TOPlist

Stanování v kempu, nebo mimo kemp - rady a tipy

Rád píšeš o cestování, kempování, stanování, nebo máš spoustu zážitků z dovolené o které se chceš podělit? Tak pojď psát pro nás a vydělávej a to až 50% podíl z reklam u článků. Inkasovat můžeš i ty a to ne jednorázově, ale opakovně . Více info

 

AKTIVITYKULTURACESTOVÁNÍ & DOVOLENÁSPORTOVÁNÍOSTATNÍ
Akce a srazyPamátkyCestování s karavanemKam na vodu - vodáci

Videa

Tipy na výletyKulturaDovolená v EvropěRybaření

Vinařství

Kam na horyHrady a zámkyTipy na ubytováníCykloturistika

Restaurace a stravování

Pro dětiPříroda

Stanování

Sportovní aktivity

Rozhovory

 

Řeky, jezera, přehradyRecenze Campingového vybaveníHoubařeníSrandičky a vtipy
  Hodnocení ubytování 

Zábava

  Kempování na divoko Vybavení pro karavany

 

Kempovat na divoko, nebo přímo v kempu? Na toto téma se vedou nekonečné diskuse už několik let. Zastánci kempování na divoko obhajují kouzlo nezávislosti. Kempeři s vlastními stany, nebo karavany si zas neumějí představit svoji dovolenou bez zázemí kempu. Obojí má pro a proti a dá se říct, že obě strany mají pravdu. Rozeberme si výhody a nevýhody kempování na divoko. V první řadě si určíme pro koho je výhodné využívat zázemí kempů.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/stanovani_v_kempu.jpg

 

Výhody kempů VS kempování na divoko

 


Začínající karavanisté

Při různých diskusích se mnoho karavanistů nechalo slyšet, že hledají na internetu spoustu informací ohledně výbavy a informací pro svůj karavan / obytný vůz. Tráví u toho hektolitry hodin, co je bez pochyby prospěšné, ale je to na úkor času stráveného s rodinu, přičemž všechno se zdá důležité. Zde bych poradil, vyzkoušejte párkát stání v kempu, kde můžete využít zázemí včetně elektřiny, vody, stravy a podobně. V terénu nejlíp zjistíte na co jste zapomněli. Kdyby se to stalo uprostřed ničeho, mohl by to být problém. V kempu s dostatečným zázemím se dá zaimprovizovat a vyřešit tak všechny trampoty. Pak postupně plánujte delší cesty.  Po získaných zkušenostech už můžete plánovat i kempování na divoko a třeba i mimo Čechy, nebo Slovensko..

Ostřílení cestovatelé

Tato kategorie karavanistů a cestovatelů už má zkušenosti a jsou připravení na daleké cesty. Postavit stan, nebo zaparkovat svůj obytňák můžou prakticky kdekoli. Dál je to už jen na zvážení priorit a potřeb celé skupiny, či posádky

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/stanovani_mimo_kemp_riti.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavany_mimo_kempu.jpg
 

Rodiny s malými dětmi

Tohle je celkem zapeklitá problematika. Stanaři a karavanisté si často radí na různých fórech, ale jak to už bývá každá i dobře míněná rada má svoje "ale". Třeba jeden kemper radí kam jít do kempu, nebo kde stanovat na divoko, jak vybavit povolení a podobně. Jenže rádce je třeba kemper o věku 48 let s dětmi kolem 20 let a ani o tom neví a dává dobré rady jinému kemperovi, kterému je 27 let, nikdy nekempoval na divoko a ještě k tomu má jedno batole a nový 6 měsíční přírůstek. Postavit stan - zaparkovat karavan uprostřed ničeho, 500 km od domova s tak malými dětmi nemusí být zrovna terno. V případě úrazů, nebo jiných problémů má karavanista výhodu proti stanařům, protože jeho domek na kolečkách může obsahovat "malou polní nemocnici" s veškerou výbavou a navíc je mobilní..

 https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/seniori_v_kempu_karavany.jpgStarší lidé se zdravotními problémy

Můj názor je, že starší lidé, kteří často trpí nějakými zdravotními problémy by měli pro dovolenou se stanem, či karavanem raději využívat zázemí kempů. Přeci jen standardní kempy obsahují servis, který uprostřed lesa v zemi nikoho nenajdete.

 

 

 

Bezpečnost

Bezpečnost v kempech je relativní pojem. Spousta areálu má oplocený pozemek a kamerové systémy, nicméně ve větším ohrožení jsou hlavně stanaři. Otevřít stan je mnohem jednodušší, než se dostat do zamčeného karavanu. Kempy jsou v celku i přesto všeobecně bezpečné. Navíc Vám zde nehrozí nečekaná návštěva medvěda, nebo divočáka.. Doporučuji, aby jste si zjistili, jaké zázemí ohledně bezpečnosti poskytuje kemp, který chcete navštívit.

Kempování na divoko má mnohem více proměnných. Hodně záleží od toho, jestli chcete postavit stan, či karavan na dvorku soukromé osoby, v nějaké vesnici, nebo máte v plánu kempovat v lese, v zahraničí. Tohle je věc vkusu každého z nás..

Potřeby členů posádky / rodiny

Tohle je souhrn všech předchozích bodů. Máte male děti ?,Jste zdravotně v pořádku? Máte dostatek zkušeností na kempování na divoko, či nikoli ? Preferujete ideální poměr mezi nezávislostí a pohodlím? V případě kempování na divoko máte vyřešené všechny nedostatky jako například povolení, kam na WC, kde vzít vodu? V případě, že si úspěšně odpovíte na všechny dotazy, budete o krok blíže k  vysněnému typu dovolené..

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/stanovani_v_kempu.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/karavany_v_kempu.jpg

 

Jestli jsem na něco zapomněl, tak to napište do komentářů přímo pod článek. Zbytek čtenářů to jistě ocení. wink

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Obrázek uživatele Pan kemper
Pan kemper (nepřihlášený) 16. Leden 2019 - 23:18

Četl jsem hodně článků o výhodách kempování s karavanem na divoko. A pořád nechápu, jaká je v tom výhoda. Všude se řeší domluvy, platby soukromým osobám za parkování na jejich pozemku a jiné věci a také cena. Když si sečtu všechny problémy a platby atd, tak v ceně rozdíl není. Akorát, že je kolem toho mnohem víc starostí. Já jsem rozhodně za parkování a kempování na vyhrazených místach, nebo v kempech na to určených.

Obrázek uživatele Mr. Karavan
Mr. Karavan (nepřihlášený) 14. Leden 2019 - 10:38

Zajímavý článek. My jsme řešili dilema nedávno. Součástí naší posádky byla i moje máma a mimino. Já chtěl jet na delší výlet (450 km), ale žena mi to rozmluvila kvůli miminu. Tak jsme šli na test jízdu do kempu, který byl od domova vzdálený na 120 km. Nakonec jsme udělali dobře, protože malá dostala po cestě horečky, tak jsme se museli vrátit. Asi počkáme až malá trochu vyroste a až pak se vydáme na delší výpravy.

Přidat komentář

Filtrované HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <font>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
4 + 16 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.


ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY