Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Do srdce Českého ráje kolmo

Vsechny clanky_button

Také jste srdcaři a milujete výlety po našich luzích a hájích? Máte “recht”, kdo stojí o spálená záda od Jadranu, nebo nemilou vzpomínku na mořské medúzy. My jsme si zamilovali cyklo-dovolené po Čechách (bez dětí, snad nám odpustí). Co více si můžete přát, pobalíte jen to nejnutnější a pokud něco zapomenete, svět se nehroutí. Na každém rohu je obchod, kde dokoupíte vše od kartáčku na zuby až po náhradní cyklo dres.

Tentokrát padla volba na Prachovské skály. Ještě si matně vzpomínám na školní výlet do lůna těchto skal. V dětských očích vše vypadá tak nějak jinak, proto jsem se chtěla přesvědčit, zda je tento kout stále tak krásný, jako v mých vzpomínkách. K mému úžasu se téměř nic nezměnilo. Skály jsou skutečně stále majestátné, vznešené a promlouvají denně k desítkám i stovkám turistů lačným po nových zážitcích.

První dny ve znamení průzkumu

Ubytovali jsme se v kempu Jinolice, odtud je to do “Prachovek” coby kamenem dohodil. Chatky jsou určené pro nenáročné “diváky”, sprchy a toalety byly čisté, a to mi ke spokojenosti stačí. Pouze můj nepostradatelný vlastní spacák je sázka na jistotu. Erární přikrývky a polštáře ráda přenechám dalším návštěvníkům. Pohorky na nožky a vzhůru do skal, procházka z kempu čítala zhruba 20 kilometrů. Jak jsem byla ráda, že jsme vyrazili na jaře. Letní slunce by mě asi zničilo víc, než je zdrávo. Záchranou byla restaurace s výborným občerstvením, domácí kuchyně a točené pivko nám dodalo další elán.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_jinolice.jpg

Veškerou únavu mi vynahradila nádherná podívaná na přírodní úkazy Prachovských skal. Dokonalá krása ve své ryzosti. Můžete si zvolit náročnou i méně náročnou trasu, záleží na tom, jak se cítíte, nebo pokud máte s sebou své ratolesti.
V dosahu kempu je také příjemná procházka zvaná Cipískův okruh. Pohodovka na uvolnění stresu.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/monumentalni_utvary_prachovskych_skal.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/prachovske_skaly_v_cele_sve_krase.jpg
 

Kolo na scéně

Další dny již patřily cyklostezkám. Náš cíl? Tentokrát padla volba na hrad Trosky. Rozprostírala se před námi doslova úžasná scenérie. Počasí na jedničku, vlídní “cyklo-kolegové” a hlavně touha zvládnout co nejvíce kilometrů (ve zdraví). V cílové rovince (no, vlastně na kopci jak hrom) jsem již lapala po dechu. Zasloužená svačina pod hradbami Trosek chutnala náááramně. Jelikož jsme si vyhradili pro dovolenou pouze pár dní, snažili jsme se z okolí shlédnout co nejvíce. Za zmínku stojí například návštěva zámku Humprecht, nebo hradu Kost. Rumcajsovo město Jičín jsme samozřejmě nemohli nechat ujít. Odtud je parádní výlet na rozhlednu Veliš. Rozhodně si při výstupu sáhnete na dno, pot vám bude stékat po zádech, ale ten výhled …. Doporučuju.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/trosky_a_vyhled_na_krajinu.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/trosky.jpg

Každá legrace jednou končí

Na zpáteční cestě domů jsme se odměnili obědem ve vyhlášených Dětenicích. Nechali jsme si dobrovolně “vynadat” místní obsluhou, ale zážitek to byl prvotřídní a kuchyně vynikající. Pokud se slabší povahy, raději si vyhlédněte jinou restauraci. Pokud se chystáte za poznáváním českých pokladů, stavte se v Českém ráji. Nebudete litovat jako my. cheekywink

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
7 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY