TOPlist

Návštěva zámku Hluboká

 

Naše dovolená v jižních Čechách se definitivně chýlila ke svému konci. Z naší předposlední zastávky na Lipně, nás čekala cesta trochu severněji, a to do Hluboké nad Vltavou. Přestože jsme byli během dovolené ubytovaní v příjemných penzionech, pro poslední noc jsme zvolili (už ani nevím proč) hotel Podhrad. To už se samo o sobě trochu vymyká oblasti stanování a kempování, ale chtěli jsme si udělat radost a užít si trochu luxusu na závěr J. A vyplatilo se, protože ubytování bylo moc hezké, vůbec nám to nepřipadalo jako v podhradí, ale spíš jako místo královské. Takže když jsme si v pokoji uložili tašky, které jsme už ani neměli v plánu vybalovat, nedalo nám to a na chvilku jsme zalehli na pohodlnou postel a jen tak lelkovali.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/hotel_podhrad.jpg

Asi bychom vydrželi ležet klidně pár hodin, ale přinutila jsem sebe i manžela přestat lenošit a vyrazili jsme vzhůru k zámku, v pohodlných botách, které jsou i pro takovou "netúru" nezbytné. Na zámku jsem sice před dávnými lety byla na výletě s rodiči, ale že bych si z návštěvy něco pamatovala, to tvrdit opravdu nemohu.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zamek_hluboka_-_celkovy_pohled.jpg

Návštěvníků mířilo k zámku docela dost, ale v rozlehlém zámeckém parku se jejich množství tak nějak rozptýlilo, takže když jsme si koupili vstupenku na prohlídkový okruh „Reprezentační pokoje“, který je jedním ze šesti možností volby prohlídky, jsme zamířili právě tam. Projít se parkem bylo velmi příjemné, na chvíli jsme se posadili na lavičku a kochali se okolím. Kdybychom byli více akční, tak jsme si mohli projít celou naučnou stezku zámeckým parkem, která je dlouhá 2,5 kilometru.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zamek_hluboka.png

Historie zámku Hluboká sahá do 13. století, kdy byl postaven jako strážný hrad. Posledními majiteli, kteří se nemalou měrou zasloužili o jeho rozsáhlou přestavbu ve druhé polovině 19. století, byli Schwarzenbergové. Zajímavostí je, že předlohou pro přestavbu byl královský zámek Windsor. Šlechtický rod nešetřil na přestavbě ani vybavení interiérů, protože prostory zámku jsou velkolepé a krásně zařízené. Je se na co dívat.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/zamecke_nadvori.jpg

Po prohlídce zámku nám notně vyhládlo, takže jsme se trochu občerstvili. Byli jsme stále ještě lačni po dalších zážitcích, proto jsme se vypravili k přístavišti u Munického rybníka a nechali se lodí převézt k ZOO a zámku Ohrada. Do zámku, kde je muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, jsem odmítla jít, protože mě tahle problematika až tak „nebere“, takže jsme se vydali jen do ZOO. Ta je sice oproti např. té pražské mnohem menší, ale moc hezky koncipovaná a k vidění je tam toho víc než dost.

Po prohlídce ZOO jsme se vydali do hotelu pěšky. Ubralo nám to sice trochu sil, ale když jsme se na pokoji hodili „do gala“, čekala nás slibovaná večeře formou degustačního čtyřchodového menu.  A tak jsem poprvé ochutnala batátovou polévku, pochutnala si na předkrmu z červené řepy, vepřové panence a úžasném dezertu. Asi bych měla říct, že to byla poslední tečka za dovolenou.

Ale nebyla. Dopřáli jsme si ještě vířivku ve welness a bazén. Byl to balzám pro uchozené nohy. Jen masáž jsme po vydatné večeři pro jistotu vynechali…. Poslední nocí skončila naše dovolená v jižních Čechách a příště se už dozvíte, jak jsme se vypravili do Chorvatska.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
3 + 1 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY