Ebook - slevy - vouchery - kempy - celoročně

TOPlist

Dovolená - tipy na aplikace na cesty

Jsem technofil a nestydím se za to. :-). Vždycky jsem měl rád multifunkční zařízení a smartphone je pro mě úžasný vynález i když telefonování je to poslední co mě na něm zajímá. Snažím se ho vytěžit na maximum a níže se pokusím popsat na co všechno mně slouží v souvislosti s cestováním.

 

Macrodroid

Obrázok na obale

 

V dobách Symbianu měli Nokie profily, které nastavovaly různé chování telefonu. Macrodroid je v podstatě něco takového jen mnohem sofistikovanější. Uvedu příklad jednoho z mých nastavení: Když připojím na telefon nabíječku v autě tak se automaticky vypne WIFI, vypne vibrování, zapne Bluetooth, handsfree auta se spojí s telefonem, zapne se Waze, zapne se funkce hlasitého čtení SMS, připomínek a Emailů a spustí se TORQUE. Toto vše se děje pouze v přednastaveném čase aby se mi to nezapínali během nabíjení doma v noci. Kdo často cestuje tak si umí představit kolik času mu to ušetří. Po odpojení nabíječky se vše vrátí do původního stavu. Macrodroid lze nastavit podle všemožných podmínek. Např. pokud přijdu domů tak se na základě polohy GPS automaticky zapne WIFI. Data umí vypnout pouze na ROOTnutom telefonu. Každopádně možností využití je nepřeberné množství a pokud nemáte chuť programovat sami, tak můžete použít velké množství nastavení, které již vymyslel někdo před vámi.

 

Torque

Obrázok na obale

Tato aplikace vám umožní spojit se s vaším autem a funguje v podstatě jako palubní počítač. Jedinou podmínkou je mít v zásuvce připojený OBD modul, který se dá koupit i na Slovensku a v Čechách za pár eur. V Číně je ještě levnější. Aplikace dokáže ukázat spotřebu nebo ji přímo přepočítávat na peníze pokud nastavíte cenu paliva, dokáže měřit délku trasy, dokáže sloužit jako kamera, která ve smyčce nahrává video z cesty, umí číst a mazat chybové kódy a ve spolupráci s pluginem Dashboard dokáže tyto údaje zobrazovat v jiné aplikaci např. v navigaci

 

Sygic

Obrázok na obale

Tuto offline navigaci asi netřeba extra představovat. Je to asi stále jedna z nejlepších navigací i když díky zrušení roamingu v Evropě ji podle mě předběhl Waze. Sygic kromě navigování dokáže např. nahrávat videa, navigovat v reálu (promítá cestu na obraz z kamery) nebo promítat navigaci na čelní sklo (funkční pouze v noci) nevýhodou je, že za všechno si třeba zaplatit a mapové podklady jsou náročné na místo v paměti telefonu.

 

WAZE

Obrázok na obale

Free online aplikace, která sdílí informace s miliony uživatelů a tím pádem vás aktuálně informuje o dění na silnici před vámi. Dokáže šikovně navrhnout objížďku, upozornit na radar nebo jelena při cestě. Jedinou podmínkou jsou zapnuty data, jejichž spotřebuje minimální množství takže to nikoho nezabije. Velmi šikovná je i funkce sdílení polohy. Pokud se máte s někým setkat na konkrétním místě, tak víte kdo je jak daleko a upozoní vás i těsně před příchodem ostatních na místo.

 

Locus Pro

Obrázok na obale

Je jedna z mých nejoblíbenějších aplikaci ať už na turistiku, auto navigaci, nebo zaznamenávání trasy. Podle mě by neměla chybět v telefonu žádného tuláka po světě. Dokáže pracovat z různými mapovými podklady ať už online nebo offline. Velkou výhodou jsou vektorové mapy, které jsou podrobné a nezabírají mnoho místa. Pracuje se s nimi jako s papírovou mapou což je při hledání na mapě nesrovnatelně lépe než v klasické navigaci. Používám ji i při hledání místa na spaní pokud nenajdu nic např. na Park4night

 

Park4night

Obrázok na obale

Asi netřeba cestovatelům představovat. Je to appka kde najdete místa na spaní, případně kempy. Celá appka funguje online takže potřebuje data.

 

VšZP

Obrázok na obale

Já peněženku nenosím a kartička pojištěnce je pro mě otrava, takže ji mám v telefonu. Zároveň tam mám i syna a kromě toho mám přehled o preventivních prohlídkách a úkonech, které si lékárny účtují. Budete překvapen kolik některá vyšetření stojí ... :-)

 

Salient Eye

Obrázok na obale

Aplikace, kterou jsem zmiňoval v článku o bezpečnosti je v podstatě strážce prostoru. Je možné ji aktivovat i na dálku pomocí Salient Eye Security Remote aplikace. Po aktivaci sleduje nastavenou kamerou prostor před ní a v případě zaznamenání pohybu spustí hlučný poplach, který se dá vypnout pouze zadáním kódu. Navíc na přednastavený email nebo pomocí sms upozorní na poplach a sekvenčně vyfotí dění před kamerou. Fotky odesílá na server, takže se k nim dostanete i když vám telefon ukradnou. Mně slouží jako alarm v autě na starém nepoužívaném telefonu. Je zdarma a alarm s podobnými funkcemi stojí pár stovek eur....

 

Wave 2 pay

Obrázok na obale

A jako technofil používám namísto platební karty telefon, který stačí přiložit pomocí této aplikace a zaplatit kdekoliv na světě. Chce to jen zapnuto NFC co mi současně s otevřením aplikace spouští Macrodroid. :-)

 

Stocard

Obrázok na obale

Je aplikace, kde si nakopírujete vaše věrnostní karty a pak např. pokud se vám v Chorvatsku stane problém se spacákem z Decathlonu tak tam můžete zajít a po načtení čárového kódu vám reklamaci řeší jako byste měli bloček u sebe. Samozřejmě stejně vám tam např. připisuje body v Tescu nebo Bille aniž byste museli nosit peněženku plnou věrnostních karet.

 

Konvertor měn

Obrázok na obale

Už z názvu je asi jasné co to je a nač slouží. Euro ještě není v celé Evropě, takže občas užitečná věc když se vám nechce honit kuny po lese.

 

Booking a Airbnb

Obrázok na obale Obrázok na obale

Tyto appky asi opravdu netřeba představovat a já je využívám hlavně na cestách letadlem jako např. naposledy v Maroku. Umíte si tu rychle a za dobré ceny rezervovat ubytování.

 

Zábavné šarády

Obrázok na obale

Každý asi zná aktivity, takže toto jsou aktivity v telefonu a dá se podle nich výborně zabavit bez nutnosti mít velkou krabici s sebou.

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Obrázek uživatele Panther
Panther 13. Květen 2019 - 10:41
Tak appku "Stocard" jsem si instaloval hned. Dik az tip ;)

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
10 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

DOPORUČUJEME !!!

Ebook 2024 - slevy pro karavany a stany


Camping Karolina - Plzeňsko


https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg


 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY