TOPlist

O hradu Kašperk - Výlety a ubytování v okolí

 

Jen 3 km severně od městečka Kašperských Hor stojí na ostrohu zalesněné Ždánovské hory 886 m. n. m. zřícenina gotického hradu Kašperk, která tvoří výraznou krajinnou dominantu. Hrad nechal postavit v polovině 14. století císař Karel IV. na ochranu obchodních cest a zlatých dolů. Hrad Kašperk je hradem nového typu, k němuž dospělo hradní stavitelství ve 14. století v době Karla IV. Hradní palác, obdélná dvoupatrová budova, byl postaven mezi dvěma hranolovými věžemi. Hrad byl chráněn hradební zdí a předhradím na západní straně.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/hrad_kasperk_mapa_1024x615.jpg
 

Z příkazu císaře Ferdinanda III. byl v polovině 17. století hrad rozbořen a stalse zříceninou. Zachovaly se obvodové zdi hradního paláce, obě hranolové věže, jedna brána a budova purkrabství. Hrad Kašperk je dnes udržován jako významná památka obranného hradu ze 14. století. Na hradě, v prostorách purkrabství, jsou umístěny expozice věnované dějinám a stavebnímu vývoji hradu, výtvarnému umění doby Karla IV. a Václava IV., těžbě zlata v oblasti Kašperských Hor, Zlaté stezce a archeologickým nálezům.

Můžete taky vystoupit na východní nebo západní věž, odkud je pěkný pohled na Kašperské Hory a Šumavu. Hrad Kašperk se taky stal kulisou známého filmu režiséra Jiřího Stracha z roku 2008 Anděl Páně.

 


TIPY NA: VÝLETY, UBYTOVÁNÍ, VODNÍ PLOCHY A ŘEKY

Ubytování v okolí - Klatovy

Rekreační oblast - Šumava

Rekreační oblast - Plzeňsko

Řeka Otava - 8,9 Km


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
12 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpgZAJÍMAVÉ ČLÁNKY