Ebook - slevy - vouchery - kempy - celoročně

TOPlist

Karavanem do Francie - památky a zajímavosti

Začínáme hned po ránu v klášteře Abbaye Saint Hilaire. Nebýt auta před bránou, věříme, že to je tady opuštěné. Vstup je opět volný a celý areál lze prošmejdit, až z toho mrazí. Lacoste - bydliště Markýza de Sade, nepřístupný hrad a pod ním pěkné městečko s krásnými výhledy do krajiny, zase samý turista. Bonnieux - absolutní francouzský venkov. Vystoupáme až nahoru ke kostelu, kde je i parčík. Právě zde probíhá závod v orientačním běhu, tak uhýbáme spoustě běžců a některým i ukazujeme schovanou kontrolu. Cestou zpět k autu sedáme v kavárničce na kávu a kocháme se.

  • Cucuron - další městečko, ze kterého na vás dýchá historie, bez lidí.
  • Chateau de Ansouis - hrad nepřístupný veřejnosti.
  • Saint Chamas - akvadukt Pont de l´Horloge - tak tu je pěkná ukázka stavitelského umění našich předků. Překvapením mezi antickými památkami je to, že byl postaven až v roce 1868 aby přivedl vodu do města. A je stále funkční včetně ukázky spojených nádob pod silnicí.
  • Aix en Provence - město plné života studentů a turistů.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0999.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0998.jpg


Tady máme problém najít kemp, tak musíme využít služeb infocentra ve středu města. Parkování možné jedině v podzemních garážím hned u kašny Fontaine de la Rotonde. Kašna je krásná, jen je bohužel uprostřed rušného kruhového objezdu, což trochu kazí dojem. Parkoviště taky trochu záludné. U vjezdu udávaná výška 3,5 metru platí jen pro sjezdovou rampu. O patro níž je traverza ve výšce 2,0 metru, takže ucpáváme vjezd (náš Ferdik má 210 cm), a jdeme se česky domlouvat s obsluhou, která otevírá boční garáž, kam se vejdeme i my.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0990.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0951.jpg

Tímto naše strasti nekončí, po návštěvě infocentra a snaze zaplatit v automatu vypadává proud a nejenže jsme v garážích potmě, ale navíc se zaseknu ve výtahu. Zkuste se domlouvat s francouzským automatickým hlásičem poruch. Nakonec vše dopadlo dobře a ještě nás pustili ven bez placení. Na okraji města nacházíme kemp a využíváme parádní bazén až do uzavření.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
11 + 8 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY