Ebook - slevy - vouchery - kempy - celoročně

TOPlist

Recenze něměckého kempu Romantische Strasse - Bádensko

Bavorsko je v mých očích zaslíbenou zemí pro cyklisty. Při putování na kole jsem byl z celé země nadšený. Všude jsou bezpečné a velmi kvalitní cyklostezky a cyklisté jsou v bavorských kempech všude srdečně vítání. V jednom takovém kempu, který se jmenuje Romantiche Strasse, jsem strávil jednu noc.

 

Kemp je situován u krásného jezera


Kemp Romantiche Strasse Dinkelsbühl se nachází na ulici Kobeltsmühle 6, což je asi kilometr a půl od centra města. Kemp je situován kolem místního přírodního jezera. Kemp není daleko od města, ale je už na odlehlejším místě, takže nehrozí zde žádný hluk od rušné silnice či jiné městské dopravy.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_romantische_strasse_3.jpg

 

Dojmy z kempu


Kemp má hodně travnaté plochy, takže upíchnout někde stan, nebyl problém. Já si postavil stan kousíček od sociálních zařízení, abych nemusel chodit příliš daleko na záchod či do sprch. Jinak celkový počet míst ke stanování je zde okolo 470, což vypovídá o tom, že se jedná o velký kemp. Kemp rovněž nabízí hodně míst pro karavany a pronajímá malé chatky. Okolí celého kempu je pečlivě udržované, zvláště bych pochválil vzorně střižené stromky a keře u recepce kempu. Pokud nevládnete němčinou, tak se nemusíte strachovat, neboť na recepci se domluvíte bez problémů i anglicky.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_romantische_strasse_karavany_stany.png

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_romantische_strasse_3.jpg

 

Sociální zařízení i s kuchyňkou


Sociální zařízení z malých červených cihel bylo všude čisté a pěkné. Kemp má celkem 24 umývacích kabin, 88 umyvadel a 40 sprch, což je opravdu hodně, ale je to jenom dobře, protože hygiena je v každém kempu důležitá a všude, kde jsou čisté sprchy a záchody, tam se lidé rádi znovu a znovu vracejí. Ostatně i těch záchodů zde bylo hodně, celkem 64 záchodů, takže za mě velký palec nahoru. Navíc je zde k dispozici pračka a sušička prádla a především menší zcela funkční kuchyňka, což mi udělalo vůbec největší radost.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_romantische_strasse_1_0.jpg

 

Malebné město


Co se týče okolí kempu, tak mohu jednoznačně doporučit návštěvu města Dinkelsbühl, které je více než tisíc let staré. Je to opravdu velmi krásné, malebné a starobylé bavorské město, které leží v malebném údolí řeky Wörnitz. K nejkrásnějším zdejším památkám patří především renesanční hrázděný Německý dům a gotický kostel sv. Jiří, který byl postaven už v 15. století. Pokud budeme chtít město poznat nezvyklým a neobvyklým způsobem, tak si zde objednejte jízdu krytým povozem nebo se po městě můžete večer projít s ponocným. Město si zachovalo pitoreskní středověký ráz se starými městskými hradbami. Dinkelsbühl je navíc situován uprostřed tzv. "Romantische Straße" (romantické cesty), takže je ideálním výchozím bodem pro výlety za historickými památkami v širokém okolí.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_romantische_strasse_5.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_romantische_strasse.jpg

 

Sportovní vyžití a občerstvení


Kemp je situovaný u přírodního jezera, které je vhodné ke koupání, k rybaření i k projížďkám na lodičkách. U jezera jsou travnaté plochy na opalování a také celá řada prolézaček, pískovišť a skluzavek pro děti. V areálu je rovněž pěkný mini golf. Občerstvení si pak můžete zakoupit v malém marketu, který stojí hned u recepce.

 

Výhody kempu

  • dost travnatých ploch pro stanování
  • hodně umyvadel, sprch a záchodů
  • velmi blízko kempu je jezero
  • malý obchůdek u recepce
  • praktická kuchyňka
  • pěkný minigolf
  • nádherné historické město blízko kempuNevýhody kempu
 

  • hodně velký kemp s velkým množstvím míst pro karavany a obytných vozů

 


Více o kempu Romantische Strasse


 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
5 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY