TOPlist

Recenze kempu Zvíkov Village - Jižní Čechy

 

Hrad Zvíkov je na soutoku Vltavy s Otavou je bezesporu jednou z našich nejfotogeničtějších památek. A tak i v rámci našeho jihočeského tripu nemohl chybět na seznamu míst, která jsme chtěli navštívit. Popravdě řečeno, naposledy jsme byli v oblasti Orlické přehrady před hodně dlouhou dobou, bez dětí a pod stanem. Moje vzpomínky z  té doby jsou spojené s jakýmsi posttotalitním kempem u Červené nad Vltavou. I proto jsme letos chtěli s dětmi zažít něco příjemnějšího a ubytovat se na plánované tři noci někde, kde to bude blízko k vodě i k památkám.

 

Cesta do kempu


Tentokrát vyrážíme ,, na lehko'' , bez stanu, protože máme u Orlíku rezervovaný pobyt v chatce kempu Zvíkov Village. Přijíždíme od Karlových Varů, přes Plzeň a Blatnou wink. Když přejíždíme most přes Otavu, tušíme, že cíl se blíží. Orientace není složitá, stačí odbočit na Zvíkovské Podhradí, nebo jednoduše sledovat hnědé směrovky ke hradu Zvíkov.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_zvikov_mapa.png

 

Srubová vesnice Zvíkov VillageTéměř na konci Zvíkovského Podhradí sjíždíme vlevo do kempu. Nepředstavujte si ale klasický autokemp plný stanů a karavanů. Tady to vypadá opravdu jako v nějaké skandinávské vesnici. V březovém lesíku jsou rozeseté dřevěné sruby a kousek dál najdete další vymoženosti, které nás přesvědčují o tom, že tady se nám asi bude líbit. Vyřizujeme nezbytné formality s milou paní na recepci a vydáváme se ubytovat do chatky.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_zvikov.jpeg

 

Ubytování v chatce


Vybrali jsme si k pobytu malý ,,hobití'' domeček pro 5 osob wink. Dřevěná chatka s kulatou střechou voní ještě novotou. Je vidět, že nový je i celý areál. Někde ještě klíčí čerstvě zasetá tráva, nebo probíhají terénní úpravy. Chatky jsou rozesety kolem malého přírodního koupaliště a plochy s jemným pískem, která slouží jako pláž i plocha pro hraní dětí. Domek je jednoduše zařízený, čtyři dřevěné postele, stolek, zásuvky. WC ani sprchu tento typ nemá, těmi je vybaveno jen pár dvoumístných chatek vedle nás yes. Každopádně přestože domečků je určitě přes 20, jsou všechny zaplněné, takže jsme celkem rádi, že jsme si udělali rezervaci.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_zvikov2.jpeg

 

Sociální zařízení a kuchyňkaZatímco děti blbnou na ploše před chatkami, vyrážíme na obhlídku areálu. Dobrou zprávou je, že to máme kousek do sprch a umýváren cheeky. Na první pohled jsou čisté, udržované a nové. Je tady i společná kuchyňka na vaření, kterou určitě využijeme. Přece jenom jsme založením pravověrní kempaři a i když letos jedeme bez stanu, věci na kuchtění v přírodě a potraviny máme s sebou. V kempu je pračka a sušička, jejíž využití si dovedu při frekvenci špinění věcí našich dětí dovedu docela živě představit.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_zvikov5_1024x679.jpg

 

Stany, karavany, srubyNedaleko budovy se sprchami a WC objevujeme plochu pro stany. Část míst pro stany je umístěná na terasách pod stromy, což v horku určitě oceníte. Konkrétně tohle místo je ale vhodné spíše pro menší stany, než pro velký rodinný hangár, který běžně používáme i my.
Pokud přijedete s větším stanem, je určitě vhodnější zůstat v horní části areálu. V těchto místech je taky umístěná plocha pro karavany a několik velkých srubů. Podle ceníku jde o sruby pro 8-12 osob a přestože jde o na první pohled luxusně vybavené stavby, nevychází jejich pronájem při plné obsazenosti ani moc draze. Před srubovými domy najdete velké dětské hřiště s klouzačkami, houpačkami a stylizovanou postavou draka. Ostatně celé to tu působí takovým přírodním vikingským stylem.. cool

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_zvikov_-_karavany_1024x683.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_zvikov6_1024x719.jpg

 

Jídlo a pitíV kempu je samozřejmě i možnost občerstvení. Kousek od naší chatky bylo malé občerstvení, kam jsme si chodili hlavně pro čepovaného Bernarda wink. Vedle recepce se nachází restaurace, kde dělají guláš nějakou, polívku, pizzu a takovou tu klasiku, jakou jsou kuřecí stripsy, hranolky apod. Dobré je, že všude se dá platit kartou. Podle informací vyvěšených v restauraci se zde dají koupit i snídaně, nebo večeře. Naším nejoblíbenějším místem pro posezení se ale stal stánek umístěný u terasy nad řekou, od kterého je pěkný výhled na most klenoucí se nad Otavou.

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_zvikov_-_vyhled_na_reku_614x768.jpg

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/turistika/kemp_zvikov4.jpeg

 

Možnosti výletů v okolí kempuPřestože jsme měli k dispozici auto, na řadu výletů se dá dostat pěšky. Na hrad Zvíkov je to asi kilometr, za pár minut dojdete do pivovaru s restaurací, který sousedí s areálem kempu. Ve Zvíkovském podhradí se dají nakoupit potraviny, zajít na oběd a dají se zde koupit i lístky na lodní dopravu.
Přibližně 15 km je to do Písku, kde se kromě historického centra dá také dobře nakoupit. Podobně daleko je to do Milevska, nebo Blatné, kde je známá vodní tvrz. Pro ty, kdo dávají před památkami přednost adrenalinu, je možné si v letních měsících vyzkoušet na Zvíkovském mostě Bungee-jumping. U Orlíku nad Vltavou najdete zážitkový park Zeměráj ve kterém je archeoskanzen raného středověku, dřevěné bludiště, dětská vesnička, interaktivní herna a další atrakce, které zabaví děti i dospěláky. cool

 

Celkové hodnocení kempu Zvíkov VillageV porovnání s některými kempy v ČR, které jsme měli možnost navštívit, působí tento areál jako příjemné zjevení. Vše je nové, čisté a pečlivě udržované heart. Pořádají tu různé koncerty a soutěže. U udržovaných venkovních ohniště se dá posedět večer s kytarou. Za naší rodinu dávám čistých 10 z 10 s poznámkou, že tady určitě nejsme naposledy. 

 

Výhody:

 • čistota, moderní vybavení
 • dobrý poměr cena/nabídka
 • wi-fi v celém areálu
 • dětské hřiště
 • výhled a poloha
 • koupací jezírko
 • pláž s jemným pískem
 • dostatek teplé vody
 • sprchy bez žetonů
 • ochotný personál


Nevýhoda:

 • menší možnosti nákupů

 

 


Více o kempu Zvíkov Village 

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY

 

 

Komentáře

Obrázek uživatele David Novák
David Novák (nepřihlášený) 7. Březen 2022 - 9:29
Taky jsme tam byly a za nás naprostá spokojenost. Jak areál tak personál a i ceny. Krásné prostředí. Za nás velká spokojenost a určitě tam zase přijedeme protože když jsme tam byly tak nám nepřálo moc počasí ale kemp nádherný. :-)

Přidat komentář

CAPTCHA
Tato otázka je pro ověření, zda jste opravdový návštěvník a ne automatizovaný spamový robot.
5 + 5 =
Vyřešte tento jednoduchý matematický příklad a vložte výsledek. Např. pro 1+3 vložte 4.

 

 


Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY