TOPlist

Na kole po Severních Čechách - Letní cyklo trip

 

Chcete vědět, jak si udělat nouzový přístřešek nebo jak létat s dronem v národním parku?? To všechno se uvidíte v mém novém videu - Na kole po severních Čechách! Začínám v Děčíně a končím v Trutnově. Tentokrát to ale bude ještě větší maso. :)

 

Odkaz na trasu z Děčína do Trutnova: https://mapy.cz/s/capefaruje

 

1. den

Po příjezdu do Děčína jsem se zastavil na obědě v restauraci Burger Berg. Burger byl skvělý začátek celého výlet. K tomu skvělé švestkové nealko pivo a výhled na ferratu s názvem Pastýřská stěna - paráda. Stoupání z Děčína směrem na Jetřichovice bylo docela kruté, ale výhled na Labské pískovce z vyhlídkové věži s názvem Růženka za to stál. Tvar té věže ale byl něčemu strašně povědomý. cheeky

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/2._vyhlidkova_vez_ruzenka_800x450.jpg

 

Dalším až romantickým místem na trase byla zřícenina Dolského mlýna kousek od Jetřichovic. Místo budete znát například z pohádek Pyšná princezna nebo Čertí brko. Cesta k cíli - Luční bar v Kamenné horce bylo spíše utrpení. Ale odměna ve formě domácí limonády, muffinu a teplé sprchy mě uklidnilo, že tento cyklovandr bude cesta za skvělými místy. V lučním baru kupodivu nebyly stromy, které bych využil na stavbu hamaky, takže jsem musel zaimprovizovat s plachtou a kolem. wink

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/3._lucni_bar_-_nouzovy_pristresek_800x450.jpg

 

2. den

Další den jsem moc nepospíchal, protože jsem čekal na kamarády, kteří se mnou pojedou až do Trutnova. V Krásné Lípě jsem ještě stihnul oběd v pivovaru Falkenštejn. Jejich gulášek s Rudochem (pivo 13° ALE) mě uklidnil od netrpělivého čekání na mé spoluvandráky. Po společném setkání v Krásné Lípě vyrážíme dál směr Jablonné v Podještědí.

Kousek za Chřibskou, jižně pod rozhlednou Jedlová jsme si zkusili zkrátit trasu po červené turistické stezce. Povrch ale pro “baťůžkáře” jako jsme byli my nebyl příznivý yes. Pokud tedy pojedete tuto trasu, tak počítejte s vedením těžkého kola do kopce v náročném terénu.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/3._cervena_turisticka_stezka_-_zkratka_bod_c_9.jpg

 

V Jablonné v Podještědí jsme navštívili místní cukrárnu na náměstí Míru a baziliku minor svatého Vavřince a svaté Zdislavy. Označení “bazilika minor” je zvláštní ocenění kostelů přímo od papeže a v ČR najdete jen 15 kostelů s tímto označením. cool

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/4._bazilika_minor_sv._vavrince_a_sv._zdislavy_800x450.jpg

 

Tentokrát jsme si ustlali v lese kousek za Stráží pod Ralskem. Konečně jsem využil hamaku na přespání. angel

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/5._druha_noc_-_spani_v_hamace_800x450.jpg

 

3. den

Po snídani jsme vyrazili s dobrou náladou dál - směr Sychrov. Zámek Sychrov je další pohádkové místo, které můžete znát z pohádek Nesmrtelná teta nebo Zlatovláska. yes

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/6._zamek_sychrov_800x450.jpg

 

Rychlý oběd jsme zvládli v Malé Skále, kde jsme si užívali i výhled na zříceninu hradu Vranov. Poté nás čekala další “sladká” zastávka v Semilech. Cukrárna byla součástí kina Jitřenka. Moooc dobré dorty. wink Zámek Jilemnice byla naší poslední krásnou zastávkou třetího dne. V zámku najdete i Krkonošské muzeum.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/7._zamek_jilemnice_800x450.jpg

 

4. den

Poslední noc jsme strávili v kempu Vejsplachy ve Vrchlabí. Teplá koupel, kofola a stavba dalšího improvizovaného přístřešku jsou hlavní důvody, proč si zapamatovat tento kemp. K tomu musím ještě přidat pumptrack na kterém jsem se pořádně rozpumpoval před hrozivým výšlapem cheeky. Kluci jeli napřed a já se ještě zastavil u Vrchlabského zámku a kostela svatého Vavřince. Takové krásné horské městečko jsem nemohl vynechat.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/8._posledni_noc_-_treti_verze_pristresku_800x450.jpg

 

Od Horního Lánova až k Tetřevím boudám jsem vlastně jenom stoupali. Poslední den jsem konečně poznal peklo. Cyklostezky - K1D, K1B a K1A (Vrchlabí-Tetřeví boudy-Pec pod Sněžkou-Spálený mlýn). U Spáleného mlýna jsem se s klukama rozloučil a vyrazil směr Trutnov. Po cestě v Horním Maršově jsem se zastavil na oběd v restauraci Kneifel. Pečená kachna se zelíčkem a knedlíky …. Mňam angel!!

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/9._kostel_sv._vavrince_ve_vrchlabi_800x450.jpg

 

V Trutnově jsem se bohužel moc dlouho nezdržel. O důvod víc tam vyrazit na kole ještě jednou! Stihnul jsem se podívat na Krakonošovo náměstí a pak hurá na 3 hodinovou cestu vlakem! devil Tenhle cyklovandr byl pro mě dost náročný. Doporučil bych ji spíše zkušeným “baťůžkářům”. Pokud bažíte po rovinkách, tak se už teď těšte na další článek!

Zajímavá místa na trase

 

 • Via ferrata Pastýřská stěna
 • Zámek Děčín
 • Vyhlídková věž Růženka
 • Luční bar v Kamenné Horce
 • Bazilika Minor v Jablonné v Podještědí
 • Stráž pod Ralskem
 • Zámek Sychrov
 • Malá Skála
 • Kino Jitřenka v Semilech
 • Zámek Jilemnice
 • Zámek Vrchlabí
 • Tetřeví Boudy
 • Pec pod Sněžkou
 • Trutnov
 • Krakonošovo náměstí v Trutnově

 

Vídeo z cyklotripu po Severních Čechách

 

 

Odkaz na můj kanál kde najdete další tipy na cýklo výlety: Cyklovandrák

 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
9 + 8 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY