TOPlist

Videa - výlety, zážitky, zábava a recenze

Videa a turistika

Video recenze kempu Strážnice z Jižní Moravy

Camping Strážnice se nachází v těsné blízkosti samotného městečka Strážnice v České republice na Moravě v okresu města Hodonín. Přestože je tento kemp v Čechách, tak vůbec není daleko pro slovenské kempery a karavanisty. Od slovenské hranice se nachází cca 60km. Kemp Strážnice nabízí ubytování pro stany, obytná auta, karavany, ale také se zde umíte ubytovat v ubytovně či retro chatkách.

Karavanem do Lotyšska - video recenze pro Riverside Camping Riga

Riverside camping se nachází v těsné blízkosti hlavního města Lotyšska Riga. Je vzdálen od centra cca 4 km, což je bezproblémová vzdálenost i na procházku na pěšky. Kemp jsme navštívili při příležitosti konání se Mistrovství světa v hokeji. Strávili jsme v něm 5 nocí, za které jsme zaplatili pro 2 dospělé a 3 děti + připojení na elektřinu celkem 175 EUR.

 

Dojmy z dovolené v kempu Jindřiš - camping pro stany a karavany

V Čechách je spousta míst, které ve mě vyvolávají nostalgické vzpomínky na dobu, kdy jsem se po nich toulal s kamarády. V maskáčích, s batohem, celtou a pár drobnými v kapse. Jednou z takových oblastí jsou i Jižní Čechy, oblast Jindřichohradecka a tzv. České Kanady. A i když dnes už se netouláme pěšky, ale vozíme se autem, přesto si spaní v přírodě nedokážeme odpustit.

Hodnocení retro elektrokola Greaser - Ekolo na výlety i do města

Před více jak rokem jsem si pořídil elektrokolo. Ovšem nechtěl jsem, aby na mě ukazovali prstem, aha ten se vozí. S tímhle Ekolem se mi to nestalo, protože je to speciál. Každý se za ním ohlédne, nebo když někde stojím, tak se často někdo zastaví a vyptává se a to jak muži, tak i ženy. Aby ne, já by jsem udělal to samé. První rok jsem byl rád, že takový Ebike nemá nikdo široko-daleko.

Pořídil jsem nové MTB sedlo Ergon SMC - hodnoceni a porovnání

Na horském kole jezdím aktivně již od roku 2019. Už ze začátku jsem velice rychle zjistil, že cyklistické asfaltky nebudou mým revírem. Táhlo mě to do lesů a na různé techničtější úseky, nebo kopce. Prostě jsem chtěl vidět hezká místa. Bohužel dostat se do takových lokalit něco stojí. V tomhle případě hodně energie a slušnou cyklo výbavu.

Obytňákem přes slovinský kemp - soutěska Vintgar

Slovinsko se pro nás, kteří míříme k moři stává jen jakýmsi transitem za sluníčkem do Chorvatska. Ale musíme si uvědomit, že Slovinsko je překrásná země plná nádherných jezer, jeskyní, hor a prostě všeho, čeho si člověk může přát pro svou dovolenou. Zajisté, že má i kousek moře, ale není ještě natolik  využívano k rekreaci jako třeba v Chorvatsku.

Jak jsem se dostal ke karavaningu

Jak se jen člověk může stát karavanistou? Jednoduše, prostě to zkusí.Vím, řeknete si, není to levná zaležitost, ale i při troše dobré vůle se na to dá ušetřit.Já jsem hodně cestoval letadlem, ale i na motorce a tohle bylo něco nového co mě strašně lákalo to vyzkoušet. Spousty věcí, které bych měl znát a tak jsem si koupil starý obytňák a tím jsem začínal.

Karavanem po Španělsku - hodnocení kempu Bonterra

Zdravíme všechny karavanisty. Cestou jsme zavítali do španělského kempu. Pomalu už míříme zpět, tak jsme si řekli, že zakotvíme v luxusním 5* Bonterra Resort kempu, ať zkusíme taky něco jiného a víme co od teho přiště čekat a jestli se to vůbec vyplatí. 20 minutové video podává vyčerpávající výpověď o tom jak bylo a nebylo...

Hodnocení kempu Sedmihorky v Českém ráji z pohledu karavanisty

Výlet do kempu Sedmihorky byl náš první větší výlet s karavanem na několik dní. A hned to byl taky výlet, kdy jsme si naplno vyzkouseli vyrovnat karavan na docela strmém místě. Zároveň jsme udělali pár vyletů po okolí a užili si bohatého programu, který kemp Sedmihorky nabízí. Dokonce jsme měli takové štěstí, že jsme přijeli v den 60.

Návrat do kempu La Rocca, aneb tipy na výlety kolem

A je to tady !! Počasí v září nám přeje, tak opět plánujeme cestu do kempu La Rocca v Konstantinových Lázních. Tentokrát už v plné sestavě a to i s dcerou. Naposled jsme se tam i s koly dovezli vlakem. Tentokrát jsme si to dali v plné palbě na kolech z Plzně až do kempu - 45 km. Čekáme na dceru až se vymotá ze školy, věci sbalené a kolem 16.00 vyrážíme.

Hodnocení nože Bear Grylls z pohledu cyklisty

Konečně vyšlo počasí i na víkend a my jsme se rozhodli vyjet na kolech a jít si opéct buřty. Pod pojmem "vyšlo počasí" rozuměj, že jsme zmokli jenom jednou :). Při té příležitosti jsem se rozhodl konečně zhodnotit mého miláčka a to nůž Bear Grylls, celým názvem "Gerber Bear Grylls Ultimate Knife SE"...

Stránky