TOPlist

Vyražte do Ameriky !

 

Pokud se chystáte na aktivní dovolenou na západ čech  - konkrétně do Karlovarského kraje a chcete mít kvalitní zázemí pro vaše výlety doporučuji autokemp amerika. Ten se nachází přibližně dva kilometry od Františkových Lázní a 12 kilometrů od chebu poblíž stejnojmenného rybníka Amerika. Je tedy ideálním výchozím místem pro výlety do světoznámých západočeských lázní,  nebo do nádherného historického města Cheb.Ale v okolí tohoto kempu se nachází mnoho dalších zajímavostí.

Kolem je hustá síť cyklostezek,  takže i bikeři zde najdou mnoho inspirace a nápadů na výlety.
Nedaleko se nachází například nádherně zrekonstruovaný hrad Seeberg, ve Skalné u Chebu je to zase hrad Vildštejn. V nedaleké  vsi Žírovice zase naleznete ojedinělou atrakci, kterou je tzv. motýlí dům. V něm můžete na vlastní oči sledovat v uzavřeném prostoru skleníku, mnoho druhů tropických motýlů a sledovat jejich život a fáze vývoje. A co se dá dělat pokud vás památky zrovna „neberou” ? Koupání v rybníku amerika moc nedoporučuji, protože bývá znečištěn sinicemi, ale můžete si  půjčit v blízké půjčovně lodičky. Těmi se pak dostanete poblíž takzvaného ptačího ostrova,  který je významnou rezervací chráněných druhů ptactva. Pozor - vystupovat na břeh to této rezervace ovšem není povoleno. V případě špatného počasí doporučuji v blízkých Františkových Lázních navštívit aquapark Aquaforum ve kterém najdete příjemně vnitřní bazény a ve venkovních prostorech pak několik skluzavek, bazénů a tobogán.
Samotný kemp amerika působí velice moderním dojmem, byl postaven teprve nedávno a některé části doslova voní novotou. Provozuje jej Město Františkovy Lázně a  můžete se v něm ubytovat ve svém vlastním stanu, karavanu , anebo ve třech druzích chatek.
Ty největší, nejblíže hlavní bráně mají terasu a vlastní koupelnu, menší jsou bez terasy, a nejlevnější minichatky, jsou  určeny pro nenáročné tristy. Jsou to malé „šmoulí” chatičky se dvěma palandami mezi kterými je úzká ulička. Žádné jiné další příslušenství (kromě zásuvky a světla) v nich nenajdete. Pokud si však například kola schováte před chatou nebo se domluvíte na recepci na úschově tak se sem spolehlivě vejdete.
Poblíž recepce je také příjemná restaurace, kde nabízejí několik hotových jídel a minutek. Přímo s recepcí sousedí také malý obchod s potravinami a dalšími nezbytnostmi pro návštěvníky kempu.
Personál kempu byl v době naší návštěvy velice ochotný a příjemný a nebyl problém domluvit si ani pronájem přilehlých tenisových kurtů, které jsou součástí areálu. V kempu je také několik ohnišť, klasickým problémem je však sehnat do nich dřevo.
Pokud cestujete malými dětmi, tak je jistě potěšíte návštěvou zoo parku Amerika, který těsně přiléhá k areálu kempu. Je v něm několik naučných stezek a potěší je  zejména zvířata, která zde ve výbězích chovají. Mohou  tak vidět například lamy,  mývala, sovu sněžnou, kozy a další mazlíky. Celkově je tento kemp Amerika moderní a příjemnou základnou pro aktivní turisty, kteří chtějí vyrážet na výlety v tomto nejzápadnějším cípu české republiky.A díky blízkosti hranic je výborným výchozím místem pro výlety k našim západním sousedům.

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
5 + 14 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY