Ebook - slevy - vouchery - kempy - celoročně

TOPlist

Nejlepší rodinné stany pro rok 2020

Protože cestujeme každé léto s rodinnou a náležitě velkým stanem po kempech v ČR i Evropě, docela se dívám kolem sebe a zajímá mě, jaké stany používají další hosté v kempu. Někdy jsou to nejrůznější, až bizarní supermarkerové modely , občas na cestách potkáte ještě staré plátěné hangáry od Technolenu. Ano to jsou ty , kde jste se nemohli během deště dotýkat stěn, protože v tu chvíli byla nepromokavost fuč. Na jihu Evropy, v Itálii , Řecku nebo Slovinsku jsou např. hodně oblíbené tzv. samostavěcí stany Quechua. Ty postavíte díky samostavěcí konstrukci velmi rychle, ale parametry voděodolnosti jsou ideální maximálně na letní Středomoří. V našich kempech je situace maličko jiná. Lidé si vybírají stany , které snesou , jak trvalý déšť, tak nějaký ten nárazový vítr. Na jednom Youtube videu jsem našel seznam 4 rodinných stanů , které by se měly v této sezoně stát prodejním hitem v ČR. Pojďme se na ně tedy podívat zblízka. Nebudu je porovnávat s mým milovaným Husky Bolen 5, o kterém jsem psal recenzi posledně, ale mrkneme se spíš, co může být na kterém modelu tak zajímavého, že se dostal do tohoto žebříčku.

Coleman Waterfall 5  - Tohle je stálice mezi rodinnými stany, a tohle je přesně ten model , který v českém kempu můžete vidět. Tunelová konstrukce, oddělené ložnice, velká předsíť do které se zavřete a hrajete karty když prší. A co si budeme povídat, to se v Česku během prázdnin děje poměrně často. Super jsou i vychytávky , jako je průchod na kabel 220 V. Stabilita i voděodolnost dostačující.

 

Husky Caravan 22 - Obr ! Tohle je první co mě napadlo. Tenhle rodinný stan je možná velký jako vaše garáž. Má 22 m2  plochy. Podle mě se tam dá zajet autem nebo tam ubytovat celou skupinu Kelly Familly. To je samozřejmě žert, ale pokud někdo jede s příbuznými  nebo má 5 dětí, tak poslouží skvěle. Prostě ideální hangár na dlouhodobé kempování na jednom místě. Po týdnu bych ho bourat nechtěl. Paramerty jsou podobné jako u Colemanu, navíc se k němu dá dokoupit ještě markýza.

 

Easy Camp Blizzard 300 - Tohle je trošku exotický model. Ne , že bych o téhle dánské značce ještě neslyšel, ale typ konstrukce je opravdu netradiční. Je to spíše menší rodinný stan, který spíše než rozměry zaujme nafukovacími tyčemi. Ano slyšíte dobře. Konstrukce - oblouky jsou nafukovací. Klasickou dvoucestnou pumpou je nafouknete a stan pak vypnete. Žádné skládání tyčí a prostrkování tunýlky. Úspora času to určitě je, jen vych se bál, co se stane , až ten oblouk nedopatřením píchnu. Ale provdou je, že podobné stany vyrábí i Coleman /i když za nekřesťanské peníze) a tam jde tubus vyměnit.

 

Coleman Cortes Octagon 8 -  Tak tenhle model mě opravdu dostal. V dobrém smyslu. Na první pohled vypadá spíše jak mongolská jurta, nebo párty stan. Pod tímhle maskováním se ale skrývá ohromný vnitřní prostor až pro 8 lidí, který můžete rozdělit na více ložnic. Navíc máte kolem dokola panoramatický výhled , protože po celém obchodu jsou okna. Super je, že se dají před komáry zakrýt integrovanou moskytiérou a před zvědavými sousedy závěsem. Podlážka je všitá po celém vnitřku a vstup mírně vyvýšený proti nafoukání nečistot. Pro kempování s rodinnou někde u moře musí mít díky oknům skvělou cirkulaci vzduchu. Při kempování v ČR a v chladnějším počasí bych se ale právě tohoto bál. Každopádně za mě je ze všech nejzajímavější. I díky tomu, že ho na zahradní párty můžete využít k posezení.

 

Příště se zkusím mrknout na nějaké lehké stany pro ty , kteří si „domeček” do kempu nesou na vlastních zádech. ;)

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
8 + 4 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


Camping Karolina - Plzeňsko


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY