TOPlist

Péřové spacáky - rady pro výběr

Pokud jste se již rozhodli že si na své cesty za dobrodružstvím pořídíte péřový spacák, přijměte prosím několik našich rad pro jeho výběr. Péřové spacáky jsou co se do schopnosti izolace týče tou nejlepší volbou. Pravdou ale je, že mají některá specifika, týkající se hlavně údržby, které bychom si měli připomenout. Další vlastností péřových spacáků je také jejich zdánlivě vyšší cena. Ta je však vyvážena mimořádným komfortem při spaní a jejich nenahraditelnou tepelnou izolací. Při výběru tohoto vybavení se soustřeďte zejména na to jaký je poměr prachového k pírkovému peří.

Spacák Husky péřový

Hodnota například 90/10 znamená, že 90 procent je prachového peří a 10 procent je peří včetně pírek. Jak se dnes již řekli výhodou péřových spacáků jsou jejich vysoké izolační vlastnosti. To umožnilo výrazně snížit hmotnost takového spacáku oproti modelu z dutých vláken. V praxi tak péřový spacák vážící jeden kilogram izoluje stejně dobře jako kvalitní 2 kg  kilogramový spací pytel z dutých vláken. Spacáky plněné peřím jsou o něco náročnější na údržbu. Protože jsou plněné přírodním materiálem, by jste je neměli příliš vystavovat vlhkosti a pokud k tomu dojde tak je po návratu domů pečlivě vysušit.
Tak jako u spacáku z dutých vláken platí že péřááky by se měly skladovat vybalené z obalu tak aby si peří zachovávalo stejné vlastnosti a tzv. LOFT.

Po vybalení z kompresního obalu je třeba každý péřový spacák pořádně naklepad a natřepat, tak aby došlo k rovnoměrnému rozložení náplně v komorách a aby mohlo peří do volných komor nasát vzduch
a lépe se tak naplnily izolační vlastnosti. A teď to hlavní – finance. Pořízení takovéhoto vybavení vás bude stát několik tisíc Kč. Počítejte s tím že cena za kvalitní péřový spací pytel začíná na přibližně třech tisících korunách. Například firma Husky tento rok uvedla na trh model HUSKY DINIS, který váží necelý kilogram a jeho cena se pohybuje zhruba ve výše uvedeném rozsahu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
2 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY