Kemp Keramika - Přehrada Hracholusky

TOPlist

České Švýcarsko - lodičkou přes Edmundovu soutěsku

Vsechny clanky_button

Poté, co jsme opustili přeplněné Orlí hnízdo a Pravčickou bránu, jsme pokračovali směrem ke Hřensku. I když cesta vedla převážně z kopce a byla méně náročná než ta, kterou jsme už měli za sebou, dala nám přece jen trochu zabrat. Ale okolní příroda stejně stála za to. Poslední část cesty jsme zvládli už v pohodě, po silnici, a po krátkém občerstvení u stánku na začátku Hřenska, jsme vyrazili k přístavišti na řece Kamenici u Edmundovy (někdy také Tiché) soutěsky. Ta byla oficiálně zpřístupněna v roce 1890, Divoká soutěska, která následuje za ní, až o osm let později. V přístavišti jsme museli čekat na odjezd lodičky dobrých patnáct minut a spolu s námi tam netrpělivě přešlapovalo dalších pár desítek netrpělivých lidí. Opravdu jsme si na tenhle výlet nevybrali nejlepší dobu.

Když jsme se pohodlně uvelebili v lodičce, mohli jsme si už dosyta vychutnávat krásu skalního kaňonu, jehož stěny jsou podle výkladu průvodce a prevozníka v jedné osobě, místy vysoké až 150 metrů. Možná by se někomu takový výlet mohl zdát poněkud kýčovitý, ale s osobitým a vtipným výkladem, který byl vzhledem k přítomnosti německých turistů dvojjazyčný, byl vlastně docela zajímavý.

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/souteska.jpghttps://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/prevoznik.jpg

Vlnu smíchu u většiny přítomných vyvolal umělý vodopád, který se spouští zatažením za ocelové lanko, zajímavé také bylo hledat podobu reliéfů a různých postav a zvířat tam, kde nám je doporučoval převozník hledat. Někdy to dalo fušku a bylo zapotřebí hodně fantazie, aby si je člověk na daném místě tak nějak představil. Plavba Edmundovou soutěskou trvala asi 20 minut, cestu Divokou soutěskou jsme už neabsolvovali, ale vydali jsme se strmým kopcem vzhůru do Mezné, kde jsme se občerstvili v restauraci Na Vyhlídce. Musím říct, že nám orosený půllitr piva přišel opravdu vhod. No a pak už nám zbýval poslední kus cesty do Mezní Louky, kde nás čekala ještě jedna noc pod stanem, než jsme mohli vyrazit na cestu k domovu.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
6 + 11 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY