TOPlist

Sezóna 2015 z pohledu provozovatele Kempy-chaty.cz

 

Dalším ze série článků v sekci "rozhovory", jsme pro Vás přichystali přímo s provozovatelem předního turistického portálu a katalogu ubytování Kempy-chaty.cz v kategorii kempy,chaty a penziony s panem Markem Mišutkou. Dnes nás bude zajímat hodnocení letošní sezóny 2015 jako i náhled provozovatele na trendy v kategorii rekreačního ubytování.

 

Jak hodnotíte letní sezónu 2015 ?

Tato sezóna se nám bezpochyby povedla, protože na přelomu roků 2014 / 2015 jsme rozšiřovali ubytovací kapacity mimo kempů a rekreačních středisek i o chaty, chalupy, penziony a apartmány. Návštěvníci našich stránek tuto rozšířenou nabídku neustále využívají. Jsme tomu rádi, že můžeme poskytnout více ubytování na jednom portálu, co hostům ulehčuje rozhodování kam se vydat na dovolenou.

 

Chcete tím říct, že hosté se radši ubytují na chatě, než v kempu ?

To určitě ne. Kvalitním rozšířením nabídky jsme "přilákali" i další skupiny návštěvníků, kteří mají v oblibě více soukromí na svojí dovolené a k tomu ideálně poslouží chaty, chalupy, nebo penziony. Naproti tomu nabídku kempů a rekreačních středisek neustále aktualizujeme a zároveň vyzýváme provozovatelé, aby svoje zápisy také aktualizovali, čím aktivně a společně přispíváme k rozvoji turistiky v Čechách i na Slovensku.

 

logo kempy-chatylogo m-kempy.cz

 

Jaký je Váš názor na ubytování v zahraničí versus ubytování v ČR ?

Jistě nikomu z nás neuniklo, co se ve světě, respektive v Evropě děje. To se doráží i na tom, kam se lidé vyberou na dovolenou. Tato situace samozřejmě nahrává do karet provozovatelům rekreačního ubytování v Čechách, nebo na Slovensku. Hosté si chtějí na svojí dovoleně odpočinout, užít si přírody, slunce... Já v tom vidím pozitivum. Protože více hostů v ČR a SR bez pochyby navýší obraty tuzemským provozovatelům. Za více peněz jsou ti lepší schopní vylepšovat svoje zázemí a služby, co zas zvýší kvalitu rekreačního ubytování u nás..

 

Všimli jsme si, že nabídka různých slev a Last Minutes je na Vašem portálu poněkud střídmá. Nemáte pocit, že tak trochu zaostáváte za různými slevovými portály?

Na portálu Kempy-chaty.cz se snažíme přinášet kvalitní ubytování. Pro účely "Last Minute a slevy" máme vyhraněnou sekci avšak publikovat svoje upoutávky mají povolené jen naší partneři a klienti. Tím zabezpečíme, že v nabídce se budou zobrazovat jen ověřená zařízení za které se můžeme jistým způsobem zaručit, že host dostane přesně to, co očekává. Je pravdou, že i majitelé chat, či penzionů se kterými nemáme žádne vztahy nesčetně krát vyslovili přání publikovat v dané sekci, ale vzhledem k tomu, že nejsme slevový portál, tak nemůžeme dovolit každému, aby uveřejňoval svoje slevy u nás, pokud dané ubytování nemáme žádným způsobem prověřené. Slevové portály nabízejí ubytování, které častokrát nesplňuje požadovanou kvalitu. Na druhou stranu nám je známý i postoj ze strany provozovatelů, kteří jsou nuceni od "slevo portálů" jít s cenou tak nízko, že z utržených financí za takto poskytnutou slevu nemají prakticky nic. V jistém smyslu se dá dokonce mluvit i o ubytování zdarma (ale bohužel ze strany provozovatelů). Ovšem hosté to takhle nevnímají a proto vznikají různé frustrace jak na straně provozovatelů, tak i na straně hostů. My se touto cestou ubírat nechceme.

 

Logo m-chaty.czlogo m-penziony.cz

 

Za poslední rok prošel Váš portál mnohými změnami. Chystáte i další novinky?

Určitě ano. Aktuálně pracujeme na rozšíření našeho filtru "Hledej ubytování", kde je nutné přidat rekreační oblasti.. Letos chceme stihnout rozšíření uživatelských profilů i přidávání ubytovacích kapacit z kategorie kempy, apartmány, penziony z Evropy. Také aktivně pracujeme a podporujeme "recenze ubytování" spolu s našimi partnery. Na jiné frontě zas komunikujeme ohledně navázání dalších spoluprác, které budou aktivně přispívat k rozvoji turistky a ubytování. Zde je situace komplikovanější a to právě proto, že agentury, které by od nás chtěli něco navíc nejsou schopné akceptovat fakt, že my nejsme dotovaní ani státem a ani EU na rozdíl od nich, t.z., že nemůžeme udělat práci za kterou dostali zaplacené "oni". Bohužel na to doplácejí nepřímo turisté, ale s tím my momentálně nic nenaděláme. Situace v ČR je taková, že soukromé sektory dělají pro podporu cestovního ruchu v ČR víc, než státní agentury, které tahají dotace od EU. Ale pevně věřím, že situace se bude do budoucnu vyvíjet pozitivním směrem.

 

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů s Vaším projektem.

 

Autor: Misha

 

Komentáře

Obrázek uživatele Lea Kalovská
Lea Kalovská 30. Červenec 2015 - 14:20

Dobrý den,

Na slevovém portálu nám fotky slibovali ubytování na lepší úrovni, než to, co jsem dostali v reálu.. Svoji zkušenost s ubytováním se Slevomolu můžu potvrdit. Majitel penzionu se už při nástupu choval hodně nevrle. Po celou dovolenou jsme měli pocit, že nás tam ani nechce. Slevovým webům se od té doby vyhýbáme. U pobytů, které nepodléhali žádným slevám jsme tyhle problémy neměli.

Obrázek uživatele Admin
Admin 30. Červenec 2015 - 19:56

Dobrý den, to je to o čem jsem přesně mluvil. Slevové portály nastavují pro provozovatelé chat a penzionů tak vysoké ceny (poplatky za uveřejnění slevy), že jim pak nezůstane s úhrad hostů ani na pokryti nákladů. To se pak nedá očekávat, že se budou usmívat. Nicméně Vám musím dát za pravdu, že majitelé chat a penzionů se rozhodli sami a host v žádném případě není na vině..

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
1 + 11 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY