TOPlist

Dovolená na Malé Skále

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Dnes jsme se vrátili s naším karavanem z dovolené, kterou jsme trávili na Malé Skále. Musím říci, že dovolenou jsme si náramně užili. Z počátku jsme si říkali, zda se našim dětem bude na Maloskalsku líbit. Když jsme se s nimi totiž před prázdninami začali na téma dovolená bavit, jejich jasným slovem bylo, že chtějí k moři. Není se jim co divit, protože loni jsme navštívili Chorvatsko, které bylo také krásné.

Každopádně po dlouhém vysvětlování proč letos dovolená u moře nebude, si s námi sedli a pomohli hledat, kam tedy pojedeme. Musím říci, že mě velice překvapili, jak dospěle to na jednu stranu vzali. Po vzájemné domluvě jsme se tedy rozhodli pro dovolenou v Čechách na Malé Skále. Děti si zde užívali adrenalinové sporty, které nabízejí hned vedle kempu, v kterém jsme byli ubytovaní.

Malebná krajina, která je zde v okolí, nabízí hned několik památek. Musím říci, že ke všem se dá dojít krásně pešky. Velmi příjemné je hlavně to, že cesty k památkám vedou hlavně lesní cestou, což jsme v těchto tropických teplotách velice přivítali. I děti říkali jak je to ve srovnání s loňským Chorvatskem fajn. I v Chorvatsku jsme totiž chodili po památkách, ale nebylo tam tolik stínu, jako zde.

V opravdu parných dnech jsme uvítali Jizeru, která teče hned vedle kempu. Musím říci, že zde rozhodně nehrozí přemnožení sinic, ale na druhou stranu je pravda, že by bylo potřeba, aby trochu zapršelo, protože vody je opravdu málo. Zjistila jsem, že jsme sem mohli jet už dříve, divila jsem se, jak dětem stačí opravdu málo. Většina dětí, které byli tak do věku sedmi let, si hráli ve vodě, kde si tvořili malé rybníčky z kamenů. S těmi kamínky vymýšleli nejrůznější hradby. Ty mladší si k tomu vzali bábovičky a kyblíček. Ne jednou jsem byla svědkem toho, jak měli rodiče problém odtud dostat děti alespoň na jídlo.

Musím říci, že dovolenou jsme si užili ve všech směrech. Já jsem si libovala hlavně na památkách, děti na zmíněných adrenalinových atrakcích a můj muž byl rád, že jsme všichni spolu a spokojení. Když srovnám loňskou dovolenou u moře a letošní u Jizery, těžko říci, co bylo lepší. Chorvatsko nabízí nádherné moře, ale řekla bych, že až na ty památky jsme byli spolu, ale vlastně zvlášť, každý si chodil do moře a nějak nezbyl čas na to, abychom si popovídali nebo dali třeba společnou zmrzlinu. Když jsme totiž dorazili na pláž, nikomu se již nechtělo jít jinam. Na Malé Skále jsme šli na jídlo a hned vedle si koupili třeba tu zmrzlinu. Porovnávám neporovnatelné, ale zkuste to sami srovnat. Příští rok třeba pojedeme zase do Chorvatska nebo k jinému moři anebo třeba taky ne, a budeme objevovat taje České republiky.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 16 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY