TOPlist

Podzimní prázdniny - obytňákem do Chorvatska

 

Jako téměř každého výletu, ani letošních "Dušiček" jsme se už pár týdnů nevěděli dočkat. Potřebovali jsme vyrazit za hranice všedních dní už jako sůl. Z Košic jsme vyrazili s karavanem již v pátek ráno ve složení moje dcera, náš nový pes Zagi a já (nešli jsme do školy ani do roboty :). Měli jsme vymyšlený jen letmý plán, a to setkat se večer s přáteli někde u Plitvických jezerech s tím, že kdo dřív přijde, najde flek na přenocování, na Plitvicích strávíme den-dva a pak se přesuneme podle chuti a počasí někam k moři. Mapa trasa : Košice, Slovensko - Baška, Chorvatsko (823 km)

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavan_prazdniny_chorvatsko.pnghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavan_prazdniny_chorvatsko_x2.jpeg

Na Plitvice jsme dorazili pouze s několikaminutovým rozdílem s našimi kamarády. Na placeném záchytném parkovišti náležejícím k národnímu parku nás směřovali, že cca 2 km odtud je volné tábořiště, kde můžeme směle volně kempovat. Až ráno se však ukázalo, že volně kempovat zde znamená platit 10 eur / osoba za noc za pobyt na louce.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavan_prazdniny_chorvatsko_x3.jpeg

 

To se nám tak nezdálo, tak jsme se přesunuli zpět na záchytné parkoviště, tam si udělali snídani a vyrazili se pořádně projít po Plitvicích.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavan_prazdniny_chorvatsko_x4.jpeg

 

Přestože chodíme do Chorvatska "jako domů", možná už za 20 let ve frekvenci několikrát za rok, Plitvicím jsme se dosud úspěšně vyhýbali. Měli jsme pocit, že tam v létě musí být strašně moc lidí. Ukázalo se, že jsme se nemýlili - nyní to bylo fajn, ale když jsme viděli ty velkokapacitní parkoviště, hotely, bufety, kyvadlovou dopravu a podobně, utvrdili jsme se, že v létě to musí být dost špatné, a že se tomu nevyhýbáme bezdůvodně.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavan_prazdniny_chorvatsko_x5.jpeg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavan_prazdniny_chorvatsko_x6.jpeg

 

Do večera jsme si užili Plitvice plnými doušky a večer jsme vyrazili směr - Crikvenica. Internet nám prozradil, že bychom tam měli najít jeden otevřený kemp - tentokrát nás však Google zklamal, kemp byl zavřen a my jsme zakempovali přímo v přístavu na promenádě.

V létě by nás odtud vyhodili za pár minut, avšak takto po sezoně jsme tu nikomu nepřekáželi. Měli jsme stejnou zkušenost před rokem v Rovinji - také jsme tam ze 2-3 dny bivakovali v přístavu a bylo to velmi příjemné a praktické zároveň. Jednak máte na skok do města, jednak žijete ve spojení s životem přístavu - přicházejí a odcházejí malé lodičky, domácí a místní rybáři, od kterých je možné koupit za symbolickou cenu kousek jejich úlovku a rovnou si ho při karavanu ugrilovat a vychutnat.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavan_prazdniny_chorvatsko_x7.jpeg

 

Příjemně jsme tu pobyli tak 2 dny a pak jsme vyrazili podívat se náš oblíbený ostrov Krk, do Bašky. Zde jsme našli otevřený jeden milý, malý kemp s příznačným názvem "Mali".

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavan_prazdniny_chorvatsko_x8.jpeg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavan_prazdniny_chorvatsko_x9.jpeg

 

V kempu bylo čistě, útulně a klidně, čas od času přicházeli a odcházeli poslední podzimní tuláci. Zde jsme pobyli zbylé 2 dny, které jsme strávili procházkami u moře, turistikou i koupáním a grilováním.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavan_prazdniny_chorvatsko_x10.jpeg

 

Samozřejmě jsme nevynechali ani večerní návštěvu hřbitova, který jako většina chorvatských je umístěna na majestátním místě, s nádherným výhledem na moře a s neopakovatelnou atmosférou.

Poslední den jsme se jen sbalili, rozloučili pro tuto sezónu s mořem a vrátili se zpět k našim povinnostem do lavic a k pracovním stolům ... cool

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
5 + 12 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY