Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Vybíráme kempingové vybavení - Židle a stoličky

Vsechny clanky_button

Ke správné relaxaci nebo stolování v kempu patří také pořádné židle nebo stoličky. V minulém  díle malého průvodce vybavením jsem Vám představil kempingové  stoly a dnes se mrkneme na to, na čem u nich sedět. Podobně jako  stoly najdete kempingové židle v nabídce všech outdoorových značek. Navíc samozřejmě máte možnost pořídit si levné modely v Makru, Tescu nebo jiných hypermarketech. I když kvalita zpracování zpravidla není valná, na jednu - dvě dovolené vám asi poslouží. Pokud ale chcete kvalitnější kousky do Vaší  outdoorové výbavy, je lepší se poohlédnout jinde.

Podobně jako u stolů jde u židlí většínou o jednoduchou skládací konstrukci zpravidla z ALU ošetřeného nástřikem. U židlí se zaměřte hlavně na nosnost a odolnost.  Takovým typickým zástupcem campingové skládací židle je model Pinguin Fischer Chair ,  ktrerý v dalších mutacích pod jiným názvem dělá například Husky, Coleman nebo Easy Camp.

Tento typ stoličky mívá v područce někdy i malý držáček pro vychlazenou plechovku piva nebo jiného nápoje a je proto velmi oblíbený mezi muži , zejména rybáři. Po složení má válcový tvar a  je ji možno uložit do přepravního vaku a přepravovat například i ve střešním boxu. Velice pohodlná jsou křesla s čtvercovým ALU rámem, která jsou sice po sbalení širší, nemají přepravní obal, ale mají vysokou nosnost a komfortní sedák. Mezi těmi vynikají například typy Coleman Deck Chair, levnější Pinguin , případně luxusnější výrobky dánské firmy Outwell. Poslední jmenované jsou velice variabilní, polohovatelné a bohatě polstrované, takže na jejich nákup si připravte klidně několik tisícovek. Bohužel jen málo renomovaných výrobců nabízí dětské kempingové židle, takže zřejmě budete muset vzít zavděk těmi s Lidlu nebo Tesca atd.. Samotnou kategorií tvoří malé skládací stoličky, které ocení hlavně ti kteří cestují nalehko jen s batohem, ale chtějí si odpočinout nejenom v kempu , ale i třeba při čekání na stopu nebo na autobus. Takové mini modely nabízí například Pinguin (modely Pocket Chair, Climber Stool) nebo značka Robens. Jak vypadá taková sbalená stolička, můžete vidět v galerii pod článkem. . Poslední kategorií jsou plážové židle , které mají odlišnou konstrukci , která je uzpůsobená pro zapíchnutí a stabilitu v písku. Proto mají i níže položený sedák a my jsme je z tohoto důvodu používali jako dětské kempingové židle.

V příštím díle malého průvodce vybavením pro stanování a kempování Vám představím cestovní chladničky.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 2 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY