TOPlist

Dvakrát na Sněžku - Víkend v Janských lázních

 

S návštěvou, která za mnou do Janských Lázní první víkend pobytu přijela, jsme se vypravili na Sněžku. Vypadalo to, že nám počasí přeje, necelých dvacet kilometrů k parkovišti v Peci pod Sněžkou jsme autem zvládli ani ne za půl hodiny. A to všechno za polojasného počasí. Sluníčko svítilo ještě ve chvíli, kdy jsme dorazili na dolní stanoviště lanovky. Koupili jsme si tedy jednosměrnou jízdenku až na vrchol Sněžky, protože jsme měli v plánu absolvovat druhou cestu pěšky. Jenže stačilo deset minut, po které jsme museli čekat na odjezd, aby se zatáhlo. Již při nástupu začalo drobně pokapávat, a když jsme byli v polovině cesty, lilo jako z konve, počasí se totálně zkazilo, oblohu pokryly husté šedé mraky a „panoramata“, na která jsme se těšili, byla ta tam.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/necas_pri_1._pokusu_zdolat_snezku_800x450.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/vyhled_ze_snezky_800x450.jpg

Při výstupu z lanovky nás čekala na Sněžce nejen pěkná hromada sněhu, ale hlavně déšť a silný vítr, který nás celkem hezky postrkoval před sebou, nebo nám naopak bránil v chůzi, když jsme změnili směr a pokoušeli se něco vidět na druhé straně hory. S ubíhajícími minutami bylo bohužel vidět stále méně a méně.

Postupně nebylo vidět téměř na krok, takže nám nezbylo nic jiného, než se uchýlit do Poštovny Anežka, která praskala ve švech, kde jsme nepohrdli horkým svařákem, který nás pěkně zahřál. Poštovna je v Česku nevýše položená budova. Svůj název Anežka dostala podle toho, že architekti, kteří vytvořili devět různých návrhů, návrhy pojmenovali ženskými jmény začínajícími na A. No a soutěž vyhrála prostě Anežka.

I když jsme hodinku počkali, počasí se nelepšilo. V dešti a větru se nám dolů pěšky nechtělo, takže jsme si chtě nechtě koupili další jízdenku a dolů sjeli v suchu a relativním teple lanovkou.

Asi za deset dní jsem s další návštěvou, která za mnou dorazila, vyjela na Sněžku podruhé. I když oba výlety dělilo vlastně jen pár dní, rozdíl byl diametrální. Při druhém pokusu počasí vyšlo na jedničku, po sněhu nebylo na Sněžce ani památky, nepotřebovali jsme na zahřátí svařák, užili jsme si krásná „panoramata“ a cestu dolů jsme absolvovali po svých.

Takže, když to shrnu, druhý výstup (spíš výjezd) na Sněžku skončil úspěšně, jen mně kvůli celkem náročnému terénu cestou dolů, ještě několik dní parádně bolely nohy…

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
15 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY