TOPlist

Hrad a zámek Konopiště - výlety a ubytování

 

Původně gotický hrad typu francouzského kastelu byl později upraven renesančně a přestavěn na barokní zámek. Na konci 19. století nechal nový majitel, následník rakouského trůnu, arcivévoda František Ferdinand ď Este zámek Konopiště přestavět v duchu historizujícího romantismu a umístil zde své hodnotné sbírky.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/hrad_tynec_nad_sazavou_-_mapa_1024x591.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zamek_konopiste_mapa_1024x571.jpg
 

Zachován však zůstal vzhled francouzského kastelu s čtyřmi kulatými nárožními věžemi a dalšími třemi věžemi uprostřed průčelí. Byl zde taky založen nádherný anglický park o rozloze 225 ha s Růžovou zahradou a skleníky.Na zámku v Konopišti se nachází na 300 tisíc loveckých trofejí a taky vynikající sbírka zbraní a výstroje obsahující na šest tisíc kusů. Pozoruhodná je i největší sbírka svatojiřského kultu, ve které se nachází patnáct set exponátů. Při prohlídce zámku vás dozajista zaujmou reprezentační salony, soukromé pokoje Ferdinanda ď Este a jeho rodiny, zbrojnice, lovecké trofeje, zámecká kaple, galerie sv. Jiří a Ferdinandova střelnice.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/hrad_tynec_nad_sazavou.png
 

Zámek je obklopen zámeckým parkem s cennými dřevinami. V zámeckém parku je taky Růžová zahrada historické skleníky s exotickými dřevinami. V zámeckém příkopu se chovají medvědi. Zámek Konopiště byl kulisou k mnoha filmům. Tak se zde natáčely třeba filmy Jára Cimrman ležící, spící, jak se budí princezny, Adéla ještě nevečeřela a Jáchyme hoď ho do stroje.

 


TIPY NA: VÝLETY, UBYTOVÁNÍ, VODNÍ PLOCHY A ŘEKY

Ubytování v okolí - Střední čechy

Řeka Sázava - 0,1 Km

Přehrada Slapy - 14,8 Km


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpgZAJÍMAVÉ ČLÁNKY