy i rozkvetlými loukami.

Každý si přitom může vybrat, z jaké perspektivy chce zdejší krásy vnímat. Výlety po okolí si chválili turisté, cyklisté i motorkáři, a když jsou vhodné podmínky, užijí si tu prý i vodáci. Naše děti byly zase nadšené z množství snadno přístupných a bezpečných zákoutí vysokých skal, i z možnosti ochladit se v horkých dnech v čistých vodách Hamerského potoka.

Z výletních cílů v širším okolí jsme stihli nakonec navštívit jen Mariánské Lázně a Bečov, a obojí můžeme rodinám s dětmi doporučit. V Mariánkách jsme se projeli lanovkou, navštívili park miniatur českých památek, prošli si turistickou stezku kolem jelení obory a výlet zakončili oplatkou u Zpívající fontány. V Bečově jsme samozřejmě nemohli vynechat hrad a zámek s proslulým relikviářem sv. Maura. Děti si ale nejvíc užili návštěvu místní Botanické zahrady, při níž starší dcera poprvé zdolala cvičnou ferratu a tříletý syn byl nadšený z různých hřišťátek a zákoutí, upravených tak, aby se tu zabavili i ti nejmenší.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/img_1612.jpg

Příště chceme na program určitě zařadit výlety na hrady Loket a Gutštejn, zaujal nás také klášter v Teplé, kde mají podle dostupných informací pěkný program a atrakce pro děti všeho věku. A až mladší syn povyroste, určitě vyzkoušíme i doporučené koupání v Pavlovickém lomu, vzdáleném od Karoliny Doliny jen pár kilometrů. Zatím nám ale naprosto vyhovuje bezpečný bazén přímo v kempu.
 

Zhodnocení dovolené v kempu

Mám-li svou recenzi nějak shrnout, jednoduše nemám, co bych vytkla. Majitelé jsou přátelští, starostliví a ochotní, a je vidět, že opravdu “žijí” pro spokojenost svých hostů. Kemp je dle mého názoru nadprůměrně vybavený, a spokojeni jsme byli i s čistotou. Dovolená celkově předčila naše očekávání a určitě se sem vrátíme. Nejen proto, že se týden ukázal jako málo a spoustu plánů jsme nakonec nestihli. Ale hlavně proto, že si pobyt opravdu užila celá naše rodina. A to nebyla starší dcera zpočátku z představy dovolené v přírodě nijak nadšená, nakonec jí ale mobil ani počítač nechyběly :-)

Děkujeme personálu i majitelům za krásnou dovolenou, a Kemp Karolina jednoznačně doporučujeme!  

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Ubytování v okolí: 
ZařízeníVzdálenost
0 km

Komentáře

Obrázek uživatele Panther
Panther 30. Leden 2019 - 19:17
K tomu bych dodal.. Od kempu je Tesco vzdálené cca 4-5 km.. Na kole jsme tam byli za 10 minut. Takže kemp a síce uprostřed lesa, ale když dcera dostala chuť na čokoládu, tak jsme se projeli na kole. Spojení příjemného s užitečným. Dokoupili jsme kravinky a ještě jsme se na kolech projeli přes horské stezky s parádní scenérií.. :-D
Kemp Karolina - Tesco trasa mapa

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
5 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY