TOPlist

Vyzkoušejte potápění v chorvatském moři

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Nejlepší místa na potápění jsou v Chorvatsku. Pro začátečníky i zkušené milovníky potápění je zde spousta lokalit. Chorvatský Jadran je známý svou modrou barvou a pobřeží Jaderského moře svou členitostí zahrnuje rozmanité Středomoří s celkem 1 244 ostrovy, ostrůvky a útesy. S celkovou délkou pobřeží 6 278 km je moře výjimečně průhledné až do hloubky 50 m. Teplota moře se v průběhu roku mění, v zimě se pohybuje mezi 8 až 11°C a v létě mezi 21 až 26°C. V průměrné hloubce potápění 20 až 30 m je teplota stálých 16 až 17°C. Rozdíl mezi přílivem a odlivem je mezi 40 cm v jižní části Chorvatska až 1 m na Istrii. Jadran je klidné moře bez velkých vln v průměru 40 až 150 cm, nanejvýš však 4 až 5 m za velmi špatných podmínek na otevřeném moři a bez silných mořských proudů.

Chorvatsko a potápění

Chorvatsko a potápění jdou tedy skvěle dohromady. Velká část pobřeží, zejména v jižní Dalmácii, je řídce osídlena, nezastavěná a v původním přírodním stavu. Nabízí přímořské a podmořské krásy. Potápěčské lokality na Jadranu jako atraktivní podmořské útesy, jeskyně a vraky lodí i letadel lákají nováčky i zkušené potápěče. Pevninský masiv Chorvatska je světový unikát díky poloze na krasovém podloží plném jeskyní, propastí a mnoha chodeb. Podle počtu již objevených jeskyní se domníváme, že je v Jadranu dalších 1 500 dosud neobjevených podmořských jeskyní a rozlehlých propastí. Je zde mnoho specifických rostlinných a živočišných druhů žijících jen v Jadranu. Vyhledávané jsou i podmořské vraky a archeologická místa s pozůstatky potopených lodí z dob Antiky z cest z Řecka do severní Itálie. Pro urgentní intervence při potápění se nacházejí přetlakové komory ve Splitu, Pule, Cirkvenici, Záhřebu a Dubrovníku.

Potápění v Chorvatsku

Potápění v Chorvatsku je rychle se rozvíjející sport i u návštěvníků z České republiky. Jadran se stává stále oblíbenějším a vyhledávanějším. Má všechny předpoklady uspokojit všechny velmi náročné vyznavače potápění. Chorvatsko nabízí bohatý a pestře barevný svět mořské fauny i flóry, krásné přírodní lokality, zajímavé podmořské objekty, výjimečně čisté průzračné moře, kvalitní potápěčská výuka a vysoce kvalifikovaní instruktoři a znalci místních podmínek. Je zde asi 150 potápěčských klubů a 150 potápěčských středisek. Disponují dobře fungující a organizovanou záchrannou i pátrací službu na moři, kvalitním servisem a bohatou nabídkou půjčoven vysoce kvalitní výstroje.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY