Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Vybíráme kempingové vybavení - stoly a stolky

Vsechny clanky_button

Každý správný kempař si po náročném dni plném výletů a zážitků rád odpočine nejen na matraci ve stanu.  Určitě si také v předsíňce,  nebo před stanem hodíte nohy na stůl a užíváte pohody dovolené.

Ale jaký stůl si vlastně vybrat,  tak aby unesl tíhu vašich nohou, nebo oběda či  plných půllitrů ?

Proto jsme se rozhodli vám v seriálu o kempingové vybavení trošku podrobněji představit jednotlivé součástí kempovací výbavy. V tomto pilotním díle si představíme kempingové stoly.  Na našem malém českém trhu je prodává mnoho outdoorových značek.  Většinou jde Však jen o několik typů v různých mutacích,  které jsou označený jiným logem v asijské továrně. Tím nechci ale říci , že by nebyly kvalitní - naopak jsou většinou velmi povedené.  Je se snažním říci, že můžeme podezřele podomně vyhlížející modely najít například pod značkou Husky, Cattara, Pinguin,  Coleman, Outwell  a mnoha dalších.Coleman Mini Camp

Konstrukce campingových stolku bývá zpravidla hliníková a samozřejmostí je jejich skládací konstrukce,  tak abyste je mohli snadno přepravovat v autě nebo karavanu. Jedním z nejprodávanějších a nejoblíbenějších modelů je kufříkový stoleček Coleman mini Camp Table,  který zaujme zejména svými kompaktními rozměry.  Po složení vypadá jako malý placatý kufřík. 

Jak jeho název vypovídá, není to typ určený pro rodinu.  Spíše vyhovuje dvojic, případně rybářům, kteří cestují malým autem a nepotřebují velkou plochu.  Pokud byste chtěli plnohodnotný vyšší stolek pro rodinu je vhodnější zvolit například některý z modelu Pinguin (model Table XL nebo Table M) , podobné má v nabídce i česká značka Husky. Tyto stoly jsou také složitelné do kufříku s madlem pro přenášení. Mají zpravidla nastavitelnou výšku nohou a deska stolu je tvořena sololitem s nalaminovanou fólii. Všechny mají také dostatečnou nosnost a snesou zatížení až 30 kg,  což je pro kempingové využití naprosto dostačující.

 

Dalším povedeným typem kempingových stolů jsou ALU stolky s vrchními hliníkovými lamelami. Ty  jsou velmi lehké a odolné a  i když jejich sestavení trvá o něco déle než u typu s kufříkovou konstrukcí, vypadají designově velice dobře. Často je hliníková konstrukce kombinována s černě lakovanými lamelami, které  zatížení 30 kg bez problémů snesou. Tyto typy  mají po sbalení oválný tvar , přibližně jako klasická pěnová karimatka. Proto jsou vhodné pro ty,  kteří cestují autem a kempingovou výbavu chtějí přepravovat v užším střešním boxu.

Nespornou výhodou stolků s vrchními alu lamelami je to,  že na ně můžete postavit horký ešus nebo hrnec,  bez obavy z toho,  že se vám povrch zkroutí  nebo poškodí. Což by mohlo nastat u sololitové nebo plastové desky, která je na takové zacházení náchylnější.

V dalším díle se podíváme na to jaké kempingové židle jsou na našem trhu k dispozici a poradíme  jakou si ke stolku vybrat

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
4 + 9 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY