TOPlist

Cestování s obytňákem po Holandsku - tipy na výlety a kde zaparkovat

 

Tak každé jaro plánuji kam se letos vypravím,které země nevštívím a pravidlem je, že vždy první takový výjezd dělám u nás doma v Čechách a to proto abych zjistil, jestli je auto v pořádku neboť kdyby se vyskytla nějaká porucha, snáz ji opravím v Čechách jak v cizině. Jenomže člověk míní a příroda mění a tak se na první letošní cestu vydáváme do Holandska. Nikdy jsem tam nebyl a tak mě láká nejenom historie,ale i tulipány,kterých tam jsou ohromná pole. Tak jsem připravil auto na cestu a vyrážíme ještě s kamarádem Standou který jede ve svém obytnáku. Cesta do Německa uběhla docela rYchle a tak sjíždíme z dalnice abychom někde přespali. Vybírám odlehlé parkoviště,které patří nějaké fabrice,ale nikdo tam neni a tak zde přenocujeme.

 

Ráno je kolem nás aut už dost,to Němci přijeli do práce a tak po snídani vyrážíme dál,první cíl,který jsem si dal,je starověký hrad "De Mare"   ve měste Utrecht. Jenomže se nám stala taková patálie, Standa přejel odbočku a tak jsem na něho musel čekat.Než objel dalnici uteklo spousty času a tak když jsme dojeli na místo bylo otevřeno už jen nádvoří a k hradu jsme se nedostali. Moc mě to mrzelo, ale to je prostě život. Zajeli jsme na nedaleké parkoviště a tam přespali, neboť nás druhý den čekalo další dobrodružství.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/hrad_de_mare_800x389.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/hrad_de_mare2_800x401.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/nase_auta_u_hradu_800x389.jpg

 

Obytňákem do Amsterdamu

 

Další den nás čekal Amsterdam, ale tentokrát míříme do kempu. Svou dobrou němčinou jsem tam zamluvil dvě místa,tak by to neměl být problém. Když jsme dorazili k bráně kempu, dozvídám se,že žadnou rezervaci neobdrželi a že musím čekat až se uvolní místo. No to snad ne, spustil jsem jak velká voda, že jsem si poctivě zamluvil dvě místa a co to jako má znamenat. Bylo mi vysvětleno,že tohle jim paní majitelka dělá porád,každého pozve a slibí jim místo jen aby byl kemp plný,ale ona tam nežije takže vubec neví jak to v kempu vypadá. No, tak to jsou věci. Naštěstí jsme nečekali dloho a brana kempu se nám otevřela a my jsme mohli konečně zaparkovat naše obytná auta a vyrazit na prohlídku Amstrdamu.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/amsterdam-kanaly_s_turisty_800x389.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/amstrdam_namesti_800x389.jpg

 

Vyrážíme na kolech, a doslova zapadnem do místního koloritu neboť v tomto měste,jezdí všichni na kolech,sice to jsou strašný rezavý herky ale oni na nich opravdu umí a tak nás předjíždějí a nebo podjíždějí prostě porád někam spěchají. První naše zastávka byla v Zoo a byla to opravdu paráda. Prošli jsme celý areál a vyráželi do centra dění. Na velkém náměstí si dáváme kavu a prohlídka nám začíná. Všude kanály a proplouvajicí lodě s turisty a ja si vzpomněl na 60 leta kdy tu byly Beatles a take se vozili na těchot lodích co jsem viděl v dokumentech o této kapele. Jenomže ženské začaly naříkat, že kde jsou prý ty tulipany jak jsem jim sliboval a že už města mají dost. Tak jsme se vrátili a další den vyrážíme do ohromné zahrady Keukenhof. Přivítá nás ochranka a ukáže nám,kde můžeme stát. Čekal jsem u pokladen nějakou velkou frontu, ale ta se nekonala. Tak dobrý,koupíme si vstupenky a vyrážímne do té nádhery. Opravdu člověk jenom kouká na mraky barev tulipánů,které se před vámi objeví. Všude plno lidí ale to nám nevadí, pomalu si zahrady procházíme a jsme unešeni tou nádherou. Různá jezírka a kolem mnoho květin, které doplňuji tu krásu jara, která se kolem nás rozprostírá.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/vyrazime_na_vetrne_mlyny_mestecko_kinderjuk_800x457.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/keukenhof5_800x389.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/keukenhof4_800x389.jpg

 

No vše jsme si prošli a nadšeni se vracíme zase zpět k autům a abychom mohli vyrazit za dalším dobroružstvím a to je město Hagg. Dojedem asi po necelé hodině jízdy do kempu Drei Morgen,kde necháme auta a opět na kolách vyrážíme na prohlídku města. Škoda, že hrad byl zavřený z důvodu opravy a tak se jen projdeme historickou části a zase se vracíme zpět do kempu,nebot nás ráno čekají větrné mlýny na které se všichni těšíme.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/mlyny_800x389.jpg

 

I když je duben v Holandsku je už praví jaro a teploty jsou tu kolem 20 stupňů, zatím co u nás je něco kolem 12 stupňů,takže ještě zima. Člověk se tak převaluje, ale sluníčko je neúprosné a pronikající paprsky mě lechtají po tváři, neklamný to znak, abych vstával a něco dělal. Tak po snídani vyrážíme do města Kinderdjik. Cesta trvá asi dvě hodiny a tak si ji užíváme, dokonce nás i převozník převeze přes řeku a my konečně dorazíme na místo,na parkoviště a  na kolech si jedeme prohlednout větrné mlýny.

 

Jaká je to nádhera, mlýny stojí jeden vedle druhého a jako by do rytmu otáčely své lopatky a rozháněly vítr. Člověk se na to nemohl vynadívat, kolem nás proplouvaly lodě plné turistů dychticích po větrných mlýnech. Dojeli jsme na konec cyklostezky a vraceli se zase zpět k našim autům přes město.No měli jsme v hlavě hodně zážitků, ted to jen vstřebat.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zoo2_800x389.jpg

 

Další den se již vydáváme k domovu a tak nastavuji navigaci a vyrážíme. Holandsko nás nadchlo svou kulturou, nádhernými cyklostezkami,jidlem a přístupem. Řekli jsme si,že se tam někdy ještě vrátíme..wink

 


Další cestopisy z naších výletů obytňákem zde >> Obytňákem po Evropě


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
4 + 4 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpgZAJÍMAVÉ ČLÁNKY