Zpráva o stavu

Tento formulář je uzavřený.

Chata a apartmány Šumava - Železná Ruda

Stát: 
Česká republika

Informace

Popis

Ubytování chata a apartmány na Šumavě

Chata a Apartmány se nacházejí na společném oploceném pozemku, kde mohou hosté využívat zahradu s posezením a dětský koutek, každá chata má své parkoviště. K dispozici je zdarma přístup na internet prostřednictvím WIFI připojení. Chata a Apartmány se nachází v nádherném prostředí Šumavy, v klidné části obce Hojsova Stráž v nadm. výšce 900 m nedaleko měst Železná Ruda a Nýrsko a lyžařského areálu Špičák. Chata je třípatrová + podkroví, celková ubytovací kapacita je 38 lůžek. V objektu se nachází čtyři apartmány, dva apartmány na jednom patře. Celková kapacita jednoho apartmánu je až 6 osob. V okolí je možno se celoročně pasivně i aktivně rekreovat na rozsáhlých sítích značených cyklostezek a turistických tras, na blízkých sjezdovkách s vleky příp. na kilometrech upravených běžkařských stop.

 

Chata Šumava

Chata je třípatrová + podkroví, celková ubytovací kapacita je 38 lůžek. V přízemí jsou 3 pokoje, WC a sprchový kout. První patro obsahuje 1 pokoj, společnou kuchyni s veškerým vybavením, jídelnu, společenskou místnost s televizí a rádiem, WC a koupelnu. Ve druhém patře jsou 4 pokoje, WC a sprchový kout. V podkroví jsou 2 pokoje, WC a kuchyňský koutek. Pokoje jsou 3 třílůžkové, 6 čtyřlůžkových a jeden pětilůžkový. Stravování je možno zajistit buď svépomocí v kuchyni v chatě nebo v restauraci v obci vzdálené zhruba 5 minut chůze.

chata Šumava v ziměspolečenská místnost chaty Šumava

 

Apartmány Šumava

V objektu se nachází čtyři apartmány, dva apartmány na jednom patře. Apartmán obsahuje obývací pokoj s rozkládací sedací soupravou a TV, ložnici se třemi lůžky, plně vybavený kuchyňský kout (elektrický sporák, rychlovarnou konvici, mikrovlnou troubu, atd.) a koupelnu se sprchovým koutem a WC. Po rozložení sedací soupravy válendy je celková kapacita apartmánu až 6 osob. V přízemí se nachází úschovna kol a lyží. U domu je zahrada se zahradním posezením. Možnost parkování je přímo u objektu. Restarace a obchod jsou vzdáleny 5 - 10 minut chůze.

apartmány Šumava v létěobývací pokoj v apartmánu

 

 


 

Nejbližší vodní toky - přehrady - jezera - rybníky

 

 


 

 

Galerie
Ceník

Kontakt

Kontaktní formulář
Okolí

V okolí je možno se celoročně pasivně i aktivně rekreovat na rozsáhlých sítích značených cyklostezek a turistických tras, na blízkých sjezdovkách s vleky příp. na kilometrech upravených běžkařských stop. Do sportovního areálu Špičák vzdáleného 7 km je možno dojet autem, autobusem (zastávka 200m) nebo vlakem (nádraží 1,5km). Velký Javor (Grosser Arber) je 20 km od nás. Mírnější sjezdovky s vleky jsou v pěším dosahu. Několik restaurací a obchod jsou v dosahu pěší chůze.

Obec Hojsova Stráž

Původní osada, o níž je první zmínka z roku 1614, vznikla při dolech na železnou rudu. V místě byla královácká rychta, náležející ke Královskému hvozdu. Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie (1824 - 26) vznikl přestavbou původní starší kaple Panny Marie Růžencové z let 1760 - 61. Oltář je z původní kaple od dešenického mistra Jakuba Brandta z roku 1762. V kostele se slouží bohoslužby.

Obec je významné středisko turistického ruchu. Jsou zde i lyžařské vleky.

 

Tipy na výlet

Bílá strž - 940 m. n. m.

Romantická soutěska na Bílém potoce s jediným vodopádem na Šumavě. Jeho výška je 7 m. Nádherná přírodní scenérie. Nad vodopádem se nachází vyhlídková terasa.

Černé jezero

(zvané též Bystřické, Dešenické, České) je rozlohou největší na Šumavě (18,93 ha, hloubka 40 m, délka od hráze k Jezerní stěně 800 m). Leží ve výšce 1008 m n. m. Své jméno dostalo od zdánlivě černé barvy vody jezera, vznikající odrazem okolních hustých lesů. Nad jezerem se zvedá 330 m vysoká karová stěna Jezerní hory.

Čertovo jezero

(1030 m n. m., 10,31 ha, hloubka 37 m) leží na jižním svahu Jezerní hory a je vzdáleno vzdušnou čarou od Černého jezera jen 1,5 km. Mezi nimi po hřebeni Jezerní hora – Špičák probíhá hlavní evropské rozvodí mezi Severním a Černým mořem. Z Černého jezera odtéká voda Černým potokem do Úhlavy (Severní moře). Čertovo jezero leží v povodí Řezné (Černé moře).

Klenová

13 km západně od Klatov nedaleko česko-německých hranic se nachází rozsáhlá zřícenina významného středověkého hradu Klenová, k níž byl v 19. století přistavěn novogotický zámek. V druhé polovině 19. století vyrostl v nejbližším okolí ucelený urbanistický komplex obytných a hospodářských budov (sýpka, vila, kaple sv. Felixe, statek). Na Klenové najdete historickou expozici z dějin hradu a zámku a několik výstav špičkového českého i zahraničního umění. Z hradu se nabízí jedinečné výhledy na centrální Šumavu.

Pajrek

Zřícenina hradu se nachází 2,5 km od Nýrska na jednom z posledních výběžků Královského hvozdu (627 m n. m. - výběžek horského hřebenu Hraničáře). Dříve býval pomezním hradem, nebyl příliš rozměrný, avšak důležitý polohou (založen na začátku 14. století) při staré zemské stezce.

Jezero Laka

leží v nadmořské výšce 1096 m n. m. a je tedy nejvýše položené ze všech osmi šumavských jezer. Svojí plochou 2,78 ha a obvodem 870 m je nejmenší. Největší hloubka je 3,9 m a střední hloubka je pouze 1,4 m. Nachází se na české straně Šumavy pod horou Plesná (něm. Lackenberg).

Lohberg – přírodní ZOO

Unikátní přírodní ZOO je uprostřed překrásné Šumavské přírody. K vidění jsou sobi, losi, vlci, bizoni a mnoho dalších zvířat a ptáků.

Stezka v korunách stromů

Nejdelší stezka na světě v korunách stromů, její délka je 1300 m.Procházet se nad zemí ve výšce 8 až 25 m nenarušenou přírodou, tento jedinečný pohled z nezvyklé perspektivy vám nabízí Stezka v korunách stromů v Národním parku Bavorský les. Přístupová cesta k největšímu parku tohoto druhu na světě se nachází u parkoviště vedle výběhů pro zvěř. Nástupní věž je vybavena výtahem, který umožňuje pohodlný a volný přístup důchodcům, vozíčkářům i rodičům s kočárkem. Po lávce převážně z dřevěné konstrukce, která je opatrně zasazena do smíšeného lesa, je každý návštěvník obohacen o nefalšovaný přírodní zážitek. Tento neskutečný zážitek je umocněn didaktickými a orientačně smyslovými elementy, které se nacházejí podél celé stezky. Zde poznáte nezapomenutelnou zdejší krajinu a její různé životní formy v nové dimenzi. Lávka dlouhá 1300m je zakončena 44m vysokou vyhlídkovou věží, ze které se naskýtá fantastický a bezmála neomezený výhled: směrem k vrcholu Luzný na neosídlenou oblast lesní divočiny, druhým směrem na pečlivě upravenou kulturní krajinu Bavorského lesa, s Alpami na obzoru.


Sport a zábava na Šumavě

SKI AREAL ŠPIČÁK

na Šumavě největší lyžařské středisko na Šumavě. Pět sjezdových tratí a dvě cvičné louky v celkové délce 8,4 km. Snowpark pro milovníky snouwnboardingu a freesklingu. Tréningové hřiště a dětským vlekem, posuvným kobercem a atraktivními doplňky pro výuku lyžování.

LYŽAŘSKÝ AREÁL VELKÝ JAVOR

Velký Javor největší lyžařské středisko na německé straně západní Šumavy. Rozsáhlý lyžařský areál pro špičkové lyžaře i začátečníky. Na své si přijdou nejen milovníci sjezdového lyžování, ale i vyznavači snouwnboardingu, běžkaři. Neopakovatelné zážitky nabízí Velký Javor celoročně i turistům.

LYŽAŘSKÝ AREÁL BELVEDER

celková přepravní kapacita tří vleků v délce 460 až 530m je 2400 osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány a na jedné z nich každý večer od 18,00h večerní lyžování. Areál nabízí kromě vleků a upravených sjezdovek tyto služby: Lyžařská škola pro děti a dospělé půjčovnu lyží a lyžařské výzbroje lyžařský servis (opravu lyží) rychlé občerstvení, bezplatné parkování vedle vleku, samostatný vlek pro Snowtubing.

LYŽAŘSKÉ VLEKY

Hojsova Stráž v obci a blízkém okolí obce jsou tři sjezdové tratě pro nenáročné lyžaře. Sjezdovka DLOUHÁ LOUKA: délka 420m, 1 vlek, náročnost - lehká, mapa (14) Sjezdovka NA STRÁŽI: délka 600m, 1 vlek, náročnost - středně těžká, (15) Sjezdovka ZÁTIŠÍ: délka 450m, 2 vleky, náročnost - lehká, mapa (16) V těsné blízkosti obce vede upravovaná běžecká trasa napojená na síť strojově upravovaných Šumavských tras.

BĚŽECKÉ TRASY

Železnorudsko, stejně jako celá Šumava je protkána mnoha desítkami kilometrů strojově upravovaných běžeckých tratí. Přes Hojsovu Stráž vedou některé běžecké trasy, kterými je možné se dostat na delší trasy.

CYKLOTRASY

Šumava stejně jako okolí Hojsovy Stráže jsou ideálním místem pro cykloturistiku. Mnoho jedinečných přírodních scenérií, historických památek a zajímavostí soustředěných blízko sebe, propojených hustou sítí cyklistických stezek. To vše vytváří ideální místo nejen pro náročné tak též pro amatérské cyklisty.

PAINTBALL Železná Ruda

Outdoorové (přírodní) hřiště se nachází v krásném prostředí Šumavy mezi Železnou Rudou a Špičákem. Je pokryté uměle vytvořenými překážkami. Vhodné pro rekreační a military paintball.

SLALOM KART a BUNGEE TRAMPOLINY

Nemotorizované slalomové káry na sjezdovce. Vyzkoušejte si tento nový druh zábavního sportu. Vedle slalomových kár nabízí areál dětské hřiště, občerstvení a v neposlední řadě skoky na bungee trampolínách.

WELLNES AREÁL Špičák

nabízí:
- bazén s protiproudem, vodopádem a masážními tryskami.
- whirlpool - masážní vodní chodník (Kneippovy masáže)
- sauna, římské vonné lázně
- relaxační tepidárium, solárium
- softbar, fitness, spinning

Bližší informace Vám poskytne majitel chaty.

Lanové centrum Železná Ruda

Navštivte náš areál plný pohody a dobrodružství. Připraveno je pro Vás lanové centrum, trampolína, bungee trampolína, slalomové káry, dětské hřiště a dobré občerstvení s posezením v příjemném prostředí.

Bike park Špičák

Nově vybudované freeridové tratě pro bikery vedoucí z vrcholu Šičáku 1202m. Pro začátečníky a děti je připraven Skill center s dřevěnými překážkami.


OSTATNÍ AKTIVITY V OKOLÍ

  • Sportovní hala - Nýrsko (13km)
  • Bowling - Železná Ruda (8km), Nýrsko (13km)
  • Zimní stadion - Klatovy (30km)
  • Plavecký bazén - Klatovy (30km)

 

Recenze

Komentáře

Přidat komentář

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Počet hlasů: 0

Ebook - vouchery pro karavany a stany

 

https://www.kempy-chaty.cz/sites/default/files/novinky/kempy_a_turistika_-_facebook2.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI