Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

Recenze - Camping Melissi,Chalkidiki - Řecko

Vsechny clanky_button

Jedete letos na vlastní pěst pod stan, nebo karavanem do Řecka ? Možná by se Vám mohl hodit tip na pohodový kemp přímo u moře v oblasti Chalkidiki na poloostrově Sithonia. O samotné cestě  přes Srbsko a Makedonii napíšu samostatný článek třeba příště, teď se zaměřím spíše na popis areálu a okolí a další možnosti pro kempaře a karavanisty. Vybrali jsme si ho hlavně proto, že tuto oblast známe již z předchozích cest a krása zdejší přírody a nádherné pláže nás naprosto uchvátily. Camping Melissi se nachází na východním pobřeží prostředního Poseidonova trojzubce, Sithonii. Najít ho , není v době Google map a dalších navigací nijak složité, přesto si dovolím pár upřesnění. Najdete ho jen cca. 6 km za letoviskem Sarti, které je oblíbeným městečkem i mezi českými turisty. Za horizontem v levotočivé zatáčce nepřehlédněte malou odbočku s reklamním poutačem a úzká cesta Vás mezi zahrádkami a divokými opunciemi dovede až k bráně kempu. Jsme v oblasti Paralia Sykias , a protože ”paralia” je v překladu pláž, je jasné že može budeme mít přímo před nosem. Nádherná zátoka s několika kilometrovou písčitou pláží je od brány kempu snad jen 50 m. Příjezd a ubytování je naprosto standardní , tak jak je tomu v řeckých kempech zvykem. Na recepci sedí příjemný chlapík, který se Vás zeptá jak velký máte stan, případně karavan, jak dlouho chcete pobýt a vydá se s vámi na obhlídku volných míst. A zatímco rodina pomalu vybaluje , vy skočíte s pasy vypsat ubytovací papíry a to je vše. Žádné placení předem, žádné další činnosti. Prostě Řecko. I když to od moře nevypadá, kemp je opravdu velký a nebyl problém v něm najít místo ani v plné srpnové sezoně. A i kdyby se to náhodou nepodařilo, hned za plotem je další kemp Pitsoni a v okolí 10 km asi další čtyři. Většina parcel v areálu je krytá ve stínu olivovníků, nebo dalších listnatých stromů. Není zde žádné terasovité uspořádání, všechna místa jsou prakticky na rovině. Hodně příjemně nás překapila půda, do které šly na rozdíl od jiných balkánských destinací kolíky bez problémů zapíchnout. V přední části areálu najdete parcely pro karavany a obytné přívěsy , místa pro stany jsou více vzadu. Uprostřed je velká plocha, sloužící jako parkoviště, takže, pokud na vás zbude to správné místo, můžete mít část výbavy stále v automobilu na dosah, téměř u stanu.

Pláž u Sykia

Camping MelissiSociální zázemí je dostatečné a udržované. Samozřejmě jak už to bývá , největší nával bývá za soumraku a ráno kolem deváté, ale teplá voda tekla pořád. Připravte se na běžné sprchy a záchody , zádný luxus , prostě čistý standard, který kempaře nepřekvapí. Hodně příjemná je místnost pro umývání nádobí, situovaná v domečku s otevřenými stěnami. Ona vlastně ta otevřenost prostředí je vlasně to, proč kempy vyhledáváme. Přijdete do styku s mnoha lidmi, navážete bezpočet konverzací a třeba i přátelství. Češi jsme tady zatím jen my a jedni motorkáři. Za sousedy máme Řeky, Srby, Němce, Angličany , a i když si vidíme takřka do talíře, neměnili bychom.

Co se týče možností nákupů, to je v přímo zátoce omezené, ale nijak zásadně. Přímo v kempu je u recepce dobře zásobený obchod otevřený asi do půlnoci. A pokud by jste něco nesehnali, můžete zajet směrem k horám do městečka Sykia nebo do blízkého Sarti. Celý záliv je zatím trochu stranou velkého turistického ruchu, nejsou tu žádné hotely a atrakce jen zahrádky a pár apartmánů. Pokud chcete čerstvé pečivo, stačí zajet cca. 2km k hlavní silnici do velké pekárny. Máte li chuť na čerstvou zeleninu a domácí víno, či rakii, najdete u silnice stánek místních farmářů. Pro uskladnění potravin jsou v kempu společné mrazáky a lednice. Ty bych ale volil jako nouzovou možnost. Ne, že by se Vám v nic něco ztratilo, často se v nich někdo přehrabuje a neustálým otevíráním namrzají. Prostor kolem lednic je ale nejfrekventovanějším místem z jiného důvodu. Je tady totiž anténa na Wi-fi, která je jinak ve vzdálenějších místech kempu dost slabá, takže se tu scházejí party teenagerů, sledující modré obrazovky. Pro nejmenší děti je v kempu i pár houpaček a nějaká ta prolézačka , pro dospělé zase pár erárních grilů. Ty jsou hojně využívané i proto, že do areálu vjíždí cca. 2 x týdně dodávka, která přiváží čerstvé ryby a další plody moře přímo před Váš stan. A ten kdo ryby nemusí si uvaří na svém vařič, nebo si zajde do taverny, která je asi 20 m od vjezdu do kempu.

A co říci závěrem ? Kemp Melissi má jen pár drobných nevýhod. Někomu možná bude vadit, že tu není bankomat, což však řeší platby kartou. Někdo by uvítal bazén, který ale zbytečně navyšuje cenu noclehu a navíc, ten nejkrásnější slaný bazén máte přímo před branou. Jediné s čím musíte počítat, je to, že jste na východním pobřeží a slunce se tak za hory schová maličko dříve. A kdo hledá atrakce, může si zajet 5 km do přístaviště Skala Sykias odkud vyplouvá dřevěná bárka na okružní plavby podél polostrova. Vzhledem k tomu , že celý areál je umístěn dostatečně daleko od hlavní okružní silnice, je tady opravdu klid a vyhledávají ho i rodiny s dětmi. Poklud si k tomu připočtete nekonečnou písčitou pláž s výhledem na posvátnou horu Athos, určitě se sem budete znovu vracet.

Bližší informace:   www.camping-melissi.gr

Další typy na ubytování v okolí: https://Kempy-Chalkidiki

 

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
13 + 3 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY