Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Kempingové skládací lehátko - recenze

Vsechny clanky_button

Také hledáte pohodlnou cestovní postel pro kempování ?  Pokud chcete vyměnit ucházející karimatku, nebo vrzající nafukovací matraci za něco robustnějšího - zkuste některé ze skládacích lehátek. Není to samozřejmě volba pro každého a to hned z několika důvodů. Díky  jeho hmotnosti (cca. 7 kg) ho nejspíše nebudete nosit v batohu a tím páden se nehodí pro turistiku a kempvání v malých stanech. A právě jeho rozměr po rozložení je důvodem , proč ho nenasoukáte do malého turistického stanu. Pro ty z vás , kteří máte větší rodinný stan, se ale může stát lůžkem na kerém se konečně pohodlně vyspíte. My jej využíváme mimo kempování také jako nouzové lůžko pro nečekané návštěvy.  Po složení je malé, takže ho strčíte klidně pod postel nebo do sklepa a jeho složení je otázkou pár minut.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zgc34303_01.jpg

Na trhu se prodává několik typů těchto skládacích postelí, které na první pohled vypadají téměř shodně. Dejte ale pozor na podezřele levné modely, které mají nižší nosnost a i jejich dílenské zpracování pokulhává za představami o kvalním zboží. Cena odolného modelu se pochybude v cenách od 1200 Kč. Za tento obnos pořídíte lehátko s nosností 120 kg a vyšší, které bude baleno v obali na zip s popruhy pro přenášení. Dejte také pozor na rozměry. Nejvýhodnější je pořídit si delší variantu - 210 c,m, která je vhodná i pro osoby vyššího vzrůstu a po sbalení není o moc větší než běžná 190 cm varianta . Většina modelů je pak cca. 70-72 cm široká a plocha pro ležené je cca. 45 cm nad zemí, Konstukce je z ALU profilů většinou o straně 3 cm. Potah bývá z polyesteru v modré nebo zelené barvě, který sice nejde z lehátka sejmout a vyprat, ale zase se snadno čistí klasicky vlhkým hadříkem s mýdlovou vodou.

Tady jsem na Youtube našel odkaz na představení jednoho takového lehátka :

Co zvláště oceňuji na tomto druhu kempingové postele je tychlost rozložení a složení. Nemusíte hledat pumpu pro nafouknutí a následné otravné vyfukování. Lehátko jednoduše vyndáte z brašny, několika pohyby rozložíte a finální natažení ložné plochy provedete nacvaknutím dvou vypínacích ALU profilů na každém konci lehátka. Jediné na do musíte opravdu dávat pozor je to, aby jste si při skládání a rozkládání neskřípli do konstrukce prsty. Pak už ho jen umístíte na požadované místo. Šest stojných noh je opratřeno na koncích lastovými krytkami, tekže nehrozí poškození podlahy nebo podlážky.  Po sbalení má lehátko podlouhlý tvar přibližně 110 x 20 x 10 cm , takže ho dáte bez problémů i do kufru menšího auta.

A konečné hodnocení? Pokud hledáte pohodlnou postel pro jednoho, může Vám posloužit skvěle. Bohužel pro páry , které se  na dovolené věnují mimojiné i přenosu genetických informací to není vhodná volba. Viděl jsem ale také, že ho používají rybáři, nebo karavanisti, kteří na něm spali v Řecku u karavanu venku pod markýzou. A velice oblíbené je také i na hromadných akcích, závodech apod. kde potřebujete ubytovat větší počet lidí.

Závěrem uvádím odkaz, na zdroj kde jsme koupili lehátko my: Kempingové lehátko Divero

 

Nebo další verze můžete pořídit zde:

 

 

yescheekyyes

 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
13 + 0 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY