TOPlist

Karavanem z Francie do Rakouských Alp - díl 7.

 

Pátek - dnes je na řadě naše srdcovka - Le Puy en Velay - minulý rok jsme nestihli vylézt nahoru ke kostelu Svatého Michala, tak dnes to napravujeme a stoupáme 277 schodů. Jen musíme počkat do 9 až otevřou. Je to malý kostelík s dokonalým výhledem na celé město a údolí. Krásná dominanta. Po kávě ještě zvládneme prohlídku největšího kostela ve městě Katedrálu Notre Dame de ĺ Annonciation (130 schodů). Pod schody ke katedrále nás čeká rozčarování, restaurace, kde jsme si loni pochutnali na večeři a letos se chtěli naobědvat změnila majitele.

Již se nevaří a v nabídce mají jen sendviče, kávu a víno. Červenou Madonu opět letos vynecháme, musíme si taky něco nechat na příště. Tady v Le Puy jsme vloni měli zajímavý zážitek. Při příjezdu v odpoledních hodinách do kempu se nám slečna snažila něco vysvětlit a my stále nechápali,
jestli nás do kempu vůbec pustí. Až po chvíli nám došlo, že mají ve stanech ubytovaných 200 dětí a jestli nám to nebude vadit :-)

A další památky:

  • Chateau de Bouzols - krásný hrad, ale pro veřejnost zavřeno i předhradí.
  • Chateau de Volhac - rodinné sídlo s přístupným parkem, obehnaným zdí jen ze tří stran a vstupní bránou bez vrat.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0809-lussan.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/dscn0742.jpg

Samozřejmě do hradu se nedá bez pozvání vstoupit, ale v parku se nám líbí ta bezprostřednost majitelů, kdy mají venku pod stromy bez dozoru veškerý nábytek, jen zasednout ke kávě nebo lehnout a slunit se. Nezamykají ani kůlny s nářadím. Na sušáku prádlo. Prostě jako doma :-) A hurá k pramenu řeky Loire - nadmořská výška 1551 a je to znát - trochu chladnější počasí. A trubka ze zdi - pramen světoznámé řeky. Následuje podvečerní historické městečko Lussan a ubytování kousek od Uzés - příprava na návštěvu sobotního trhu.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY